Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Про препарат Вірогель інструкція дає інформацію про те, що ці ліки є рекомбінантним людським інтерфероном (альфа-2b).

Вірогель для зміцнення імунітету призначають у разі потреби зміцнити внутрішні сили організму. Вірогель має противірусну, імуномодулюючу, антипроліферативну дію. Також здатний до придушення відтворення вірусів, що містять РНК та ДНК.

Інтерферон альфа-2b має імуномодулюючі властивості, зокрема, він здатний посилювати фагоцитарну активність макрофагів, а також збільшувати специфічну цитотоксичність у лімфоцитів щодо клітин-мішеней. Загалом перелічені властивості зумовлюють його здатність зміцнювати організм для боротьби з бактеріями та вірусами.

Аскорбінова кислота та альфа-токоферол сприяють підвищенню специфічної противірусної активності зазначеного інтерферону та посилюють його здатність до імуномодуляції.

Всі разом зазначені властивості Віроголя підвищують власну імунну відповідь організму при зіткненні з патогенною мікрофлорою.

Склад та форма випуску

Вірогель містить інтерферон альфа-2b людський рекомбінантний як основну діючу речовину.

Вірогель випускається у тюбику об'ємом 12 грам. У 1 г препарату міститься 40 тис МО (медичних одиниць) активної діючої речовини.

Серед допоміжних компонентів Вірогель включає ланолін, персикова олія, вазелін, альфа-токоферолу ацетат.

Показання

Від чого допомагає Вірогель? Це – імуномодулятор для місцевого застосування.

Вірогель призначають при:

- при хронічному герпесі легкої або середньої тяжкості (первинному герпесі та його рецидивах), як шкіри, так і слизових;

- лікуванні грипу, у тому числі COVID-19 або інших гострих респіраторних вірусних інфекціях у дітей віком від 1 року та старше.

Застосування Вірогеля збільшує кількість та якість імуноглобулінів різних класів – А та Е. Відновлює роботу ендогенної системи інтерферонів альфа-2b.

Допоміжні компоненти, що входять до складу Віроголя, також допомагають підвищити здатність організму до опору. Зокрема, вітаміни С і Е – активні антиоксиданти, борються із запальними процесами, мають мембраностабілізуючі та регенеруючі здібності.

Як показали дослідження, прийом Вірогеля не викликає виділення антитіл, які можуть нейтралізувати його противірусний ефект, що буває при парентеральному прийомі інтерферонів альфа-2b. Допускається прийом під час хіміотерапії разом з іншими препаратами.

Вірогель дозволяє зменшити дозування інших ліків, що приймаються для лікування хвороб, зокрема гормональних та антибактеріальних. Його прийом також знижує кількість токсинів, які потрапляють до організму разом із зазначеними препаратами.

Фосфоліпіди, що містяться в олії персиків, дозволяють покращити засвоєння препарату в організмі при місцевому всмоктуванні.

Протипоказання

Вірогель не токсичний у рекомендованих дозах, тому має мало протипоказань до застосування. Гель протипоказаний лише у разі алергії на один із компонентів препарату – як основний, так і допоміжний, зокрема, на масло какао.

Діти можуть приймати від народження, у формі ректальних супозиторіїв.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вірогель не має системної абсорбції у разі місцевого зовнішнього застосування (тобто не всмоктується у кров), впливаючи тільки в осередку застосування. Тому Вірогель мазь може застосовуватися при лікуванні вагітних жінок, починаючи з 14-го тижня вагітності.

Допускається продовження грудного вигодовування під час застосування препарату.

Спосіб застосування та дози

Вірогель накладають на рану. Дозування вибирають залежно від віку пацієнта та супутніх захворювань.

Вірогель наноситься тонким шаром три-чотири рази на день на місце, уражене герпесом. Терапія триває протягом 5-7 днів, протягом яких досягається необхідний ефект відновлення.

Що раніше починається лікування, то краще буде ефект. Тому Вірогель слід наносити на поверхню слизових або шкіри, як тільки з'явилися перші ознаки загострення захворювання, зокрема, при появі сверблячки, печіння, навіть простих почервонінь.

Вірогель ефективний при лікуванні загострень хронічного герпесу на стадії рецидиву. Бажано починати терапію ще на продромальному періоді, або як тільки стали очевидні перші ознаки рецидиву хвороби.

При лікуванні грипу чи гострих респіраторних захворювань Вірогель слід завдати слизові оболонки носових проходів. Процедуру бажано повторити тричі або 4 рази на день. Дозування препарату для дітей (2,5 тис МО є видавленою порцією мазі розміром з горошину, довжиною не більше 0,5 см):

- від 12 місяців до 2-х років можна наносити мазь в обсязі не більше 2,5 тис. МО тричі на день;

- від 2-х до 12 років – подібне дозування обсягом 2,5 тис МО, але наносити препарат можна частіше - до 4 разів на добу;

- дітям від 12 до 18 років – до 5 тис МО, (є видавленою порцією мазі довжиною 1 см), до 4 разів на добу.

Зазвичай призначають 2-3 курси лікування по 5 днів, з п'ятиденною перервою.

Передозування

Передозування маззю Вірогель не спостерігалося. У разі випадкового ковтання дуже великої кількості препарату, теоретично, може статися розлад шлунка.

Лікування у цьому випадку – симптоматичне.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься, не викликаючи побічних дій (крім випадків реакції гіперчутливості щодо складових компонентів препарату).

Місцеве застосування на слизові оболонки статевих губ, слизових носа та губ протягом тривалого часу може викликати ринорею, чхання, печіння слизових у місці нанесення.

Ці симптоми зникають після відміни препарату, тому їх поява не повинна турбувати.

Умови та термін зберігання

Вірогель зберігають у сухому прохолодному місці, з температурою не нижче 2°С та не вище 8°С.

Термін зберігання вбирається у 2 років. Після розтину тюбика термін його зберігання різко скорочується. – препарат повинен бути витрачений і вживаний не пізніше ніж протягом 1 місяця.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії