Остіофоллікуліт: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Остіофоллікуліт: причини виникнення та основні симптоми, способи лікування захворювання

Стафилококковое імпетиго являє собою запальне ураження верхньої частини волосяного фолікула або сальної залози, що виявляється проникненням і розмноженням в них стафілококової флори.

причини

Збудник остіофоллікуліта – це золотистий або білий стафілокок. Разом з іншими представниками сапрофітної мікрофлори стафілококи виявляються на поверхні шкірних покривів здорових людей, при цьому вони не провокують розвиток ніяких запальних захворювань. При зниженні місцевих або загальних захисних сил організму вони можуть проникати в гирлі сальних залоз і фолікулів, де вони починають посилено розмножуватися. Іноді погіршення бар'єрної функції шкіри, що виникає на тлі цукрового діабету, що також призводить до виникнення стафілококового імпетиго.

Досить часто розвиток остіофоллікуліта може виникати на тлі посиленого потовиділення, недотримання правил особистої гігієни, підвищення кислотності шкіри, перегріву, підвищеної вироблення секрету сальних залоз і травматизації шкіри. Захворювання може виникати при постійному впливі на шкірні покриви таких хімічних речовин, як бензин, дьоготь, гас і інших речовин, що утворюються в процесі нафтопереробки яких агресивних хімічних речовин.

симптоми

На початку захворювання в області проникнення інфекції в зоні виходу протоки сальної залози або волосяного фолікула виникає незначне почервоніння. Іноді в області гіперемії з'являється легка хворобливість, що підсилюється при пальпації. На наступному етапі формується оточена запальним віночком пустула, що представляє собою конусоподібної освіту розміром до 5мм і з жовтою верхівкою, яка містить гній. У центрі пустули проходить волосся.

Утворила пустула при стафілококової імпетиго НЕ схильна до збільшення в розмірах. Протягом 3 або 5 днів відзначається її підсихання, формується кірочка бурого кольору, яка відпадає, залишаючи після себе невиражену, бистроісчезающій гиперпигментацию. При відсутності коректного лікування може виникати поширення запалення, що супроводжується розвиток глибокого фолікуліту, після якого на шкірних покривах утворюються невеликі рубці.

Висипання при Остіофоллікуліт є множинними і розташовуються розрізнено або групами, утворюючи запальні вогнища. Пустули НЕ схильні до злиття, і навіть при близькому розташуванні не зливаються між собою. Найчастіше висипання виявляються в області шиї, обличчя, кистей і передпліч, гомілки і стегна. Типовою локалізацією остіофоллікуліта є ділянки шкіри, які схильні до зовнішнього впливу або забруднення – це особа, шия, руки до ліктів, гомілки і стегна.

Окремим типом остіофоллікуліта є стафилококковое імпетиго Бокхарта, при якому може спостерігатися збільшення пустул в розмірі до величини горошини, при цьому в центрі кожної пустули можна виявити пушковий волосся. Дана форма патології, найчастіше виявляється на шкірі тилу кистей і іноді може бути ускладненням корости.

Поразка волосяних фолікулів в області зростання вусів і бороди називається сикоз. У рідкісних випадках може виявлятися запалення фолікулів пахвових западин і брів. Така патологія носить переважно рецидивуючий характер і може переходити в фолікуліт і злиття окремих областей запалення в єдиний осередок.

діагностика

Припустити у пацієнта остиофолликулит дозволяє наявність множинних пустул. Постановка діагнозу відбувається на підставі даних отриманих під час візуального огляду, а також даних дерматоскопія. При необхідності або у важких діагностичних випадках може бути проведений бак посів виділень з пустул на поживні середовища та посів крові на стерильність.

лікування

Терапія стафилококкового імпетиго відбувається за допомогою призначення місцевих антисептичних засобів, антибактеріальних мазей. При одиничному розташуванні елементом може бути проведено їх розтин з подальшим очищенням від гнійного вмісту.

профілактика

Профілактика розвитку остіофоллікуліта полягає в дотриманні основних правил гігієнічного догляду за шкірою, попередженні її травматизації, використанні захисних засобів при роботі з агресивними речовинами і своєчасної корекції порушення захисних функцій імунної системи.

Протокол лікування

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Поділитись:

Ліки

Популярні лікарі