Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Амбробене виготовляється у таблетках, розчині для інгаляцій, парентеральному розчині, капсулах та сиропі. Основний компонент – амброксолу гідрохлорид.

Показання

Амбробене використовується в терапії:

  • пневмоній;

  • бронхітів;

  • обстуктивних хвороб легень;

  • бронхоектатичних хвороб легень

Крім цього, Амбробене застосовують для посилення вироблення сурфактанту при лікуванні дистрес-синдрому у недоношених новонароджених.

Протипоказання

Амбробене не застосовується при непереносимості амброксолу гідрохлориду, епілептичному синдромі, виразковому ураженні кишечника та шлунка. Його не призначають у I триместрі вагітності та на стадії годування.

Амбробене з обережністю застосовується при печінковій недостатності, дисфункції нирок, порушення евакуаторної функції бронхів, виділення бронхіального секрету у більших обсягах.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час дослідження на тваринах у Амбробені не було встановлено тератогенного ефекту, проте, незважаючи на це, його застосування у першому триместрі протипоказане. Призначення Амбробене у другому та третьому триместрі можливе за медичними показаннями.

Амброксолу гідрохлорид здатний проникати в материнське молоко, тому його призначення годуючим, можливе тільки з дозволу лікаря і відмови від лактації.

Спосіб застосування та дози

Амбробене в таблетках призначають дорослим по одній тричі на день від 2 до 3 днів, після цього переходять на прийом однієї таблетки двічі на день або тричі на день по 1 таблетці.

Препарат у капсулах дорослі пацієнти та діти, яким виповнилося 12 років, вживають по 1 капсулі на добу.

Дорослим препарат у розчині для ін'єкцій призначають по 1 ампле від 2 до 3 разів на стуки. У тяжких випадках доза препарату може бути збільшена до 2 ампул на добу. Якщо немає інших рекомендацій, то препарат призначається в терапії дітей молодше 2 років по ? ампулі двічі на день, від 2 і до 5 років – по ? ампули тричі на день, від 5 до 12 років – по 1 ампулі від 2 до 3 разів на стуки.

Амбробене в сиропі дорослі приймають по 10 мл 3 рази на день від 2 до 3 днів, пізніше переходять на прийом препарату двічі на добу по 10 мл. Дітям молодше 2 років сироп призначають по 2,5 мл 2 рази на день, від 2 до 5 років – по 2,5 мл 3 рази на день, від 5 до 12 років – по 5 мл сиропа від 2 до 3 разів на день.

Амбробене в розчині для інгаляцій дорослим та дітям, яким виповнилося 5 років, призначають по 2 або 3 мл засобу 1 або 2 рази на день, до 5 років – по 2 мл від 1 до 2 разів на день.

Передозування

При передозуванні Амбробене можливе незначне нервове збудження, діарея, зниження артеріального тиску, слиновиділення та диспепсичні розлади.

Для усунення небажаних симптомів хворому призначають промивання шлунка та симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Іноді у хворих, які отримують Амбробене, спостерігається виникнення слабкості, головного болю, диспепсичних розладів, абдомінального болю, сухості слизової рота та алергічних реакцій.

Умови та термін зберігання

Амбробене слід зберігати у недоступному місці, яке захищене від проникнення світла. Термін придатності препарату – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії