Гіперемія: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання
Асоційована з переповненням кров'ю судин, які розташовані в будь-якому органі або ділянці тіла.
причини
Гіперемія розвивається на тлі:
посилення припливу крові в артеріях;
погіршеної відтоку крові з вен.
Гіперемія ділиться на – артеріальну і венозну.
Артеріальна форма недуги розвивається внаслідок наступних чинників:
посиленого тертя області тіла про якісь предмети;
впливу на ділянку тіла некоректних температур;
дії на області тіла хімічних реагентів;
при проникненні в організм чужих білків, патологічної флори, інтоксикації отруйними речовинами;
виражених емоційних переживань;
зниженого тиску в атмосфері;
посиленого лімфотоку;
прийому речовин, що сприяють посиленню кровотоку;
укусів комах або тварин;
Виникнення венозної гіперемії обумовлено
здавленням або звуженням просвіту магістральних вен, зумовлених виникненням рубців, новоутворень, грижі, опущення нирки, вагітності, носінням тісних прикрас або елементів одягу;
перебуванням тіла протягом тривалого часу в неприродному положенні або перебуванням кінцівки протягом тривалого часу в нерухомому стані;
носінням взуття на підборах.
симптоми
Клінічна картина гіперемії обумовлена її типом. Головні симптоми артеріальної гіперемії - розширення просвіту артерій, почервоніння області тіла, збільшення чисельності судин, кровоснабжаяющіх певну зону тіла, зниження різниці між вмістом кисню в складі артеріальної та венозної крові, посилення швидкості кровотоку в судинах, посилення тиску в артеріях в зоні гіперемії, виникнення посилення інтенсивності пульсу в судинах, в яких він зазвичай відсутня, прискорене лимфообразование, прискорений лімфоток, збільшення в розмірах і підвищення температури в області поразки.
Таке типовий прояв гіперемії, як почервоніння, виникає тільки при ураженні верхніх шарів шкіри.
Зона тіла, яка підпала під вплив венозної форми недуги, збільшується в розмірах, забарвлюється в темно-синій колір, тактильно температура області нижче, ніж у здорових тканин.
Гіперемія шкіри обумовлена розвитком почервоніння пошкодженої зони і, як правило, свідчить про формування недуги.
Для гіперемії головного мозку характерно почервоніння слизових оболонок, дихальна дисфункція і порушення ритму серця. При гіперемії головного мозку температура тіла може бути в нормі або трохи збільшеною.
діагностика
Гіперемія – не хвороба, а всього лише симптом певного захворювання. Якщо у пацієнта була діагностована гіперемія, то дуже важливо з'ясувати її справжню причину.
лікування
Для усунення шкірної гіперемії призначають проведення обробки шкіри лосьйонами і виконання певних правил при догляді за шкірою. При неефективності місцевого лікування пацієнтові призначають прийом засобів, що сприяють нормалізації мікроциркуляції та циркуляції крові в проблемній області.
Терапія гіперемії головного мозку або його оболонок складається з купірування причин, які її спровокували, а також дотриманні режиму спокою. Для усунення гіперемії потрібно надати голові пацієнта високе становище і забезпечити дієту з виключенням подразнюючих речовин.
профілактика
Профілактика гіперемії полягає в усуненні причин, які її можуть викликати.
Пов'язані ліки
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.