Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Являє собою противірусний препарат, який служить специфічним інгібітором ДНК-полімерази вірусів герпесу, а також блокує синтез і реплікацію мікроорганізмів. Речовина валацикловір перетворюється в тілі людини на ацикловір і амінокислоту, внаслідок фосфорилювання утворюється інтенсивний трифосфат ацикловіру, який конкурентно інгібує вірусну ДНК-полімеразу. Не часто трапляються пацієнти із заниженою чутливістю до основної складової препарату, але трапляються випадки, коли є пацієнти з серйозними порушеннями імунітету, зокрема, з трансплантатом кісткового мозку яким надано хіміотерапію у зв'язку зі злоякісними новоутвореннями у ВІЛ-інфікованих людей.

Склад і форма випуску

Таблетки кількістю 10 штук у пластинах вкладають у картонні пачки. Мають двоопуклу і довгасту форму без риски. Вони оброблені оболонкою білого кольору, на одній зі сторін яких нанесено напис "VALTREX 500". В одній таблетці міститься 500 мг валацикловіру. А також целюлоза, кросповідон, повідон К90, стеарат магнію, кремній колоїдний безводний, карнаубський віск, концентрат білого барвника, чорнило для друку, що містить діамантовий блакитний 5312 (FT 203).

Показання

Використання препарату призначене для лікування та профілактики інфекцій, спричинених вірусом Herpes zoster, цитомегаловірусної інфекції, що прогресує під час трансплантації органів, лікування губної лихоманки та інфекції шкіри і слизових оболонок. Валтрекс здатен запобігти формуванню уражень у разі прийняття при первинній появі початкових ознак рецедиву простого герпесу.

Протипоказання

Не рекомендовано вживати людям з підвищеною чутливістю до валацикловіру, ацикловіру і до кожного іншого інгредієнта, що входить до структури цієї речовини. Пацієнтам у яких виявлена форма ВІЛ-інфекції варто з обережністю вдаватися до допомоги препарату.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Ретельні дослідження безпеки при вживанні валацикловіру в період вагітності та під час лактації не проводилися. Дана категорія людей може вживати препарат тільки в тих випадках, коли користь, яку очікуємо для матері, перевершуватиме конкретний ризик для дитини в період годування груддю або в утробі матері. Встановлено, що ацикловір, який є метаболітом валацикловіру, може виділятися разом із материнським молоком у насиченості, яка в 0,6-4,1 рази перевершує його насиченість у плазмі крові. Т1/2 ацикловіру з материнського молока є 2.8 год, що можна зіставити з Т1/2 з плазми. Під час експериментів валацикловір не виявив згубного впливу на кроликів і щурів. У разі внутрішнього прийому препарату, валацикловір не виявив у щурів порушення процесу продовження потомства.

Спосіб застосування та дози

Таблетки приймають перорально, запиваючи значною кількістю води. Вживання ніяк не залежить від режиму прийому їжі. Дорослим при герпесі приписують по одній таблетці по 1 г, 3 рази на добу протягом 7 днів. Пацієнтам з хворобою, стимульованою вірусом Herpes simplex , приписують по 500 мг 2 рази на добу.

У разі виникнення рецидивів фахівці радять вести терапію протягом 3 або 5 днів, в особливих випадках профілактика повинна проходити з 5 до 10 днів. Для підлітків старше 12 років приписують по 2 г 4 рази на добу. Після трансплантації органів препарат призначають чим раніше, тим краще. Курс лікування становить 3 місяці, але у випадках ризику формування інфекцій порції вживання і тривалість прийому препарату можуть бути збільшені.

Пацієнтам з нирковою недостатністю лікар прописує індивідуальний режим прийому ліків.

Передозування

На даний момент інформації про реакцію людини при передозуванні Валтрексу не вистачає.

Симптоматика :

  • при разовому пероральному вживанні ацикловіру в дозі, що перевищує 20 г, зі шлунково-кишкового тракту траплялося неповне всмоктування, при цьому препарат не виявляв токсичних явищ;

  • при пероральному вживанні ацикловіру в дозах, що перевищують норму, в період кількох днів супроводжує нудота, блювання, головний біль, деяка сплутаність свідомості;

  • в/в вливання ацикловіру супроводжується тим, що рівень сироваткового креатиніну підвищується, а також після цього відбувається розвиток ниркової недостатності, при цьому психічні труднощі включатимуть сплутаність свідомості, кому, судоми, збудження і галюцинації.

Побічні ефекти

Є ризик появи симптомів нудоти, відчуття дискомфорту, болю в животі, блювоти, діареї та анорексії. Вкрай рідко виявляється транзиторне підвищення показників печінкових проб і порушення свідомості.

У поодиноких випадках – кома. Також виражаються алергічні прояви у вигляді висипу, свербіння, кропив'янки, ангіоневротичного набряку та анафілаксії. Бувають і такі побічні ефекти, як задишка, тромбоцитопенія, загроза стабільної роботи нирок, фотосенсибілізація.

Умови зберігання

Варто зберігати в недосяжному для дитини місці. Температура не повинна перевищувати 30 градусів за Цельсієм.

Дата закінчення терміну становить 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії