Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Аваміс виробляється у вигляді назального спрею. Активна речовина препарату – флютиказону фуроат.

Показання

Аваміс використовується для купірування симптомів сезонних і цілорічних алергічних ринітів.

Протипоказання

Аваміс протипоказаний хворим, які страждають на непереносимість флютиказону фуроату і отримують лікування ритонавіром. Його не використовують у терапії дітей віком до 6 років.

Препарат з обережністю призначають пацієнтам, у яких є тяжкі порушення в роботі печінки.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що даних щодо використання Авамісу в терапії жінок, які годують груддю, та вагітних недостатньо, застосування препарату в терапії цієї категорії хворих можливе тільки за призначенням лікаря та при ретельному співвідношенні користі та шкоди від його використання.

Спосіб застосування та дози

Аваміс застосовується інтраназально. Спрей показаний для систематичного прийому. Препарат починає діяти тільки через 7 годин після застосування, а максимальний терапевтичний ефект досягається тільки після його триденного використання.

Перед початком використання флакон з препаратом рекомендується ретельно струсити, зняти ковпачок і натиснути до упору кнопку з дозатором шість разів. Перед кожним використанням препарату слід очищати носові ходи, що дасть змогу отримати швидший лікувальний ефект. Під час застосування спрею хворий повинен злегка нахилити голову вперед і, утримуючи флакон у вертикальному положенні, акуратно ввести кінчик дозатора в носовий хід і, спрямовуючи його в бік від перенісся, натиснути кнопку дозатора і зробити максимальний вдих через ніс, після чого зробити видих через рот. Після кожного використання спрею кінчик дозатора рекомендується витирати чистою сухою серветкою і закривати захисним ковпачком. Тривалість лікування та дозу препарату визначає лікар.

Якщо немає індивідуальних рекомендацій щодо використання спрею, то діти віком від 12 років і дорослі повинні отримувати щодня раз на добу по дві дози препарату. Після того, як буде досягнуто максимального лікувального ефекту, доза може бути знижена до одного впорскування.

Діти віком від 6 і до 12 років отримують раз на добу по одній дозі препарату в кожен носовий хід.

Передозування

При інтраназальному введенні Авамісу не спостерігається розвитку симптомів гострого передозування навіть за тривалого прийому препарату в підвищених дозах.

Побічні ефекти

Під час використання Авамісу у деяких хворих спостерігається розвиток носових кровотеч, виразкового ураження слизової оболонки носових ходів, печіння, свербіння, набряку та гіперемії слизової оболонки носа. При тривалому використанні препарату в лікуванні дітей можливий розвиток затримки росту дитини.

Іноді при застосуванні Авамісу у підвищених дозах у хворих з'являються різні алергічні реакції: свербіж шкіри, висипання, кропив'янка, набряк Квінке та анафілактичний шок.

Умови та терміни зберігання

Аваміс слід тримати подалі від нагрівальних приладів і відкритого вогню. Термін придатності спрею до відкриття флакона 3 роки, після – 2 місяці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії