Діакарб : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Польфарма С.А.,Фармацевтический завод, Польша
- Діюча речовина:
- Ацетазоламид (Acetazolamidum)
- ATX-класифікація:
S01EC01 - Ацетазоламид
S01EC01 - Ацетазоламид
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Гальмує дію карбоангідрази у проксимальних канальцях нирок і центральної нервової системи, знижує утворення вугільної кислоти, інгібує реабсорбцію іонів Na+, K+ і бікарбонату, але при цьому не чинить жодного впливу на екскрецію іонів хлору. Використання препарату сприяє олужненню сечі. Спричиняє метаболічний ацидоз і порушує кислотно-основний стан. Інгібує формування карбоангідрази війчастого тіла, що знижує секрецію водянистої вологи та внутрішньоочний тиск. Знижує у головному мозку активність карбоангідрази та зменшує вироблення спинномозкової рідини, що сприяє зниженню внутрішньочерепного тиску та чинить протиепілептичний вплив. Тривалість дії препарату може досягати 12 годин.
Склад і форма випуску
Лікарська форма Діакарбу – таблетки по 250 мг по 30 штук в упаковці. Діючий компонент – ацетазоламід.
Показання
Діакарб використовують для усунення затримки в організмі води і натрію в разі набряків, що виникли на тлі недостатності кровообігу, цирозу печінки, ниркової недостатності, серцево-легеневого синдрому.
Крім цього, використання лікарського засобу показано в терапії бронхіальної астми, емфіземи легень, первинної та вторинної глаукоми, подагри, передменструального напруження, тетанії, епілепсії, передекламптичних станах і хвороби Меньєра.
Протипоказання
Не призначається пацієнтам з ацидозом, хворобою Едісона, гіпохлоремією, гіпохлорурією, гіпокаліємією та цукровим діабетом.
Слід з особливою обережністю поставитися до призначення засобу хворим, які страждають на цироз печінки.
Діакарб не використовують у першому триместрі вагітності, при деяких видах глаукоми. Лікарський засіб неприпустимо застосовувати в сумісній терапії з хлористим амонієм, який здатний провокувати початок ацидозу та інгібувати дію ацетазоламіду.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Годування груддю і вагітність вважаються абсолютними протипоказаннями для призначення Діакарбу.
Спосіб застосування та дози
Лікарський засіб призначений для перорального прийому. Якщо лікар не призначив схему лікування і дозування, то препарат приймають від 0,125 до 0,25 г від 1 до 2 разів на день протягом 2 днів, після чого вживання лікарського засобу рекомендується припинити. При терапії епілепсії призначають по 0,25 г засобу від 3 до 4 разів на день. При лікуванні глаукоми на початку терапії приймають від 0,25 до 0,5 г, після чого переходять на прийом засобу по 0,25 г від 2 до 3 разів на день. Тривалість лікування варіюється від 4 до 5 днів.
Передозування
Для передозування Діакарбу характерний посилений розвиток побічних ефектів.
Лікування полягає у проведенні коректного симптоматичного лікування.
Побічні ефекти
Сонливість, швидка стомлюваність, запаморочення, інтенсивні головні болі, дезорієнтація, лихоманка, ушкодження кісткового мозку, парестезії та алергічні реакції.
Умови та терміни зберігання
Діакарб рекомендується зберігати в сухому і темному місці за температури близько 25 градусів. Тривалість зберігання – 3 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію