Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Альбуцид – протимікробний бактеріостатичний засіб, що належить до групи сульфаніламідів.

Механізм дії препарату пов'язаний із конкурентним антагонізмом із ПАБК і пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу дигідрофолієвої кислоти і, в кінцевому підсумку, її активного метаболіту тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу пуринів і піримідинів.

Альбуцид активний щодо грампозитивних і грамнегативних коків: Escherichia coli. Shigella spp., Vibrio cholerae, Clostridium perfringens, Bacillus antracis, Corynebacterium diph- teriae, Yersinia perstis, Chlamydia spp., Actinomyces israelii, Toxoplasha gondii.

При порушенні режиму дозування або тривалості використання препарату можливий розвиток резистентності до сульфацетаміду.

Склад і форма випуску

Альбуцид виробляється в очних краплях очних. Основна діюча речовина – сульфацетамід натрію.

Показання

У комплексній терапії захворювань повік, кон'юнктиви, рогівки, переднього відрізка судинної оболонки і слізних проток, спричинених чутливими до сульфацетаміду мікроорганізмами.

Для профілактики інфекційних ускладнень у комплексній терапії опіків і травм органів зору.

Альбуцид призначається дорослим і дітям у складі комплексного лікування кон'юнктивітів, блефаритів, гнійних виразок рогівки. У терапії дорослих препарат використовують для лікування хламідійних, а також гонорейних уражень очей. Крім цього, його призначають для лікування і профілактики бленореї у новонароджених.

Протипоказання

Альбуцид протипоказаний у разі гіперчутливості до компонентів препарату і сульфаніламідів в анамнезі.

Альбуцид не чинить жодного впливу на швидкість реакції. Однак при його застосуванні можливий розвиток таких побічних ефектів, як затуманення зору або виражена сльозотеча, що може створити аварійну ситуацію, тому при його застосуванні рекомендується відмовитися від керування транспортним засобом або потенційно небезпечними механізмами.

З особливою обережністю слід поставитися до призначення Альбуциду пацієнтам, які отримують лікування антикоагулянтами непрямої дії, оскільки сульфацетамід натрію, який входить до його складу, здатний посилювати дію цих препаратів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Достатнього досвіду щодо застосування Альбуциду під час вагітності, годування груддю немає. Можливе застосування сульфацетаміду для лікування вагітних і матерів-годувальниць за призначенням лікаря, якщо очікуваний лікувальний ефект від використання препарату Альбуцид перевищує ризик розвитку можливих побічних ефектів. Сульфаніламіди проникають через гепматоплацентральний бар'єр, тому використання лікарського засобу в терапії цієї категорії хворих можливе тільки за рішенням лікаря.

Препарат Альбуцид проникає у грудне молоко, що може стати причиною розвитку ядерної жовтяниці у новонароджених, чиї матері приймали таблетовані форми сульфаніламідів під час вагітності, тому неможливо виключити ризик розвитку жовтяниці при прийомі сульфаніламіду у формі очних крапель.

Спосіб застосування та дози

Хворі отримують Альбуцид по 1-2 краплі в кон'юнктивальний мішок від 6 до 8 разів на день (кожні 2-3 години). Курс лікування 7-10 днів. Кількість інстиляцій може бути зменшена в міру поліпшення стану.

При проведенні терапії захворювань органів зору, спричинених Chlamidia trachomatis, режим дозування - по 1 краплі кожні 2 години, місцеве застосування сульфаніламіду необхідно поєднувати із системною терапією.

Закапують у кон'юнктивальний мішок по 1-2 краплі 5-6 разів на добу.

Для профілактики бленореї у новонароджених - по 2 краплі в кожен кон'юнктивальний мішок безпосередньо після народження і по 2 краплі - через 2 години.

Пацієнти, які мають підвищену чутливість до фуросеміду, тіазидних діуретиків, похідних сульфонілсечовини або інгібіторів карбоангідрази, можуть мати підвищену чутливість до сульфацетаміду.

При використанні препарату можливий надмірний ріст мікроорганізмів, нечутливих до сульфаніламіду, а також грибкової флори.

Можливе зниження антибактеріальної активності сульфаніламідів у присутності високих концентрацій параамінобензойної кислоти за наявності великої кількості гнійних виділень.

Необхідно припинити терапію Альбуцидом у разі та звернутися на консультацію до фахівця при появі симптомів алергії, а також при посиленні болю та інших ознак інфекційного процесу або збільшенні гнійного виділення з ока.

Передозування

У зв'язку з тим, що препарат призначений для місцевого введення в малих дозах, при дотриманні основних правил використання передозування Альбуцидом неможливе. При випадковому прийомі всередину Альбуциду хворому рекомендується промити шлунок і забезпечити прийом активованого вугілля, що дасть змогу знизити негативний вплив препарату на організм пацієнту.

Побічні ефекти

Під час застосування Альбуциду можливе виникнення тільки місцевих алергічних реакцій, таких як нетривале печіння слизової оболонки очей, затуманення зору, виражена сльозотеча, різі, свербіж в очах. При використанні препарату не спостерігається виражених клінічно значущих реакцій, однак якщо в процесі застосування Альбуциду виникли якісь незвичні симптоми, про них слід повідомити лікаря, який прийме рішення про доцільність подальшого використання препарату.

Якщо під час лікування Альбуцидом у стані хворого не спостерігається позитивної динаміки або, навпаки, виникають нові негативні симптоми, потрібна повторна консультація для уточнення діагнозу і коригування схеми лікування.

Умови та терміни зберігання

Альбуцид необхідно зберігати за температури від +8 до +15°С градусів у місцях, які недоступні для дітей. Якщо флакон не відкривався, термін придатності лікарського засобу – 2 роки, після відкриття флакона – 28 діб. Препарат заборонено застосовувати після закінчення терміну зберігання зазначеного на упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії