Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Аспекард має здатність інгібувати агрегацію тромбоцитів та еритроцитів, зменшуючи тим самим їх здатність склеюватись та прилипати до стінок кровоносних судин, перешкоджаючи тромбоутворенню.

Склад та форма випуску

Містить 1/10 г ацетилсаліцилової кислоти. Випускається у формі пігулок.

Показання

Аспекард застосовують для усунення гарячкових станів, які розвиваються при інфекційних та запальних захворюваннях. Ефективний при головному болю, невралгіях, люмбаго, міалгіях, артралгіях.

В якості антиагрегантного лікарського засобу призначають при нестабільній стенокардії, інфаркті міокарда, повторній ішемії мозку, ішемічному інсульті, який трапляється у чоловіків, при протезуванні серцевих клапанів, балонної коронарної ангіопластики та встановленні стенту (для зниження ризиків повторення стенозу і в якості ліків коронарної артерії).

Призначається при комплексному лікуванні неатеросклеротичного ураження коронарної артерії (хвороби Кавасакі), аортоартеріїті (хвороби Такаясу), клапанних мітральних вад серця та миготливої аритмії, для попередження розвитку тромбоемболії.

Застосовується також при рецидивуючій тромбоемболії легеневої артерії, інфаркті легені, гострому тромбофлебіті, синдромі Дресслера.

Також призначається для попередження розвитку утворення тромбів, при ризику розвитку ішемічної хвороби серця, нестабільної стенокардії, інфаркті (з метою зниження ризиків детального результату).

Застосовується також в імунології та алергології, призначається поступово наростаюче дозування, з метою формування стійкої сприйнятливості (толерантності) до нестероїдних протизапальних препаратів у хворих, які страждають на "аспіринову" астму та "аспіринову" тріаду.

Розріджуючий кров ефект триває протягом 7 днів, навіть якщо прийняти препарат один раз. Має деяку подразнюючу дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, при цьому найменшу подразнювальну дію мають шипучі та розчинні форми препарату.

Раніше призначався при ревматизмі, проте останні роки зазвичай не застосовується.

Протипоказання

Не призначають при гіперчутливості до аспірину, у тому числі до "аспіринової тріади", при наявності "аспіринової" астми, геморагічних діатез – гемофілії, хвороби Віллебранда, телеангіоктазії, ерозії та виразки шлунково-кишкового тракту, тяжких порушеннях функцій печінки та нирок.

Протипоказаний при гострій нирковій та/або печінковій недостатності, гіперурикемії, нефролітіазі, вихідній гіпопротромбінемії, дефіциті вітаміну К, тромбоцитопенії, а також дітям віком до 14 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказано застосування у III триместрі. У I-му та у II-му – за показаннями та призначенням лікаря.

Можливе застосування під час лактації.

Спосіб застосування та дози

Призначається при активному ревматизмі у дозуванні від 6 до 8 грамів на день (дорослим) та з розрахунку 100 міліграм на 1 кг ваги малюка – дітям.

Для усунення підвищеної температури призначають від 0,25 до 1 грама за один прийом, але не частіше 5 разів на день. Курс лікування більше 2 тижнів.

При застосуванні як засіб, що запобігає розвитку тромбозу або тромбоемболій, призначається по півграма по 2-3 рази на день. Для покращення якості складу крові приймають протягом 4-6 місяців по 0,15 – 0,25 г на день.

Якщо лікування тривале, необхідний контроль з боку лікаря.

Діти віком до 5 років можуть прийняти не більше 0,25 грама за один прийом.

Передозування

При надмірній дозі за 1 раз або надто тривалому прийомі нормального дозування може відбутися передозування. Одноразовий прийом 150 мг на 1 кг ваги людини – легке отруєння, до 300 – помірне, доза 500 мг на 1 кг з великою ймовірністю може призвести до смерті.

Виникають симптоми синдрому саліцилізму як нудоти, блювоти, шуму у вухах, лихоманки. При помірному розвитку – може спричинити кому, судоми, дегідратацію (зневоднення), шок. Особливо ймовірний розвиток передозування у пацієнтів похилого віку.

Необхідне лікування в умовах стаціонару, із застосуванням гемодіалізу, промивання шлунка за допомогою провокації блювання, застосування сорбентів, заходів з дегідратації, застосовується кисень, гіпервентиляція легень.

Побічні ефекти

Можлива поява шуму у вухах, погіршення слуху, може виникнути "аспіринова" бронхіальна астма та "аспіринова" тріада – виникнення еозинофільного риніту, рецидивуючого поліпозу носа, гіперпластичних синуситів.

При тривалому застосуванні у великих дозах можуть виникнути порушення роботи нирок, печінки, хвороби крові, також можливе утворення набряків, підвищиться рівень амінотрансфераз у крові.

Умови та термін зберігання

Тримається до 4 років при температурі до 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії