Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Амбазон – головна діюча речовина препарату Фарингосепт є місцевим антисептиком, що має високу активність відносно патогенних мікроорганізмів, які найчастіше спричиняють інфекції порожнини рота і верхніх відділів дихальних шляхів: стрептококів, пневмококів, а також має помірну протистафілококову активність. Не впливає на кишкову мікрофлору, отже, не спричиняє дисбіозу травного тракту.

Крім того, застосування льодяників пресованих збільшує слиновиділення і виділення природних бактерицидних речовин організму (таких як лізоцим) та разом з цим зволожує слизову оболонку ротової порожнини, що призводить до зниження вираженості подразнення.

Склад і форма випуску

Лікарський засіб Фарингосепт виробляється у вигляді таблеток для розсмоктування, круглої, плоскоциліндричної форми, скошеної до краю з неушкодженими краями. Допускається наявність світлих і темних вкраплень.

Діючий компонент препарату – амбазону моногідрат.

Допоміжні речовини: сахароза 729,0 мг, лактози моногідрат 150,0 мг, какао-бобів порошок 50,0 мг, повідон К-30 50,0 мг, ванілін 1,0 мг, стеаринова кислота 10,0 мг.

Показання

Амбазону моногідрат – активна речовина Фарингосепту використовується для усунення інфекційно-запальних захворювань ротової порожнини, що спричинені стрептококовою, стафілококовою, пневмококовою інфекціями.

Лікарський засіб Фарингосепт застосовується для симптоматичного лікування інфекційно-запальних уражень ротової порожнини та глотки, таких як тонзиліти, фарингіти, ларингіти, ларинготрахіїти, гінгівіти, стоматити.

Також препарат застосовується для попередження розвитку інфекцій ротової порожнини в передопераційний період перед проведенням тонзилектомії, видалення зуба або будь-яких інших хірургічних втручань у ділянці ротової порожнини.

Крім цього, його використовують для профілактики загострень професійного ларингіту.

Протипоказання

Фарингосепт не застосовується в тих випадках, коли у хворого була раніше виявлена підвищена чутливість до амбазону моногідрату.

Оскільки льодяники Фарингосепт містять сахарозу і лактозу, пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості фруктози або галактози, синдромом мальабсорбції глюкози-галактози, недостатністю сахарази-ізомальтази або дефіцитом лактази Лаппа слід уникати застосування препарату. При призначенні препарату Фарингосепт хворим із цукровим діабетом слід враховувати те, що льодяники містять сахарозу.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Немає контрольованих клінічних досліджень застосування амбазону у період вагітності або годування груддю. Однак не надходило жодних даних про побічні реакції або шкідливий вплив на плід при застосуванні амбазону у період вагітності. Невідомо, проникає чи ні амбазон у грудне молоко, а також який саме вплив він чинить на дитину, яка перебуває на грудному вигодовуванні матері, що отримує цей лікарський засіб.

Льодяники Фарингосепт можна призначати у період вагітності або годування груддю тільки в тому випадку, якщо, на думку лікаря, терапевтичний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Спосіб застосування та дози

Якщо немає інших призначень, то Фарингосепт для лікування дітей старше семи років і дорослих може використовуватися в такому дозуванні: для досягнення максимального терапевтичного ефекту препарат приймають по 1 таблетці від трьох до п'яти разів на добу. Таблетки слід тримати в ротовій порожнині до повного розчинення і категорично заборонено розкушувати або проковтувати цілими, оскільки цей лікарський засіб призначений виключно для місцевого використання. Таблетки Фарингосепта слід приймати не раніше ніж через п'ятнадцять хвилин після прийому їжі. Після розсмоктування препарату Фарингосепт протягом двох годин заборонено вживати їжу і будь-які напої, оскільки це може знизити лікувальний ефект від використання засобу. Курс лікування препаратом Фарингосепт варіюється від трьох до п'яти днів, за необхідності тривалість лікування може бути збільшена за рішенням лікаря.

При лікуванні Фарингосептом дітей від трьох до семи років добова доза препарату не повинна перевищувати 0,03 г, розділених на три прийоми.

При підвищенні дозування препарату Фарингосепт не відмічається розвиток клінічно значущого ефекту, тому більш частий прийом даного лікарського засобу абсолютно безглуздий.

Якщо при прийомі препарату Фарингосепт відмічається збереження негативних симптомів або при появі підвищення температури тіла чи головного болю слід звернутися на консультацію до лікаря.

Передозування

Лікарський засіб Фарингосепт має низьку адсорбцію, а тому при застосуванні препарату в терапевтичних дозах передозування фактично неможливе. При навмисному або випадковому прийомі препарату в підвищених дозах рекомендується негайно викликати у хворого блювання або промити шлунок, також слід забезпечити хворому прийом активованого вугілля.

Побічні ефекти

Прийом лікарського засобу Фарингосепт здебільшого добре переноситься хворими, однак у деяких випадках при підвищеній індивідуальній чутливості у хворого можуть виникнути почервоніння, свербіж і відчуття печіння слизової рота.

Якщо при використанні препарату Фарингосепт не відмічається в стані позитивної динаміки або приєднуються інші, не описані в даній інструкції симптоми, то про них слід повідомити лікуючого лікаря для призначення додаткових обстежень для уточнення діагнозу і коригування схеми лікування.

Умови та терміни зберігання

Лікарський засіб Фарингосепт зберігають у сухому, темному та недоступному для дітей місці. Термін придатності препарату з моменту виготовлення чотири роки. Не рекомендується приймати препарат з вичерпаним терміном придатності, оскільки вживання прострочених лікарських засобів може негативно позначитися на здоров'ї хворого.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії