Екстратерм таблетки від кашлю №24 : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Екстратерм таблетки від кашлю №24
Виробник:
Фитофарм, ПАО, г.Артемовск, Донецкая обл., Украина
Діюча речовина:
термопсиса ланцетного трава
Натрия гидрокарбонат (Natrii hydrocarbonas)
ATX-класифікація:

R05CB - Муколитические средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Екстратерм є комбінованим лікарським засобом, що чинить мікролітичну, протизапальну та протикашльову дію. Присутня у складі препарату трава термопсису посилює секрецію бронхіальних залоз. Такі алкалоїди, що містяться в термопсисі, як цитизин, метилцитизин, пахікарпін, анагірин, термопсин та термопсидин чинять збудливу дію на дихальний центр, а натрію гідрокарбонат стимулює роботу бронхіальних залоз, що сприяє зниженню в'язкості мокротиння.

Для отримання максимального терапевтичного ефекту від прийому препарату Екстратерм під час лікування слід споживати значну кількість рідини, що сприятиме швидшому та ефективнішому розрідженню та відходженню мокротиння.

Склад і форма випуску

Препарат Екстратерм випускається в таблетках.

Кожна таблетка містить 0,043 г екстракту трави термопсису ланцетоподібного сухого і 0,2 г натрію гідрокарбонату, а також такі допоміжні речовини, як натрію бензоат (Е 211), амонію хлорид, крохмаль картопляний, тальк.

Показання

Препарат Екстратерм використовується у складі симптоматичного лікування кашлю (особливо при утворенні в'язкого, густого з утрудненим відходженням мокротиння) при захворюваннях органів дихання, таких як трахеїт, бронхіт, бронхопневмонія.

Протипоказання

Застосування препарату Екстратерм у терапії хворих з індивідуальною непереносимістю компонентів лікарського засобу в минулому суворо протипоказано. Лікарський засіб не призначають, якщо хворий страждає на гострий гломерулонефрит, гострий пієлонефрит, виразкову хворобу шлунку і дванадцятипалої кишки, а також у нього відзначається кровохаркання. Його не призначають вагітним і жінкам, які годують груддю. Застосування препарату Екстратерм у педіатричній практиці можливе тільки в терапії дітей, яким виповнилося дванадцять років, однак за рішенням лікаря його можуть призначати і дітям від шести років.

Категорично протипоказане призначення препарату Екстратерм разом із протикашльовими засобами, а також препаратами, які знижують вироблення мокротиння.

Якщо при прийомі препарату Екстратерм у хворого спостерігається розвиток неописаних у даній інструкції симптомів, то йому слід негайно звернутися на консультацію до лікаря, який змінить схему лікування або призначить інший, аналогічний за дією медикаментозний препарат.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю інформації щодо впливу препарату Екстратерм на розвиток плода, його не використовують у терапії цієї категорії пацієнтів.

Застосування препарату Екстратерм у терапії жінок у період лактації можливе тільки після відмови від грудного вигодовування, оскільки не відомо проникають чи ні його компоненти в грудне молоко.

Спосіб застосування та дози

Дорослі та діти старше дванадцяти років повинні приймати препарат Екстратерм у разовому дозуванні по одній таблетці від трьох до чотирьох разів на день. Перед прийомом таблетку Екстратерм слід попередньо розчинити в ¼ склянки теплої кип'яченої води. Дуже важливо, щоб температура води не перевищувала 40 °С, також можна просто запити таблетку такою ж кількістю води. Тривалість терапевтичного курсу і кратність прийому залежить від тяжкості перебігу захворювання і визначається лікарем. У середньому курс лікування препаратом Екстратерм може варіюватися від семи до чотирнадцяти днів, однак за рішенням лікаря він може бути збільшений або зменшений.

За необхідності використання препарату Екстратерм у терапії дітей віком від шести років його призначають по ½ таблетки від двох до трьох разів на день під контролем фахівця і тільки в тому разі, якщо у дитини немає жодних серйозних протипоказань для його прийому.

Для підвищення ефективності прийому препарату і поліпшення відходження мокротиння під час лікування препаратом Екстратерм пацієнту рекомендують вживати під час його прийому значну кількість теплої рідини. При призначенні лікарського засобу Екстратерм необхідно пам'ятати, що у складі однієї таблетки міститься 3,8 ммоль натрію. Потрібно дотримуватися підвищеної обережності при призначенні препарату Екстратерм тим пацієнтам, які дотримуються дієти з обмеженим вживанням солі.

Передозування

При прийомі препарату Екстратерм у дозах, що значно перевищують максимально допустимі, у пацієнта може відзначатися розвиток нудоти, блювання, підвищеної стомлюваності, слабкості, почастішання випорожнення, запаморочень, блідості шкірних покривів, синюшності слизових оболонок, а також поява холодного липкого поту. При тяжкому отруєнні препаратом Екстратерм у хворого може відзначатися порушення свідомості, підвищене збудження, судоми, галюцинації.

Для усунення негативної симптоматики під час передозування препаратом Екстратерм пацієнту призначають промивання шлунку, прийом сольових проносних і активованого вугілля, а також коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У деяких пацієнтів прийом препарату Екстратерм може супроводжуватися появою таких алергічних реакцій, як свербіж шкіри, шкірні висипання і почервоніння шкіри. У рідкісних випадках у хворих з гіперчутливістю до компонентів препарату Екстратерм може відзначатися розвиток ангіоневротичного набряку та анафілактичного шоку.

Іноді прийом лікарського засобу Екстратерм може супроводжуватися появою нудоти, блювання, діареї та болю в епігастральній ділянці.

Умови та терміни зберігання

Препарат Екстратерм слід зберігати в оригінальному упакуванні в місцях, що не доступні для дітей та надійно захищені від вологи і світла, за температури довкілля не вище 25, але й не нижче 15 °С. Тривалість зберігання препарату з моменту виготовлення становить два роки. Не рекомендується використовувати лікарський засіб для прийому всередину після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці, оскільки це може завдати шкоди здоров'ю пацієнта.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії