Елевіт Пронаталь : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Елевіт Пронаталь
Виробник:
Роттендорф Фарма ГмбХ для "Байер Консьюмер Кер АГ", Германия/Швейцария
Діюча речовина:
Магний (Magnesium)
Железо (Iron)
Марганец (Marganets)
Кальций (Calcium)
Медь (Copper)
Кальция пантотенат (Calcium pantothenate)
Цианокобаламин (Cyanocobalaminum)
цинк
Тиамин (Thiaminum)
Ретинол (Retinolum)
Рибофлавин (Riboflavinum)
Токоферол (Tocopherol)
аскорбиновая кислота
Холекальциферол (Cholecalciferole)
Пиридоксин (Pyridoxine)
фосфор
Биотин (Biotin)
ATX-класифікація:

A11AA03 - Поливитамины с другими минералами, включая комбинации

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Елевіт Пронаталь виготовляється у формі таблеток. Одна таблетка містить: ретинолу пальміат, тіаміну мононітрат, рибофлавін, піридоксину гідрохлорид, ціанокобаламін, аскорбінову кислоту, холекальциферол, dl-α-токоферолу ацетат, кальцій пантотент, фолієву кислоту, біотин, нікотинамід, а також кальцій, фосфор, магній, залізо, цинк, марганець і мідь.

Показання

Елевіт Пронаталь використовують для терапії та профілактики авітамінозів, гіповітамінозів, дефіциту мікроелементів на стадії планування та під час вагітності, а також під час лактації, адже ці стани пов'язані з підвищеною потребою організму у важливих мікроелементах і вітамінах.

Елевіт Пронаталь компенсує нестачу в організмі мікроелементів і вітамінів, що підвищує можливість зачаття здорового малюка і забезпечує повноцінне харчування ембріона на ранніх стадіях розвитку. Також прийом препарату дає змогу звести до мінімуму виникнення таких небажаних симптомів під час вагітності, як підвищена стомлюваність, сонливість, запаморочення, нудота, блювота і зниження працездатності. Його прийом є свого роду профілактикою розвитку вроджених вад у плода. Також препарат часто використовують для запобігання розвитку залізодефіцитної анемії та нестачі фолієвої кислоти під час вагітності та годування груддю.

Протипоказання

Елевіт Пронаталь не використовують у разі гіперчутливості до компонентів лікарського засобу, гіпервітамінозу, порушення в роботі нирок і печінки, а також у разі порушення виведення заліза або кальцію. Препарат з обережністю призначається хворим, які страждають на гастрит або виразку шлунка і ДПК.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Елевіт Пронаталь призначений для вживання вагітними жінками, а також тими, хто перебуває на стадії лактації або планування зачаття.

Спосіб застосування та дози

Елевіт Пронаталь жінка повинна приймати по одній таблетці один раз на добу, через 15 хвилин після їжі. Для кращого засвоєння препарату таблетку слід запивати достатньою кількістю рідини. Елевіт Пронаталь рекомендується приймати протягом трьох місяців до зачаття, а також увесь період вагітності та годування груддю. На тривалість прийому препарату впливає загальний стан вагітної, наявність або відсутність у неї супутніх захворювань і кількість плодів.

Передозування

У разі недотримання дозування Елевіту Пронаталю можливий розвиток передозування, що проявляється гіпервітамінозом, який супроводжується нудотою, блювотою, розвитком стійких закрепів, болями в епігастральній ділянці, головними болями. При виявленні у жінки будь-яких побічних ефектів прийом препарату слід негайно припинити. У разі розвитку передозування хворій призначається симптоматичне лікування, промивання шлунку і вживання ентеросорбентів.

Побічні ефекти

Зазвичай Елевіт Пронаталь добре переноситься, однак у разі наявності у жінки захворювань органів шлунково-кишкового тракту або індивідуальної чутливості до його компонентів можливий розвиток закрепів, болю в епігастральній ділянці, загострення колітів, гастритів, виразки шлунку та ДПК, а також алергічних реакцій на кшталт кропив'янки, свербіння шкіри та висипів.

Умови та терміни зберігання

Зберігати препарат слід у темному сухому місці. Термін придатності з моменту випуску – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії