Ессенціале форте : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Ессенціале форте
Виробник:
Санофи-Авентис груп, Франция
Діюча речовина:
Фосфолипиды соевые (фосфатидилхолин) (Soybean phospholipids (phosphatidylcholine))
ATX-класифікація:

R07AA02 - Природные фосфолипиды

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Ессенціале форте – має виражені гепатопротекторні властивості та використовується в терапії захворювань печінки різного ґенезу. Дозування, тривалість використання і кратність прийому.

Есенціальні фосфоліпіди є основними елементами структури оболонки клітин і клітинних органел. При захворюваннях печінки завжди є ушкодження оболонок печінкових клітин та їхніх органел, що призводить до порушення активності, пов'язаних із ними ферментів і систем рецепторів, погіршення функціональної активності печінкових клітин і зниження здатності до регенерації.

Фосфоліпіди, що входять до складу препарату Ессенціале форте, відповідають за своєю хімічною структурою ендогенним фосфоліпідам, але перевершують ендогенні фосфоліпіди за активністю за рахунок більш високого вмісту в них поліненасичених (есенціальних) жирних кислот.

Вбудовування цих високоенергетичних молекул у пошкоджені ділянки клітинних мембран гепатоцитів відновлює цілісність печінкових клітин, сприяє їх регенерації. Дія есенціальних фосфоліпідів реалізується протягом доби після прийому внутрішньо. Протягом цього періоду фосфоліпіди визначаються в крові, досягають печінки і виявляються безпосередньо в мембранній фракції гепатоцитів. Цисдвійні зв'язки їхніх поліненасичених жирних кислот запобігають паралельному розташуванню вуглеводневих ланцюгів у фосфоліпідах клітинних оболонок, фосфоліпідна структура клітинних оболонок гепатоцитів "розпушується", що зумовлює підвищення їхньої плинності та еластичності, покращує обмін речовин. Утворені функціональні блоки підвищують активність фіксованих на мембранах ферментів і сприяють нормальному, фізіологічному шляху протікання найважливіших метаболічних процесів.

Фосфоліпіди, що входять до складу цього лікарського засобу, регулюють метаболізм ліпопротеїнів, переносячи нейтральні жири і холестерин до місць окиснення, головним чином це відбувається за рахунок підвищення здатності ліпопротеїнів високої щільності зв'язуватися з холестерином.

Таким чином, виявляється нормалізуюча дія на

  • метаболізм ліпідів і білків;

  • дезінтоксикаційну функцію печінки;

  • відновлення і збереження клітинної структури печінки та фосфоліпідозалежних ферментних систем.

Усе це перешкоджає формуванню сполучної тканини в печінці та сприяє природному відновленню клітин печінки. При екскреції фосфоліпідів у жовч відбувається зниження літогенного індексу та стабілізація жовчі.

У хворих із неалкогольною жировою хворобою печінки застосування есенціальних фосфоліпідів у контрольованих рандомізованих клінічних дослідженнях призводило до достовірного зниження ступеня стеатозу.

У клінічних та спостережних дослідженнях на тлі застосування Ессенціалє Форте у хворих із хронічними захворюваннями печінки спостерігалося полегшення загального стану та симптомів, таких як підвищена втомлюваність, слабкість, зниження апетиту, біль або дискомфорт у животі, відчуття швидкого насичення, відчуття переповнення або тяжкості після їжі, здуття, нудота. Значуще поліпшення в стані хворого відзначається в дослідженнях уже через 4 тижні (30 днів) прийому препарату.

Склад і форма випуску

Ессенціале форте виготовляється у вигляді желатинових капсул і розчину для внутрішньовенного введення. Активна речовина – фосфоліпіди із соєвих бобів, які являють собою маслянисту пастоподібну жовтувато-коричневу масу.

Показання

Ессенціале форте використовують у терапії цирозу печінки, хронічних гепатитів, радіаційного синдрому, токсичних уражень паренхіми печінки, токсикозів вагітних і жирової дегенерації тканини печінки різного ґенезу. Крім цього, можливе призначення Ессенціале форте в комплексному лікуванні псоріазів.

Протипоказання

Ессенціале форте не призначають хворим із непереносимістю фосфоліпідів, отриманих із соєвих бобів. Препарат у розчині не застосовується в терапії дітей, яким не виповнилося трьох років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Ессенціале форте не чинить негативного впливу на розвиток плода, а тому в разі потреби його можна застосовувати в терапії вагітних і жінок, які годують груддю.

Спосіб застосування та дози

Капсули Ессенціале форте необхідно ковтати, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідини. Мінімальний курс лікування три місяці. Добова доза може варіюватися від 4 до 6 капсул. У разі необхідності лікування можна продовжити або повторити через місяць. При внутрішньовенному введенні хворий отримує по 1 або 2 ампули препарату на добу. У важких випадках дозування може бути збільшено вдвічі. Разова доза препарату не повинна перевищувати 10 мл. Якщо рекомендовано введення препарату в розведеному стані, то для цих цілей рекомендується використовувати кров пацієнта у співвідношенні 1х1. При внутрішньовенному введенні тривалість лікування не перевищує 10 днів.

Для досягнення максимального терапевтичного ефекту рекомендовано спільне використання парентеральної та пероральної форм препарату.

При лікуванні псоріазу препарат рекомендується приймати тричі на день по 2 капсули на добу протягом 14 днів, після цього рекомендований перехід на використання препарату в парентеральній формі. Хворий внутрішньовенно отримує протягом 10 днів один раз на день по 5 мл Ессенціале форте, при одночасному призначенні хворому PUVA-терапії.

Після закінчення курсу ін'єкційного ведення Ессенціале форте пацієнта знову переводять на отримання лікарського засобу в пероральній формі.

Передозування

Ессенціале форте – це абсолютно не токсичний препарат, а тому навіть у разі його тривалого прийому в дозах, що перевищують терапевтичні, не спостерігається виникнення симптомів гострої інтоксикації.

Побічні ефекти

Дуже рідко прийом Ессенціале форте супроводжується виникненням нудоти, блювоти, зменшення або почастішання випорожнень, а також розвитком різних алергічних реакцій.

Умови та терміни зберігання

Ессенціале форте повинен зберігатися в сухих і захищених від світла місцях, які не доступні для дітей. Термін придатності – 30 місяців.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії