Діазолін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Діазолін
Виробник:
Фармак, ПАО, г.Киев, Украина
Діюча речовина:
Мебгидролин (Mebhydrolinum)
ATX-класифікація:

R06AX15 - Мебгидролин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діазолін виготовляється у двох лікарських формах – драже і таблетках.

Головний діючий інгредієнт препарату – мебгідроліну нападизилат.

Показання

Діазолін – це препарат з вираженою гістамінною дією, що дає змогу його застосовувати для усунення симптомів алергічних і сезонних ринітів, полінозів, кропив'янки, набряку Квінке, дерматозів, які сверблять (екзема та нейродерміт), алергічних реакцій, спричинених вживанням медикаментозних препаратів або харчових продуктів.

Протипоказання

Діазолін неприпустимо використовувати в терапії хворих, які страждають на виразкову хворобу шлунку, епілепсію, порушення ритму серця, пілоростеноз, гіперчутливість до мебгідроліну нападизилату, запальні захворювання органів шлунково-кишкового тракту. Препарат не застосовується для лікування дітей, які не досягли дворічного віку.

При прийомі Діазоліну необхідно пам'ятати про те, що препарат чинить виражений пригнічувальний вплив на центральну нервову систему. Також його неприпустимо використовувати спільно з препаратами, що чинять виражену подразнювальну дію на слизову оболонку шлунку і медикаментозними засобами, у складі яких міститься етанол.

З особливою обережністю слід поставитися до призначення препарату, якщо хворий страждає на печінкову або ниркову недостатність.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Діазолін не може використовуватися в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних, оскільки мебгідроліну нападизилат здатний проникати через плацентарний бар'єр і материнське молоко.

Спосіб застосування та дози

Драже і таблетки Діазоліну приймають перорально після їжі. Діти старше 12 років і дорослі приймають препарат по 0,1 або 0,2 г від 1 до 2 разів на добу. Починаючи з дворічного віку, діти вживають Діазолін по 0,05 г від 1 до 2 разів на добу, з 5 і до 12 років – по 0,05 г 2 або 3 рази на добу. Максимальна разова доза Діазоліну 0,3 г, добова – 0,6 г.

При призначенні Діазоліну хворим із порушенням функції печінки та нирок може знадобитися проведення корекції дозування.

Передозування

У разі прийому Діазоліну у збільшених дозах можливий розвиток у хворого диспепсичних розладів і абдомінального болю. Якщо ви помітили, що хворий випадково або навмисно прийняв препарат у збільшеному дозуванні, то йому необхідно негайно промити шлунок і забезпечити отримання ентеросорбентів.

Побічні ефекти

Як правило, прийом Діазоліну добре переноситься хворими, однак у деяких випадках у пацієнта може розвинутися швидка стомлюваність, сонливість, запаморочення, слабкість, сповільнення швидкості реакції та парестезії.

Умови та терміни зберігання

Діазолін зберігають у темному, сухому та недоступному для дітей місці.

Термін придатності лікарського засобу – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії