Хвороби шлунка і травлення

Хвороби шлунка і травлення

Хворобами шлунка і травлення займається гастроентерологія. Гастроентерології включає в себе гепатологом, яка займається захворюваннями печінки і жовчного міхура і проктології, що займається лікуванням захворювань товстого кишечника і параректальної зони.

Що являє собою система травлення

Нормальну роботу шлунково-кишкового тракту забезпечує коректне функціонування багатьох залоз і органів, що забезпечує організму отримання необхідних для його життєдіяльності поживних речовин. Травна система пронизує весь людський організм, вона починається в ротовій порожнині і закінчується прямою кишкою. У зв'язку з цим збій в роботі навіть одного органу спричинить за собою порушення функціонування травної системи в цілому, що обов'язково позначиться на роботі всього організму. Розвитку і загостренню захворювань травної системи сприяють погана екологічна обстановка, стреси, хімічні харчові добавки, медикаментозні засоби, порушення харчування та дотримання строгих дієт.

Будь-які порушення в роботі органів травлення можуть бути основною причиною самих різних шкірних хвороб і порушення обміну речовин.

симптоми

Симптоми захворювань органів травлення досить різноманітні і залежить від того, який саме орган вражений. Спільними симптомами для багатьох захворювань травної системи є зміна апетиту, біль у животі, поява відрижки і печії, а також нудоти, блювоти, метеоризму, порушення стільця, слабкість, зміни маси тіла.

діагностика

В арсеналі сучасної гастроентерології є широкі діагностичні можливості, які дозволяють виявити захворювання на початковій стадії розвитку. З лабораторних аналізів в діагностичних цілях найчастіше використовуються загальний аналіз сечі і крові, вивчення дуоденального і шлункового секрету, а також дослідження калу, кишкової мікрофлори, а також взяття зразків тканин і біопсія. Найчастіше для обстеження органів травної системи застосовують рентгенологічні, ультразвукові та ендоскопічні методи.

Хвороби шлунка і травлення

Ліки

Популярні лікарі