Виферон-Ферон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Виферон-Ферон
Виробник:
Ферон, ООО, Российская Федерация
Діюча речовина:
Интерферон альфа-2b (Interferonum alpha-2b)
ATX-класифікація:

L03AB01 - Интерферон альфа

L03AB05 - Интерферон альфа-2b

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Віферон інструкція дає інформацію про те, що ці ліки є рекомбінантним людським інтерфероном (альфа-2b).

Віферон для зміцнення імунітету призначають у разі потреби зміцнити внутрішні сили організму. Віферон має противірусну, імуномодулюючу, антипроліферативну дію. Також здатний до придушення відтворення вірусів, що містять РНК та ДНК.

Інтерферон альфа-2b має імуномодулюючі властивості, зокрема, він здатний посилювати фагоцитарну активність макрофагів, а також збільшувати специфічну цитотоксичність у лімфоцитів щодо клітин-мішеней. Загалом перелічені властивості зумовлюють його здатність зміцнювати організм для боротьби з бактеріями та вірусами.

Аскорбінова кислота та альфа-токоферол сприяють підвищенню специфічної противірусної активності зазначеного інтерферону та посилюють його здатність до імуномодуляції.

Всі разом зазначені властивості Віферона підвищують власну імунну відповідь організму при зіткненні із патогенною мікрофлорою.

Склад та форма випуску

Віферон містить інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний як основну діючу речовину.

Зазвичай випускається як ректальних супозиторіїв, в дозуванні по:

- 150 тис МО;

- 500 тис МО (медичних одиниць);

- 1 млн МО;

– 3 млн МО.

Серед допоміжних компонентів Віферон включає аскорбінову кислоту, аскорбат натрію, альфа-токоферолу ацетат, полісорбат, масло какао.

Показання

Від чого допомагає Віферон? Віферон це імуномодулятор.

Віферон призначають при:

- ГРВІ, грипі, пневмонії, у тому числі з ускладненнями після бактеріальних інфекцій, у тому числі після грипу як у дітей, так і у дорослих;

- інфекціях та запаленнях новонароджених, включаючи недоношених, наприклад, при менінгіті, сепсисі, внутрішньоутробній інфекції (хламідіозі, герпесі, цитомегаловірусній інфекції, ентеровірусній інфекції, кандидозі, у тому числі вісцеральному, мікоплазмозі);

- гепатит всіх типів – В, С, D, у тому числі хронічних, як у дітей, так і у дорослих (у комплексній терапії), включно з тими, що мають ускладнення;

- інфекції та запалення урології та гінекології – уреаплазмозі, мікоплазмозі, трихомоніазі, цитомегаловірусі, хламідіозі, папіломавірусній інфекції, бактеріальному вагінозі, кандидозі;

- при хронічному герпесі легкої або середньої тяжкості (первинному герпесі та його рецидивах), як шкіри, так і слизових,

Застосування Віферону збільшує кількість та якість імуноглобулінів різних класів – А та Е. Відновлює роботу ендогенної системи інтерферонів альфа-2b.

Допоміжні компоненти, що входять до складу Віферону, також допомагають підвищити здатність організму до опору. Зокрема, вітаміни С і Е – активні антиоксиданти, борються із запальними процесами, мають мембраностабілізуючі та регенеруючі здібності.

Як показали дослідження, прийом Віферону не викликає виділення антитіл, які можуть нейтралізувати його противірусний ефект, що буває при парентеральному прийомі інтерферонів альфа-2b. Допускається прийом під час хіміотерапії разом з іншими препаратами.

Віферон дозволяє зменшити дозування інших ліків, що приймаються для лікування хвороб, зокрема гормональних та антибактеріальних. Його прийом також знижує кількість токсинів, які потрапляють до організму разом із зазначеними препаратами.

Фосфоліпіди, що містяться в маслі какао, дозволяють покращити засвоєння препарату в організмі.

Протипоказання

Віферон не токсичний у рекомендованих дозах, тому має мало протипоказань до застосування. Протипоказаний лише у разі алергії на один із компонентів препарату – як основний, так і допоміжний, зокрема, на масло какао. Також його не призначають при епілепсії.

Діти можуть приймати від народження, у формі ректальних супозиторіїв.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Віферон може застосовуватись у лікуванні вагітних жінок, починаючи з 14-го тижня вагітності.

Допускається продовження грудного вигодовування під час застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Віферон вводять ректально. Дозування вибирають залежно від віку пацієнта та супутніх захворювань.

Зокрема, за:

- ГРВІ, грипі, застуді, пневмонії – супозиторій у 500 тис МО 2 рази на день, кожні 12 годин, лікування триває 5 днів, дітям до 7 років – дозування по 150 тис МО;

- Недоношеним дітям вводять по 1 супозиторію в 150 тис МО, по 3 рази на добу, курс лікування – 5 днів, курс продовжують після 5-денної перерви;

- інфекціях новонароджених - вводять по 1 супозиторію в 150 тис МО, по 2 рази на добу, курс лікування – 5 днів, курс продовжують після 5-денної перерви, недоношеним – 3 рази на день;

Зазвичай призначають 2-3 курси лікування по 5 днів, з п'ятиденною перервою.

При гепатитах різного типу призначають по 1 супозиторію, 10 діб – 2 рази на день, потім по 3 рази на день протягом півроку до року, залежно від стану пацієнта, дозування супозиторію залежить від віку, з розрахунку від 500 тис МО до 5 млн МО на добу, дозу розраховує лікар.

При хронічних урогенітальних інфекціях, що рецидивують хворобах шкіри, вводять по 1 свічці 500 тис МО або 1 млн МО, 2 рази на день, курс лікування – 5-10 днів, курс можна продовжити;

Вагітним допускається прийом з 14 тижня вагітності, 2 рази на добу по 500 тис МО, курсами по 9-10 днів, з перервою в 3 дні.

Передозування

Передозування Віфероном не було. У разі надмірного прийому дуже великої кількості таблеток теоретично може статися розлад шлунка.

Лікування у цьому випадку – симптоматичне.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься, не викликаючи побічних дій (крім випадків реакції гіперчутливості щодо складових компонентів препарату).

Умови та термін зберігання

Віферон зберігають у сухому прохолодному місці, з температурою не нижче 2°С та не вище 8°С.

Термін зберігання вбирається у 2 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії