Бускопан : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Бускопан виробляється у вигляді ректальних свічок і пероральних таблеток, препарат виготовлений на основі гіосцин бутилброміду.

Показання

Бускопан знімає спазм із гладкої мускулатури органів шлунково-кишкового тракту, сечостатевих органів і жовчного міхура. Препарат знижує секреторну функцію харчових залоз.

Бускопан використовують для

  • зняття спазмів з органів шлунково-кишкового тракту і сечостатевої системи при таких захворюваннях, як пілороспазм, ниркові коліки, дискінезія жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, кишкові коліки;

  • зняття загострення у разі виразки шлунку і ДПК;

  • полегшення стану в разі альгодисменореї.

Протипоказання

Бускопан у таблетках і в супозиторіях не використовують для лікування дітей до 6 років, а також якщо хворий страждає на міастенію, мегаколон, набряк легень, атеросклероз судин мозку, закритокутову глаукому, гіперчутливість до препарату, аденому передміхурової залози, стеноз воротарського отвору, порушення серцевого ритму, механічну кишкову непрохідність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Бускопан не чинить негативного впливу на плід, але в перший триместр вагітності його використовують тільки в крайньому випадку і за призначенням лікаря. Під час лактації Бускопан може використовуватися для терапії жінки, але в цьому випадку годування рекомендується припинити.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Бускопану приймають перорально по одній або дві тричі на день. Супозиторії використовують для ректального введення по одній або дві тричі на день.

Передозування

Офіційних даних про випадки передозування Бускопаном не було зареєстровано, тому рекомендації про надання першої допомоги є виключно теоретичними. Можливі симптоми передозування:

  • сухість і почервоніння шкірних покривів;

  • почастішання серцебиття;

  • затримка сечовипускання;

  • зниження моторики органів ШКТ;

  • погіршення зору;

  • сухість у роті.

У разі виникнення у пацієнта симптомів передозування рекомендується виконати промивання шлунку з 15% розчином сульфату натрію та активованим вугіллям. Для полегшення стану пацієнта проводять симптоматичне лікування та в/м або в/в введення холіноміметиків. У разі тривалої затримки сечі рекомендується проведення катетеризації, у разі паралічу дихальної мускулатури проводять інтубацію легенів і підключення до апарату ШВЛ.

Побічні ефекти

Практично всі побічні дії, викликані Бускопаном, після відміни препарату минають самостійно і не потребують специфічного лікування. При тривалому прийомі лікарського засобу у деяких хворих може спостерігатися сухість і почервоніння шкірних покривів, екзема, кропив'янка, аритмія, утруднення дихання, затримка сечовипускання.

В особливо складних випадках, якщо хворий страждає на підвищений алергенний фон, то можливий розвиток анафілактичного шоку або набряку Квінке.

Умови та терміни зберігання

У темному місці не більше 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії