Домперидон : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Домперидон

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Основна діюча речовина – домперидон. Виготовляється у різних формах – таблетках, гранулах, розчині та суспензії для застосування внутрішньо та, нарешті, у формі свічок (у дозуванні 60, 30 та 10 міліграм).

Показання

Протиблювотний засіб, що застосовується при розладі шлунково-дуоденальної області, при гіпотонії шлунка, якщо у пацієнта розвинувся рефлюксезофагіт. Має властивість пом'якшувати симптоми диспепсії, пов'язані з погіршенням випорожнення шлунка, зниженням тонусу мускулатури кишечника, блювотою незалежно від її причин.

Крім протиблювотного ефекту, здатний заспокоїти гикавку, усунути нудоту. Регулює та нормалізує рухову активність ШКТ, завдяки властивості блокувати рецептори дофаміну ШКТ. Близько за своїм впливом до метоклопраміду, проте, на відміну від останнього, не здатний проникати крізь гематоенцефалічний бар'єр, викликати екстрапірамідні розлади.

Протипоказання

Протипоказаний при шлункових кровотечах, кишковій непрохідності механічної властивості, перфорації в шлунково-кишковому тракті, алергії на домперидон.

Не призначається одночасно з холінолітичними препаратами – атропіном, платфіліном, спазмолітиком, т.к. вони здатні пригнічувати кишковий тонус.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Протипоказаний.

Спосіб застосування та дози

Дозу препарату приймають із розрахунку 10 міліграм по 3-4 рази на день, за кілька хвилин до їди. Якщо блювання яскраво виражене, дозу збільшують удвічі. Діти з вагою понад 30 кг можуть приймати по 1 таблетці двічі на день.

Діти також можуть приймати лікування у формі розчину або суспензії (по 1 краплі на 1 кг ваги – розчину або по 2,5 мл на 10 кг ваги – у суспензії).

Допустимо застосування 2-4 свічок у загальній дозі 60 мг (для дорослих), діти віком від 2 років – по 30 мг, у віці до 2 років – по 2-4 свічки по 10 мг.

Передозування

Немає даних про передозування.

Побічні ефекти

Можуть розвинутися симптоми головного болю, діареї, сухості у ротовій порожнині, свербежу, висипу, спазмування гладкої мускулатури шлунка, набряки рук та ніг. Можливе виникнення екстрапірамідних розладів, астенії, дратівливості та нервозності, сонливості та навіть летаргії. У деяких випадках було відзначено підвищення рівня пролактину в крові, галактореї, гінекомастії, порушень менструального циклу, масталгії, дизурії, тахікардії.

Умови та термін зберігання

Придатний до 5 років, якщо його зберігати за температури не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії