Адреналін Агетан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Адреналін Агетан
Виробник:
Лаб. Агетан, Франция
ATX-класифікація:

C01C - Негликозидные кардиотонические средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Активний компонент препарату Адреналін Агетан відноситься до адреноміметиків. Він виявляє прямий стимулюючий ефект по відношенню до α- та β-адренорецепторів.

Під впливом діючої речовини за рахунок стимуляції -адренорецепторів збільшується концентрація кальцію всередині клітин гладкої мускулатури. За рахунок підвищення α1-адренорецепторної активності зростає активність фосфоліпази С (шляхом стимулювання G-білка) та утворюється діацилгліцерол та інозитолтрифосфат. Цей механізм дії забезпечує вивільнення іонів кальцію з депо ретикулуму саркоплазми. Підвищення активності α2-адренорецепторів каталізує реакції в каналах кальцію та зростання внутрішньоклітинного надходження даного іону.

За рахунок стимулювання β-адренорецепторів відбувається підвищення активності аденілатциклази, яка обумовлена дією G-білка, та збільшує утворення цАМФ. Описаний процес є пусковий механізм дає можливість розвинутися реакціям різної природи в органах, які є мішенями.

Результатом стимулювання β1-адренорецепторів у серцевих тканинах є зростання концентрації кальцію усередині клітин. Стимулювання β2-адренорецепторів спричиняє зниження концентрації незв'язаного кальцію всередині клітин гладкої мискулатури. З одного боку, це обумовлено стимулювання його екстраклітинного транспорту, з іншого – акумулюванням у депо ретикулуму саркоплазми.

Склад та форма випуску

У 1 мл розчину міститься 1 мг адреналіну.

Склад допоміжних речовин: 3,32 мг натрію, 0,70 мг метабісульфіту натрію, кислота хлористоводнева, вода для ін'єкцій.

Показання

Препарат показаний до застосування при алергічних реакціях негайного типу: анафілактичному шоці, що розвинувся внаслідок застосування лікарських засобів або сироваток, або при контакті з алергенами; купірування нападу бронхіальної астми; асистолія; зупинка серця; подовження дії місцевих анестетиків; AV-блокада III ст., що гостро розвинулася.

Лікарський засіб виявляє виражений ефект щодо серцево-судинної системи. Його вплив збільшує частоту та силу серцевих скорочень, ударний та хвилинний об'єми серця. Також відбувається покращення AV-провідності, автоматизму роботи серця. Міокард починає споживати більше кисню. Також препарат звужує судини в органах черевної порожнини, шкірних покривів, слизових оболонок, меншою – у скелетних м'язах. Підвищується тиск у артеріях. Застосування ліків у високих дозах викликає підвищення ОПСС. Переважна активність може спричинити короткочасне рефлекторне уповільнення ЧСС.

Препарат викликає розслаблення гладких м'язів бронхів, зниження тонусу і моторики шлунково-кишкового тракту, розширення зіниць, зниження внутрішньоочного тиску.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є підвищена чутливість до активного інгредієнта або до будь-якого з компонентів, що входять до складу допоміжних речовин.

Протипоказаннями є: гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія; тяжкий аортальний стеноз; тахіаритмія; фібриляція шлуночків; феохромоцитома; закритокутова глаукома; шок (крім анафілактичного); загальна анестезія із застосуванням інгаляційних засобів: фторотану, циклопропану, хлороформу; ΙΙ період пологів; застосування на ділянках пальців рук та ніг, носа, геніталій.

Медикамент допускається застосовувати у дітей у будь-якому віці.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Лікарський засіб протипоказаний до застосування у вагітних. Тільки в тих випадках, коли достовірно відомо, що без застосування препарату не можна обійтися, його можна приймати вагітним.

Відомо, що компонент, що діє, проникає в грудне молоко. Тому при призначенні медикаменту вигодовування слід скасувати.

Спосіб застосування та дози

Препарат вводять внутрішньом'язово в дозі 0,5-1 мг кожні 3-5 хвилин, при необхідності.

Внутрішньовенно препарат вводять болюсно в концентрації 1 мл препарату на 9 мл 0,9% розчину хлориду натрію. Ці ін'єкції повторюють доти, доки не спостерігатиметься стабільна гемодинаміка у пацієнта.

Підшкірно вводять нерозведений препарат у кількості 0,3мл. Поліпшення спостерігається за 3-5 хвилин. Повторна ін'єкція допускається через 10-15 хвилин.

При введенні препарату слід контролювати частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск, частоту дихання.

Передозування

Основними симптомами передозування є: надмірне підвищення артеріального тиску, тахіаритмія, що змінюється брадикардією, порушення серцевого ритму (у тому числі фібриляція передсердь та шлуночків), похолодання та блідість шкірних покривів, блювання, страх, неспокій, тремор, головний біль, метаболічний у пацієнтів похилого віку), набряк легень, ниркова недостатність, летальний наслідок. При введенні у великих дозах (мінімальна летальна доза при підшкірному введенні – 10 мл 0,18% розчину) розвивається значне підвищення артеріального тиску тахікардія з можливим переходом у фібриляцію шлуночків.

У разі передозування необхідно припинити введення лікарського засобу. Виниклі симптоми можна усунути застосуванням α- та β-адреноблокаторів, швидкодіючих нітратів. При тяжких ускладненнях необхідна комплексна терапія. При аритмії призначати парентеральне введення β-адреноблокаторів.

Побічні ефекти

Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти:

  • нудота, блювання, анорексія;

  • гіпокаліємія, гіперглікемія;

  • головний біль, тремор, запаморочення, нервозність, м'язові посмикування, у пацієнтів із хворобою Паркінсона можливе підвищення ригідності та тремору;

  • тривожний стан, психоневротичні розлади, психомоторне збудження, дезорієнтація, порушення пам'яті, агресивна або панічна поведінка, розлади подібні до шизофренії, параноя, порушення сну;

  • стенокардія, брадикардія або тахікардія, серцебиття, задишка; при високих дозах – шлуночкові аритмії; рідко – аритмія, біль у грудній клітці; зміни ЕКГ (включаючи зниження амплітуди зубця Т);

  • зниження або підвищення АТ (навіть при підшкірному введенні у звичайних дозах внаслідок підвищення АТ можливий субарахноїдальний крововилив та геміплегія);

  • ангіоневротичний набряк, бронхоспазм;

  • висипання на шкірі, мультиформна еритема.

Умови та термін зберігання

Адреналін Агетан повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С. Термін придатності складає 1,5 роки від дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії