Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Еспумізан – лікарський засіб, що належить до групи піногасників. Лікувальний ефект препаратів цієї групи реалізується через їхню здатність усувати поверхневий натяг бульбашок, що викликає їхній розпад. Газ, який вивільняється в процесі таких процесів, активно поглинається прилеглими тканинами або вільно, за допомогою перистальтики, виводиться з організму, що дає змогу використовувати його в лікуванні метеоризму, а також у разі інших станів, коли потрібне зниження об'єму вільного газу в кишечнику.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: Симетикон (Simethicone)

Препарат виготовляється у формі

  • капсул: в одній капсулі міститься 40 мг симетикону;

  • пероральних крапель у дозуванні по 100 мг/мл;

  • емульсії для прийому всередину 40 мг/мл;

  • гранул, у дозуванні 125 мг.

Показання

Еспумізан застосовується в терапії метеоризму, здуття живота, що спровоковане скупченням усередині просвіту кишківника надлишкової кількості вільних газів, зокрема у хворих в післяопераційному періоді.

Лікарський засіб призначають пацієнтам під час підготовки їх до хірургічного втручання або проведення діагностичних маніпуляцій на органах черевної порожнини. Використання Еспумізану покращує контрастування кишківника і запобігає утворенню на зображенні дефектів, а також дає можливість провести зрошення кишківника контрастною речовиною більш якісно.

Еспумізан застосовують у педіатричній практиці для усунення у дітей грудного віку кольок і метеоризму.

Препарат використовується в терапії аерофагії, диспепсії, синдрому Ремхельда, як піногасник при гострому отруєнні синтетичними мийними засобами, а також як допоміжний препарат і добавка до контрастної речовини за необхідності проведення подвійного контрастування.

Протипоказання

Еспумізан – препарат, який застосовується у разі підвищеної гіперчутливості до симетикону, кишкової непрохідності, спадкової непереносимості фруктози.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з тим, що симетикон не проникає в загальний кровообіг, Еспумізан можна використовувати в терапії жінок, які годують груддю, і вагітних.

Спосіб застосування та дози

При використанні Еспумізану в терапевтичних цілях тривалість лікування, дозу і кратність прийому лікар підбирає індивідуально з урахуванням тяжкості симптомів і загального стану організму пацієнта. Лікарський засіб у формі крапель та емульсії слід ретельно струшувати перед кожним вживанням.

Еспумізан у формі капсул хворі ковтають цілими без ушкодження оболонки під час вживання їжі, за необхідності препарат можна приймати перед відходженням до сну.

Дорослі пацієнти отримують препарат у формі капсул при лікуванні метеоризму по 80 мг у разовому дозуванні.

Діти від шести до чотирнадцяти років у разовому дозуванні отримують від 40 до 80 мг.

Зазвичай для усунення здуття достатньо одноразового прийому лікарського засобу. Дозу препарату необхідну для прийому перед проведенням хірургічного втручання або медичних маніпуляцій визначає лікар, у середньому вона дорівнює 80 мг. Препарат приймають у ранкові години в день проведення дослідження.

Лікарський засіб у формі гранул хворі приймають до або після їжі, також можливий прийом препарату перед відходженням до сну. Вміст пакета слід висипати безпосередньо на язик. Запивати гранули водою не обов'язково.

Частота прийому і тривалість лікування підбирається з урахуванням вираженості симптомів.

При надмірному газоутворенні діти старше чотирнадцяти років і дорослі отримують лікарський засіб у разовому дозуванні по 1 саше.

За рішенням лікаря разова доза препарату може бути збільшена до прийому 2 саше. Добова максимальна доза 6 саше, що дорівнює 750 мг симетикону.

Діти від шести до чотирнадцяти років отримують препарат по 1 саше після вживання їжі та за необхідності перед сном. Максимальна дитяча добова доза становить 3 саше, що відповідає 375 мг симетикону.

Еспумізан у формі крапель хворі отримують до або після прийому їжі, а також за потреби перед відходженням до сну.

25 крапель препарату дорівнюють 1 мл або 100 мг симетикону.

Діти до року отримують препарат від 5 до 10 крапель від 3 до 5 разів на день.

Діти від року до шести років отримують засіб по 10 крапель від 3 до 5 разів на день.

Діти від шести до чотирнадцяти років отримують від 10 до 20 крапель від 3 до 5 разів на день.

Дорослі та діти старше чотирнадцяти років отримують засіб по 20 крапель від 3 до 5 разів на день.

Лікарський засіб у формі емульсії хворі отримують до або після прийому їжі, за необхідності можливий прийом препарату перед відходженням до сну.

Діти молодше одного року отримують засіб по 1 мл або 25 крапель під час кожного годування.

Діти від одного до шести років отримують препарат по 1 мл або 25 крапель від 3 до 5 разів на день.

Діти від шести до чотирнадцяти років отримують препарат від 25 до 50 крапель або від 1 до 2 мл від 3 до 5 разів на день.

Дорослі та діти старше чотирнадцяти років отримують препарат по 50 крапель або по 2 мл від 3 до 5 разів на день.

Передозування

На даний момент випадки передозування офіційно не зафіксовані. У зв'язку з тим, що симетикон не проникає в загальний кровообіг навіть під час прийому препарату в дозах, що значно перевищують терапевтичні, у пацієнтів не спостерігається розвитку негативної симптоматики.

Побічні ефекти

Еспумізан – це не токсичний препарат, який у більшості випадків добре переноситься хворими. При використанні цього лікарського засобу не відзначається розвитку побічних ефектів за винятком алергічних реакцій, які можуть проявлятися порушенням випорожнення, нудотою і дискомфортом у животі.

Умови та терміни зберігання

Еспумізан – це препарат, який не вимагає створення спеціальних умов для зберігання. Лікарський засіб слід берегти в сухому, прохолодному місці, яке недоступне для дітей. Тривалість зберігання препарату три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії