Вобензим – це лікарський засіб для перорального прийому, що містить літичні ферменти, переважно протеолітичні, такі як бромелаїн, папаїн, трипсин, хімотрипсин у комбінації з рутозидом.
Ферменти бромелайн та папаїн зменшують набряк травматичної етіології за допомогою ферментативного протеолізу в інтерстиції макромолекул медіаторів запалення. Крім цього, у зоні травми за допомогою лізису фібрину та мікротромбів активується мікроциркуляція, що сприяє зниженню набряклості. Під час досліджень на лабораторних тваринах, зокрема щурах, було встановлено, що протеолітичні ферменти, що входять до складу Вобензиму, здатні пригнічувати агрегацію тромбоцитів. Крім цього, під час клінічних досліджень було встановлено, що суміш протеаз, що входить до складу Вобензиму, позитивно впливає на роботу імунної системи.
Рутозид – глікозид флавоноїду кверцетину, надає виражену Р-вітамінну активність, а також зменшує проникність та ламкість стінок капілярів.
Склад та форма випуску
Діючі речовини: панкреатин 300 прот. ОД (100 мг), папаїн 90 FIP ОД (18 мг), рутозиду тригідрат 50 мг, бромелаїн 225 FIP ОД (45 мг), трипсин 360 FIP ОД (12 мг), ліпаза 34 FIP ОД (10 мг), амілаза 50 ОД (10 мг), хімотрипсин 300 FIP ОД (0,75 мг).
Препарат виготовляється у формі круглих, двоопуклих таблеток з гладкою поверхнею, від червоно-жовтогарячого до червоного кольору, зі специфічним запахом.
Показання
Вобензим – препарат, який використовується в лікуванні тромбофлебітів, посттромбофлебітичної хвороби, гострих тромбофлебітів поверхневих вен, ендартеріїтів, облітеруючого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок, а також у профілактиці рецидивуючих флебітів та лімфатичних набряків.
Його застосовують у терапії циститу, простатиту, інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також цистопієліту, хронічних генітальних інфекцій, аднекситу, гестозу, мастопатії, для профілактики розвитку побічних ефектів при замісній гормональній терапії.
Досить часто Вобензим використовують у кардіології в лікуванні стенокардії напруги та підгострої стадії інфаркту міокарда, для підвищення реологічних властивостей крові.
Препарат показаний для використання в терапії синуситів, пневмоній, бронхітів, панкреатитів, пієлонефритів, гепатитів, гломерулонефритів, діабетичної ретинопатії та ангіопатії, аутоімунного тиреоїдиту, ревматоїдного артриту, хвороби Бехтерева, реактивного артриту, вугрових висипів, атопічного дерматиту.
У хірургічній практиці Вобензим використовують для профілактики та лікування післяопераційних ускладнень таких, як запалення, тромбози, набряки, спайкова хвороба, а при проведенні пластичних та реконструктивних операціях лімфатичних та посттравматичних набряків.
У травматології препарат застосовують у терапії травм, переломів, ушкоджень зв'язкового апарату, ударів, дисторсії, хронічних посттравматичних процесів, запального ураження м'яких тканин, опіків та травматичних ушкоджень у спортивній медицині.
Вобензим – ліки, які використовують у лікуванні розсіяного склерозу, атопічних дерматитів, інфекційно-запальних уражень органів дихання, ювенільного ревматоїдного артриту, іридоциклітів, гемофтальмів, увеїтів, діабетичних ретинопатій, порушень мікроциркуляції в тканях.
Його використовують у профілактиці інфекційних ускладнень після хірургічного втручання, поліпшення стану після променевої чи хіміотерапії, а також у профілактиці вірусних інфекційних захворювань та їх ускладнень.
Протипоказання
Вобензим не призначається особам з гіперчутливістю до його компонентів, при захворюваннях, асоційованих з високим ризиком кровотеч, таких як гемофілія або тромбоцитопенія.
Слід з особливою обережністю поставитися до призначення Вобензиму особам з інфекційними захворюваннями, оскільки цей лікарський засіб не може замінити антибіотикотерапію.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Даний лікарський засіб може використовуватися в терапії вагітних та лактуючих жінок, але тільки у разі нагальної потреби і під суворим медичним наглядом.
Спосіб застосування та дози
У початковій дозі хворі отримують препарат Вобензим від 5 до 10 таблеток тричі на добу. Підтримуюча доза препарату варіюється від 3 до 5 таблеток. Тривалість лікування та доза препарату у кожному конкретному випадку підбирається індивідуально.
Лікарський засіб рекомендується приймати за півгодини до їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.
Для підвищення ефективності антибіотикотерапії та попередження розвитку дисбактеріозу Вобензим слід приймати протягом усього курсу лікування по 5 таблеток тричі на добу. Після закінчення прийому антибіотиків для відновлення кишкового біоценозу препарат слід приймати від 2 до 3 таблеток протягом двох тижнів. Для покращення стану хворого під час променевої або хіміотерапії пацієнти отримують від 3 до 5 таблеток тричі на день до закінчення лікувального курсу. При вживанні Вобензиму в профілактичних цілях доза препарат може варіюватися від 2 до 3 таблеток тричі на день протягом сорока п'яти днів.
Передозування
На даний момент випадки передозування препаратом Вобензим офіційно не зареєстровані.
Побічні ефекти
Як правило, Вобензим добре переноситься хворими і навіть при тривалому прийомі препарату у максимальних дозах у хворих фактично не відзначається розвиток побічних ефектів. У поодиноких випадках у хворих можуть виникати незначна зміна консистенції та запаху калових мас або шкірні висипання.
Умови та термін зберігання
Вобензим – це ліки, які зберігають при температурі від 15 до 25 °C у місцях, недоступних для дітей. Тривалість зберігання лікарського засобу становить два роки.