Фавіпіравір : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Микрохим, НПФ, ООО, г.Рубежное, Луганская обл., Украина
- Діюча речовина:
- Фавипиравир (Favipiravir)
- ATX-класифікація:
J05A - Противовирусные средства прямого действия
J05A - Противовирусные средства прямого действия
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Про препарат Фавіпіравір інструкція інформує, що це препарат – від вірусних захворювань. Однойменна основна діюча речовина відноситься до групи противірусних фармпрепаратів прямої дії, що застосовуються системно.
Фавіпіравір має механізм дії, що дозволяє надавати помітний противірусний ефект щодо обох відомих штамів грипу – «А» та «В», виявлених лабораторним способом.
Даний лікарський засіб застосовується у лікуванні щодо сезонних вірусів грипу обох типів, у тому числі штамів, які виявили стійкість (резистентність) до таких препаратів, як адамантан (амантадин та ремантадин), осельтамівір чи занамівір.
При цьому немає перехресної резистентності, що важливо при виборі терапії.
Фавіпіравір також ефективний щодо агресивних штамів, у тому числі проти штамів, стійких до адамантану, осельтамівіру або занамівіру, зокрема свинячого грипу або пташиного грипу, включаючи високопатогенні штами H5N1 і H7N9).
Склад та форма випуску
Фавіпіравір містить основну діючу речовину – фавіпіравір.
Виготовляється у таблетованій формі, по 200 мг фавіпіравіру в 1 таблетці.
Серед допоміжних компонентів препарат містить, зокрема, гідроксипропілцелюлозу, повідон, кремнію діоксид, кросповідон, натрію стеарилфумарат, гіпромелозу, поліетиленгліколь, тальк, діоксид титану.
Показання
Фавіпіравір – ліки від грипу.
Даний препарат відноситься до групи лікарських засобів для лікування нових або рецидивуючих епідемічних та пандемічних вірусних інфекцій, викликаних вірусом грипу, при яких лікування противірусними засобами було неефективним або недостатньо ефективним.
Ефективний навіть у випадках, коли інші противірусні препарати показали свою резистентність (амантадин, ремантадин, осельтамівір чи занамівір).
Протипоказання
Фавіпіравір протипоказано призначати при алергії на основне або один із допоміжних компонентів.
Слід виявити обережність, якщо пацієнт має ниркову недостатність.
Також Фавіпіравір слід з обережністю застосовувати пацієнтам з активною подагрою або подагрою в анамнезі, а також пацієнтам з гіперурикемією.
Фавіпіравір здатний проникати в сперму. У разі застосування препарату пацієнтами чоловічої статі слід якомога детальніше пояснити, якими ризиками супроводжується лікування цим препаратом, та настійно рекомендувати їм використовувати найбільш ефективні методи контрацепції під час статевих актів у період лікування та протягом 7 днів після закінчення (чоловіки повинні використовувати презервативи).
Крім того, пацієнтам чоловічої статі слід повідомити, що вони не повинні вступати у статеві контакти із вагітними жінками.
Перед початком лікування слід детально пояснити інформацію про ефективність препарату та ризики, включаючи ризик впливу на плід.
Перед початком лікування слід ретельно зважити на доцільність його застосування.
Фавіпіравір – препарат, застосування якого слід розглядати тільки у разі спалаху нових або повторно виниклих інфекцій, викликаних вірусом грипу, при яких інші противірусні лікарські засоби є неефективними або недостатньо ефективними. При проведенні терапії цим препаратом слід ознайомитись із свіжою інформацією та призначати лише відповідним пацієнтам.
Необхідно брати до уваги, що Фавіпіравір діє тільки проти вірусів і не ефективний проти бактеріальних інфекцій.
Фавіпіравір не застосовується у педіатричній практиці.
Слід зазначити, що після застосування Фавіпіравіру були зареєстровані випадки аномальної реакції. Щоб уникнути нещасних випадків, важливо знати, що:
- можлива аномальна реакція (аномальна поведінка);
- якщо пацієнти проходять лікування вдома, опікуни або інші особи повинні вживати превентивних заходів щодо нещасних випадків, таких як падіння, протягом як мінімум двох днів після початку лихоманки.
Тяжкі форми аномальної поведінки, що призводили до нещасних випадків при падінні, частіше спостерігалися у хлопчиків шкільного віку та неповнолітніх. Подібні симптоми з більшою ймовірністю виявлялися протягом двох днів після початку лихоманки та лікування.
Слід ретельно спостерігати за пацієнтами, і якщо спостерігаються будь-які відхилення, лікування слід припинити та вжити відповідних заходів.
Інфекція, спричинена вірусом грипу, може ускладнитися бактеріальними інфекціями або супроводжуватися симптомами, які можна сплутати з грипоподібними симптомами. У разі бактеріальної інфекції або підозри на бактеріальну інфекцію слід вжити відповідних заходів, зокрема застосувати лікування за допомогою антибактеріальних препаратів.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Оскільки у дослідженнях на тваринах спостерігалися випадки смерті ембріона на ранніх термінах розвитку та тератогенні ефекти, не слід застосовувати Фавіпіравір жінкам із встановленою або ймовірною вагітністю.
При застосуванні лікарського засобу для жінок репродуктивного віку перед початком лікування слід підтвердити негативний результат тесту на вагітність. Слід докладно пояснити жінкам, якими ризиками супроводжується застосування цього препарату, та настійно рекомендувати використовувати найефективніші методи контрацепції жінці та її партнеру під час лікування цим препаратом та протягом семи днів після його застосування. Якщо під час лікування підозра на вагітність, жінці слід рекомендувати негайно припинити прийом препарату та проконсультуватися з лікарем.
Лактацію на час лікування слід призупинити.
Спосіб застосування та дози
Середнє рекомендоване дозування Фавіпіравіру:
- перший день лікування для дорослих становить 1600 мг, дозу приймають протягом доби, розділивши на 2 прийоми;
- починаючи з 2 дня та по 5-й день лікування включно приймають по 600 мг 2 рази на день;
Повний курс лікування – 5 днів.
Лікування починають якнайшвидше після встановлення діагнозу «грип».
Передозування
Передозування Фавіпіравіром на даний момент не зафіксовано.
Теоретично у разі передозування можливі явища диспепсії – нудота, блювання.
При передозуванні слід промити шлунок, прийняти ентеросорбенти.
Побічні ефекти
Прийом Фавіпіравір зазвичай добре переноситься пацієнтами.
Можливий розвиток побічних реакцій у вигляді:
- порушень роботи імунної системи: шок, анафілаксія;
- порушень роботи респіраторної системи: пневмонія;
- порушень гепатобіліарної системи: фульмінантний гепатит, порушення функції печінки, жовтяниця;
- шкірних реакцій: токсичний епідермальний некроліз (ТЕН), синдром Стівенса-Джонсона;
- порушень складу крові: зменшення кількості лейкоцитів, нейтрофілів, тромбоцитів;
- порушень центральної нервової системи: порушення свідомості, делірій, галюцинації, манія, судоми;
- порушень роботи шлунково-кишкового тракту: геморагічний коліт.
Умови та термін зберігання
Фавіпіравір зберігається при температурі не більше 25°С.
Термін зберігання – 1,5 роки.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію