Берадуал використовують у лікуванні обструктивних захворювань органів дихання. До складу Беродуала входить два активні бронхолітичні компоненти: іпратропія бромід, що володіє антихолінергічною дією, і фенотеролу гідробромід, що є β-адреноміметиком, що забезпечує йому відповідні лікувальні властивості.
Склад та форма випуску
Речовина, що діє: іпратропія бромід (ipratropium bromide), фенотерол (fenoterol).
Берадуал виготовляється в вигляді розчину для інгаляцій, один міліллітр препарату дорівнює 20 краплям.
Показання
Берадуал – препарат, який використовується для профілактики та симптоматичного лікування хронічного порушення прохідності дихальних шляхів, що виникла на тлі алергічної або неалергічної (ендогенної) бронхіальної астми, астми, що виникла на тлі підвищених фізичних навантажень, хронічного обструктивного бронхіту без емфіземи та з емфіземою легені.
При тривалому використанні препарату його призначають у комплексному лікуванні із протизапальними засобами.
Протипоказання
Медикаментозний засіб Берадуал не призначається хворим з реакцією гіперчутливості до його компонентів. Препарат протипоказаний пацієнтам, які страждають на гіпертрофічну обструктивну кардіоміопатію або тахіаритмію.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
У зв'язку з тим, що дія препарату мало вивчена та не проводилося досліджень щодо того, як саме він впливає на плід, його не призначають жінкам на стадії вагітності.
Так як не відомо, чи здатні компоненти Берадуала - іпратропія бромід і фенотерол проникати в грудне молоко цей лікарський засіб не призначається жінкам на стадії лактації.
Спосіб застосування та дози
Берадуал – препарат, призначений для проведення інгаляцій за допомогою небулайзера.
Терапія цим лікарським засобом має починатися під суворим медичним наглядом.
У домашніх умовах використання препарату можливе тільки після консультації з лікарем тими хворими, яким з лікувальною метою було призначено використання низькодозованих бета-агоністів швидкої дії, наприклад, Беродуал Н, у вигляді дозованих аерозолів, але воно виявилося малоефективним і не сприяло полегшенню стану. Лікування цим препаратом починають із мінімально ефективних доз.
Доза препарату підбирається індивідуально з урахуванням тяжкості гострих епізодів.
Застосування препарату слід негайно припинити, якщо відзначається ліквідація нападу.
Перед використанням ліків рекомендовану дозу розводять у 0,9% фізіологічного розчина та доводять до 3 або 4 мл. Розведений розчин слід вдихати доти, доки в стані хворого не настане полегшення.
У терапевтичних цілях можливе лише використання свіжоприготовленого розчину. Розчин готовий до використання не призначений для зберігання, тому якщо після використання небулайзера в ємності залишилися краплі розчину, їх слід знищити.
Діти старше 12 років і дорослі для усунення нападу бронхоспазму в залежності від його вираженості можуть отримувати від 1,0 до 2,5 мл препарату, а після розведення фізіологічним розчином від 3 до 4 мл.
Для усунення нападу бронхіальної астми у дітей старше 12 років і дорослих, асоційованої з високими фізичними навантаженнями або контактом з алергеном препарат, використовується в дозуванні від 0,1 до 0,2 мл, розведеним у 2 або 3 мл фізрозчину, бажано за 10 або 15 хвилин до початку нападу.
Діти віком від 6 до 12 років у разі гострого нападу бронхіальної астми можуть отримувати від 0,5 до 2,0 мл препарату, а після розведення у фізіологічному розчині в обсязі від 3 до 4 мл.
Діти молодше 6 років, у яких маса тіла менше 22 кг у зв'язку з недостатньою кількістю інформації, можуть отримувати даний лікарський засіб тільки під строгим медичним контролем. У цьому випадку разова доза препарату становить по 0,1 мл на 1 кг маси тіла, але не більше 0,5 мл, а після розведення у фізіологічному розчині від 3 до 4 мл.
Передозування
При прийомі препарату в підвищених дозах у пацієнтів спостерігається виникнення симптомів, типових для передозування бета-2-адренергічними засобами: припливи, запаморочення, цефалгії, почастішання серцебиття, аритмія, зниження артеріального тиску, загрудинний біль, екстрасистолія, тремор.
Прийом препарату у разі виникнення симптомів передозування слід негайно припинити. У цьому випадку хворому призначається моніторинг кислотно-лужного балансу та електролітів у крові, а також контроль серцевої діяльності та коректну симптоматичну терапію.
Як специфічний антидот можуть бути використані блокатори бета-адренорецепторів з ретельним підбором дози для попередження посилення явищ бронхіальної обструкції.
Побічні ефекти
При прийомі Берадуала у хворих можуть виникати реакції гіперчутливості, анафілактичні реакції, порушення метаболізму, підвищення рівня в крові глюкози, підвищена нервозність, ажитація, підвищена збудливість, галюцинації, тремор, запаморочення, цефалгії, підвищення внутрішньоочного тиску, нечіткість зору, набряк рогівки, почервоніння , біль в очах. Іноді у хворих відзначається поява кашлю, фарингіту, дисфонії, ларингоспазму, бронхоспазму, тахікардії, аритмії, ішемії міокарда, а в особливо тяжких випадках фібриляція передсердь. Дуже рідко при прийомі препарату виникають пептичні розлади, сухість слизової оболонки рота, печія, м'язові болі, міалгія, слабкість у м'язах.
Умови та термін зберігання
Берадуал слід берегти в місцях, недоступних для дитини і лише в упаковці від виробника за температури навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання 3 роки. Препарат категорично заборонено використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.