Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Препарат Емоксипін виготовляється у формі крапель, призначених для закапування в кон'юнктивальний мішок. Лікарський засіб сприяє зміцненню судинної стінки, знижує проникність капілярів, стабілізує клітинні мебрани, пригнічує агрегацію тромбоцитів, знижує в'язкість і згортання крові, чинить антиагрегаційну та антигіпоксичну дію.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: метилетилпіридинолу гідрохлорид (емоксипін).

Препарат виготовляється у формі очних крапель, які містяться у флаконах зі скла, об'ємом по 5 мл. Кожен флакон оснащений кришкою-крапельницею або піпеткою, а також має інструкцію та упакований у коробку з картону.

Показання

Препарат Емоксипін в офтальмології застосовується в терапії та профілактиці запальних уражень і опіків рогівки ока.

Крім цього, лікарський засіб застосовують для профілактики та лікування крововиливів у передню камеру ока, ускладнень короткозорості, тромбозу центральної вени та її гілок сітківки ока, діабетичної ретинопатії, а також для захисту рогівки ока у разі носіння контактних лінз.

Протипоказання

Очні краплі Емоксипін не можуть використовуватися з метою профілактики та лікування, якщо раніше у пацієнта були зафіксовані епізоди гіперчутливості до компонентів препарату. Крім цього, лікарський засіб не призначений для використання в терапії жінок, які годують груддю та вагітних жінок, а також осіб, яким не виповнилося вісімнадцяти років.

Якщо під час використання очних крапель у пацієнта відмічається почервоніння, свербіж і печіння слизової, то від використання лікарського засобу слід негайно відмовитися і замінити його аналогічним за дією препаратом.

У разі необхідності використання препарату Емоксипін у комплексному лікуванні з іншими очними краплями його слід закапувати тільки після повного всмоктування всіх попередніх лікарських засобів, але не раніше, ніж через п'ятнадцять хвилин після введення останніх крапель.

Якщо під час використання препарату не відзначається розвитку в стані пацієнта позитивної динаміки, то рекомендується звернутися на консультації до лікаря для призначення додаткового дослідження, а також коригування схеми лікування.

Щоб уникнути випадкового інфікування слизової оболонки ока, перед кожним використанням піпетку слід промивати в киплячій воді.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування очних крапель Емоксипін у терапії вагітних можливе лише в крайньому випадку, після ретельного співвідношення шкоди і користі від їх використання та лише під наглядом фахівця.

Якщо без використання препарату Емоксипін неможливо обійтися в терапії лактуючої жінки, то їй радять відмовитися на час лікування від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Очні краплі Емоксипін призначені для інсоляції в кон'юнктивальний мішок. Пацієнти отримують по одній або дві краплі препарату Емоксипін від двох до трьох разів на день. Тривалість терапевтичного курсу варіюється від трьох до чотирьох тижнів. У разі необхідності, за гарної переносимості за рішенням лікаря тривалість лікування може бути збільшена до півроку, також можливе відновлення курсів лікування від двох до трьох разів на рік.

Перед використанням ковпачка-крапельниці слід видалити з флакона алюмінієвий ковпачок разом із гумовою пробкою.

Потім слід звільнити від упаковки ковпачок-крапельницю і надіти його зверху на флакон. Після потрібно перевернути флакон догори дном і ввести краплі, за допомогою легкого натискання на піпетку кришки-крапельниці.

Після використання потрібно закрити кришку-крапельницю крихітним ковпачком. Перед цим слід надірвати в нижній її частині три перетинки, за допомогою яких вона прикріплена до кришки-крапельниці.

Під час закапування крапель у кон'юнктивальний мішок слід уникати контакту кінця кришки-крапельниці або піпетки зі слизовою оболонкою ока, оскільки це може стати причиною інфікування слизової оболонки ока і подальшого поширення інфекції.

Передозування

При використанні очних крапель Емоксипін випадки передозування не зафіксовані через те, що хворий отримує лікарський засіб у незначних дозах. Однак при випадковому прийомі лікарського засобу перорально у пацієнта може відзначатися значне посилення побічних ефектів.

При випадковому прийомі внутрішньо очних крапель Емоксипін пацієнту слід промити шлунок, призначити ентеросорбенти та коректне симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

У більшості випадків пацієнти добре переносять введення очних крапель Емоксипін, однак в осіб із підвищеною чутливістю та схильністю до алергічних реакцій може відзначатися печіння, гіперемія та свербіж слизової оболонки ока. Одразу після введення лікарського засобу пацієнти можуть скаржитися на нечіткість зору, однак після абсорбції препарату слизовою оболонкою ока неприємні симптоми швидко зникають і не потребують відміни препарату.

Якщо під час використання очних крапель у пацієнта відзначається розвиток будь-яких симптомів, неописаних в інструкції, про них слід повідомити лікаря, який призначить проведення додаткових обстежень або відкоригує схему лікування.

Умови та терміни зберігання

Очні краплі Емоксипін слід зберігати в місцях, захищених від світла та недоступних для дітей, за температури навколишнього середовища від 15 до 25 ºС.

Тривалість зберігання лікарського засобу до відкриття флакона три роки. Після відкриття флакона застосування очних крапель може здійснюватися протягом тридцяти днів, після закінчення цього часу краплі стають непридатними до використання. Після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці, препарат категорично заборонено використовувати, також використання очних крапель неможливе, якщо вони зберігалися в невідповідних умовах.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії