Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Венолайф Дуо – це лікарський засіб-венотонік, на основі комбінації двох компонентів, що застосовується при гемороїдальних вузлах, різних видах венозної недостатності.

Основний активний компонент – діосмін, також є гесперидин. Це – капіляростабілізатори. Перший з них є ангіопротектором, венотоніком і також має протинабрякові властивості.

Препарат має також протизапальну дію, викликаючи відтік лімфи, підвищуючи тонус вен і функціонування клапанів у венах. Лімфодренаж, що з'являється, сприяє ліквідації застою крові кровоносних судин, як наслідок – геморой усувається, підвищується якість життя.

Сприяє підвищенню трофічних властивостей тканин організму, знижуючи лімфатичну недостатність.

При застосуванні адреналіну, норадреналіну або серотоніну посилює їх властивість блокувати утворення вільних радикалів, а також синтез медіаторів простагландинів, які відповідають за виникнення та розвиток запальних процесів.

Склад та форма випуску

Даний препарат випускають у таблетованій формі.

Венолайф Дуо: склад містить дві активні речовини - очищена флавоноїдна фракція мікронізованої форми, у своєму складі містить 90% речовини «діосмін» і на 10% з очищеної флавоноїдної фракції гесперидину.

Випускається у формі таблеток 500 мг, де 450 мг – діосмін, 50 мг – гесперидин.

У числі допоміжних компонентів: желатин, стеарат магні стеарат, целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилкрохмаль натрію, тальк, вода очищена, плівкова оболонка – лаурил сульфат натрію, макрогол 6000, премікс, що дає оранжево-рожевий, маг, жовтого, гліцеролу, барвника заліза червоного оксиду, діоксиду титану (1,326 mg).

Пігулки мають овальну форму, оранжево-рожевого кольору.

При розламуванні таблетка матиме блідо-жовтий або жовтий колір.

Показання

Венолайф Дуо – венотонік та ангіопротектор. Знижує розтяжність вен, проникність капілярів, зміцнює їхню розтяжність, сприяє усуненню венозного застою. Як показали клінічні дослідження, препарат ефективно покращує венозний кровотік.

Зокрема, за результатами методу плетизмографії, ліки показали ефективність за параметрами:

- венозної ємності;

- часу венозного спорожнення;

- венозної розтяжності.

Оптимальне співвідношення доза/ефект зазвичай спостерігається при прийомі двох таблеток (доза – 1 тис мг). Було також продемонстровано зменшення часу випорожнення вен, тобто підвищує тонус вен.

Таблетки Венолайф Дуо покращують мікроциркуляцію в капілярах при її порушенні, у тому числі при цукровому діабеті.

У цілому нині препарат має доведену терапевтичну ефективність під час лікування хронічних захворювань вен кінцівок.

Залишає організм в основному при випорожненні кишечника, і лише 14% - при випорожненні сечового міхура. Період напіввиведення – 11 годин.

Венолайф Дуо призначають для лікування синдрому венозно-лімфатичної недостатності, що супроводжується тяжкістю в ногах, болями, вечірніми набряками та ранковою скутістю або втомою ніг.

Також Венолайф Дуо ефективний при геморої, трофічних виразках, варикозі.

Протипоказання

Венолайф Дуо протипоказано застосовувати при підвищеній чутливості (алергії) до активних компонентів, допоміжних речовин, що є у складі цих ліків.

Не рекомендується прийом таблеток жінкам, що годують.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

При вагітності Венолайф Дуо можна застосовувати лише при призначенні лікаря, хоча дослідження на тваринах не виявили якихось патологій розвитку плода.

Даних за результатами годування груддю при застосуванні Венолайф Дуо немає, тому не радять приймати його мамам, що годують.

Небезпеки функції фертильності немає, т.к. не проводилося достатньо глибоких досліджень у цьому напрямі

Спосіб застосування та дози

Таблетку приймають, проковтуючи під час їди, запиваючи водою.

Як потрібно пити Венолайф Дуо – залежно від захворювання його приймають за такими схемами:

- венозно-лімфатична недостатність – 1 таблетка 2 рази на день, вдень та ввечері (вранці бажано не приймати;

- у перші дні інтенсивність прийому досягає 6 таблеток на день, потім дозу знижують. Перший день прийому – по 3 таблетки вранці та 3 таблетки увечері, другий день – по 2 таблетки вранці та ввечері. Загальна тривалість лікування – 4 доби.

Прийом Венолайф Дуо при геморої не скасовує місцевого чи іншого виду лікування. Якщо через 4 дні покращення не відбулося, потрібно змінити курс лікування, провести додаткові проктологічні дослідження.

Найбільшого ефекту при лікуванні досягається при комплексному підході до терапії. Зокрема, крім лікарської терапії слід поміняти спосіб життя більш здоровий і збалансований:

- уникати тривалого перебування на ногах;

- уникати тривалого перебування на сонці;

- знизити вагу, відмовившись від вуглеводів – цукру, картоплі, борошна - та надлишку жирів у раціоні.

Бажано також носити компресійні панчохи, завдяки чому покращиться кровотік та стабілізується розподіл струму крові до різних органів.

Прийом даного препарату не впливає на можливості керування автомобілем, виконання трудової діяльності з високим ступенем як фізичних, так і психічних реакцій організму.

Передозування

Випадки передозування не відмічені.

Теоретично у разі прийому надлишкової кількості Венолайф Дуо можуть виникнути явища диспепсії:

- нудота;

- блювання;

- розлади випорожнень (діарея, запор);

- інші симптоми диспепсичного стану.

У разі передозування слід якнайшвидше звернутися за медичною допомогою.

Як лікувати передозування: викликати блювання, промити шлунок.

Надалі – симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Прийом ліків Венолайф Дуо може спричинити:

- розлади центральної нервової системи: цефалгію (головний біль), слабкість, нездужання, вертиго (запаморочення);

- порушення роботи ШКТ: діарею (частий рідкий стілець), нудоту, печію, біль в ділянці живота, коліт (запалення товстої кишки);

- зміни шкірних покривів: висипання, свербіж, гіперемію (почервоніння), подразнення, кропив'янку, ангіоневротичний набряк (ізольований набряк обличчя, повік, губ), анафілактичний шок (сильний свербіж шкіри, що швидко поширюється по шкірі, різке падіння артеріального тиску, блювання, набряк гортані, утруднення дихання).

Умови та термін зберігання

Венолайф Дуо не потребує особливих умов зберігання, зокрема спеціального температурного режиму.

Максимальний термін придатності, вказаний зазвичай, на упаковці – не більше 4 років з дня виробництва.

Слід зберігати у місці, недоступному для дітей.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії