Боботик : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Боботик
Виробник:
Медана Фарма АО, Польша
Діюча речовина:
Симетикон (Simethiconum)
ATX-класифікація:

A03AX13 - Силиконы

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Боботик виготовляється у вигляді пероральних крапель із фруктовим запахом, що мають біло-кремовий колір. Діючий компонент препарату – емульсія симетикону.

Показання

Боботик використовується для усунення підвищеного газоутворення та скупчення газів у шлунково-кишковому тракті, у разі:

  • кишкових кольок;

  • метеоризму;

  • синдрома Ремгельда;

  • аерофагії.

Також препарат може використовуватися для усунення відчуття переповнення і тяжкості в животі. Крім цього, Боботик призначають дітям і дорослим перед проведенням діагностичного вивчення органів малого таза та черевної порожнини, таких як дуоденоскопія, рентгенографія, сонографія і гастроскопія.

Протипоказання

Призначення Боботика неприпустимо тим пацієнтам, які страждають на:

  • обструктивні захворювання шлунково-кишкового тракту;

  • кишкову непрохідністю;

  • непереносимістю емульсії симетикону.

Боботик не призначається новонародженим до 28 дня життя. У зв'язку з тим, що безпека та ефективність емульсії симетикону не підтверджена клінічними дослідженнями, застосування Боботика в терапії вагітних і жінок, які годують груддю, можливе за призначенням лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Навіть незважаючи на те, що у препарату не було виявлено токсичної дії, Боботик з особливою обережністю призначається жінкам на стадії вагітності та лактації.

Спосіб застосування та дози

Боботик рекомендується приймати внутрішньо після їжі. Перед використанням необхідно попередньо добре струснути флакон, щоб його вміст перетворився на однорідну емульсію.

Новонароджені, старші за 28 днів, і діти до двох років повинні приймати по 8 крапель на один прийом, діти від 2 до 6 років – по 14 крапель, дорослі та діти старше шести років – по 16 крапель. Незалежно від віку Боботик приймають не більше чотирьох разів на день. Якщо дитина відчуває складнощі під час прийому Боботика, препарат можна попередньо змішати з водою, будь-якою негазованою рідиною або дитячим харчуванням. Боботик приймають до повного зникнення симптомів захворювання.

Передозування

Випадки отруєння Боботиком не зареєстровані. Навіть прийом препарату у високих дозах не призводить до розвитку клінічно значущих симптомів передозування.

Побічні ефекти

Боботик дітьми та дорослими переноситься добре, під час прийому препарату не виникає виражених побічних симптомів, які можуть потребувати відміни лікарського засобу. Однак при призначенні Боботика хворим з підвищеною чутливістю до його активного компонента можлива поява у пацієнта незначних алергічних реакцій.

Якщо під час прийому Боботика виникли незвичні реакції, неописані в інструкції, слід про них негайно розповісти лікарю.

Умови та терміни зберігання

Боботик необхідно зберігати в прохолодних місцях, захищених від світла і недоступних для дітей. Термін зберігання – 2 роки. Не рекомендується приймати лікарський засіб після закінчення терміну придатності, оскільки прийом прострочених препаратів дуже небезпечний для здоров'я.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії