Долфін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Долфін
Діюча речовина:
Натрия гидрокарбонат (Natrii hydrocarbonas)
Шиповника плоды (Rosae fructus)
солодки голой корни и корневища
ATX-класифікація:

R05CA23 - Корень солодки

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Має подібний склад із фізіологічними рідинами. Фармакологічний ефект зумовлений властивостями мінеральних солей і рослинних компонентів, що входять до його складу.

Хлорид натрію і йод, що присутні в його складі, демонструють високі антисептичні властивості. Йод та інші мікроелементи активують виділення захисного слизу, а іони магнію стимулюють регенерацію слизової.

Іони селену і цинку підвищують місцевий імунітет слизової носа.

Склад і форма випуску

Випускаються в наборах для дорослих і дітей.

До дорослого набору входить – флакон-іригатор об'ємом 240 мл, мінерально-рослинний засіб у пакетиках по 2 г і ендоназальна насадка.

Дитячий набір містить – флакон-іригатора об'ємом 120 мл, мінерально-рослинний засіб у пакетиках по 1 г та ендоназальну насадку.

До складу препарату входять гідрокарбонат натрію, морська сіль, сухий екстракт солодки та сухий екстракт шипшини.

Показання

Використовується в терапії хронічних, гострих і алергічних ринітів.

Крім цього, його використовують у лікуванні риносинуситів, синуситів, сухості слизової носа, надмірному утворенні кірочок, профілактики гострих респіраторних захворювань, аденоїдиту, а також до і після хірургічних маніпуляцій у порожнині носа.

Протипоказання

Не призначається дітям до 4 років, злоякісних і доброякісних новоутвореннях, схильності до носових кровотеч, непереносимості інгредієнтів препарату, деформації перегородки носа та інших видах механічної непрохідності носових ходів.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Препарат може використовуватися в терапії жінок, які годують груддю, та вагітних пацієнток за рішенням лікаря та після співвідношення користі та шкоди від використання засобу.

Спосіб застосування та дози

У флакон-іригатор слід налити 240 мл підігрітої до 35 градусів перевареної води і висипати туди вміст пакета. Після цього слід закрити ендоназальну кришку і добре струсити флакон. У разі утрудненого носового дихання слід закапати судинозвужувальні краплі та очистити ніс від слизу. Злегка нахилитися в перед і прикласти кришку флакона до однієї ніздрі та, затримавши дихання, злегка натиснути на флакон. Після надходження в ніс розчин через задні носові шляхи повільно переллється в другу половину носа і витече з іншої ніздрі. Таку маніпуляцію слід виконати з кожним носовим ходом.

Після закінчення процедури просто підняти голову. Промивання носа слід виконувати від 1 до 2 разів на день. Тривалість лікування – 2 тижні.

Передозування

Випадків гострого передозування не зафіксовано.

Побічні ефекти

У деяких хворих під час використання препарату спостерігається розвиток євстахіїту та носових кровотеч.

Умови та терміни зберігання

Долфін зберігають у темному місці, недосяжному для дитини. Тривалість зберігання – 3 роки.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії