Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Це засіб, який застосовують у разі вестибулярних порушень. Впливає на Н1-, Н3-гістамінові рецептори лабіринту, вестибулярних ядер головного мозку. Проявляє виражену Н1-агоністичну дію на рецептори судин внутрішнього вуха, сприяючи місцевій вазодилатації, значно покращуючи кровообіг у stria vascularis. Впливаючи на Н3-рецептори нейронів вестибулярних ядер, сприяє поліпшенню проникності капілярів, підвищенню викиду гістаміну, посиленню мікроциркуляції, збільшенню обміну рідинами на рівні мікроциркуляторного русла, нормалізуючи при цьому тиск ендолімфи в равлику та лабіринті. Також покращує нейрональну трансмісію шляхом підвищення кількості серотоніну в синапсах. Інгібує фермент – діаміноксидазу, який інактивує гістамін. Препарат не має седативних властивостей, не впливає на показники системного артеріального тиску, не провокує екстрапірамідні розлади, тому його можна застосовувати для лікування пацієнтів літнього віку з паркінсонізмом.

Склад і форма випуску

Діючий компонент: бетагістин (8 мг).

Виробляється Бетагістин у формі таблеток.

Показання

Застосовується Бетагістин при хворобі/синдромі Меньєра, що супроводжується запамороченням, нудотою, зниженням слуху, шумом у вухах.

Протипоказання

Протипоказаний Бетагістин:

- у разі непереносимості компонентів ліків;

- у разі феохромоцитоми (гормонально активної пухлини, що секретує катехоламіни).

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю інформації про вплив активної речовини (бетагістину) на розвиток плода призначення препарату Бетагістин у першому триместрі вагітності є неприпустимим, а надалі можливе тільки під суворим медичним контролем.

При призначенні цього лікарського засобу жінці, яка годує груддю, вона повинна відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Бетагістин застосовують внутрішньо.

Призначену лікарем дозу приймають 2-3 рази на добу під час або після їжі.

Курс терапії – від 2 тижнів до 3 місяців залежно від клінічного ефекту. Оптимальний результат досягається при тривалому прийомі.

Стандартна доза – 8 мг 3 рази на добу. Допускається підвищення дози до 16 мг тричі на добу або 24 мг двічі на добу у разі виражених симптомів захворювання, неефективності лікування.

Максимальна сумарна доза – 48 мг/добу.

Регрес симптомів може спостерігатися тільки після 2-3 тижнів лікування. Оптимальні результати іноді досягаються після прийому препарату протягом кількох місяців.

Передозування

Симптоми: нудота, сонливість, болі в животі, судоми, серцеві розлади, легеневі розлади.

При значному перевищенні дози необхідно проконсультуватися з лікарем. За необхідності проводиться симптоматичне, підтримуюче лікування з моніторингом функцій життєво важливих органів.

Побічні ефекти

Імунні розлади: гіперчутливість, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, анафілаксія.

Неврологічні розлади: запаморочення, головний біль.

Гастроінтестинальні розлади: нудота, диспепсія, блювання, біль в абдомінальній ділянці, болі по ходу шлунково-кишкового тракту, метеоризм (здуття).

Дерматологічні розлади: екзантема, свербіж.

Умови та терміни зберігання

Зберігати Бетагістин за температури від +15 до +25°С не більше двох років від дати виробництва. Заборонено використовувати ліки після закінчення терміну придатності (дивитися на упаковці).

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії