Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Феністил виготовляється у вигляді крапель для перорального прийому, мазі та гелю. Головний компонент препарату – диметиндену малеат.

Показання

Феністил використовується для лікування алергічних реакцій, таких як кропив'янка, цілорічні алергічні риніти, ангіоневротичні набряки, сінна лихоманка, харчова та медикаментозна алергія.

Крім цього, його можна застосовувати для усунення свербежу шкіри, що виникає при сверблячих дерматозах, екземі, атопічних дерматитах, кору, вітряній віспі, краснусі і укусах комах.

Також Феністил призначають для профілактики, виникнення алергічних реакцій під час отримання гіпосенсибілізуючої терапії.

Протипоказання

Феністил не призначають, якщо у хворого була раніше виявлена непереносимість диметиндену малеату, глаукома, бронхіальна аастма, доброякісне збільшення передміхурової залози. Також його не використовують у терапії жінок що у І триместрі і періоді лактації.

З особливою обережністю Феністил призначають для лікування дітей до року і якщо у пацієнта є хронічні обструктивні захворювання легень, оскільки прийом препарату може супроводжуватися виникненням епізодичних нічних апное.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Феністил не застосовується для лікування жінок у I триместрі. При призначенні препарату у II – III триместрах його використання повинно проводитись під суворим медичним наглядом. За необхідності застосування препарату в терапії жінок на стадії лактації вирішується питання про відмову від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Дорослі приймають Феністил по 20 або 40 крапель 3 рази на добу. Якщо прийом препарату супроводжується розвитком вираженої сонливості, то добова доза може бути розділена на два прийоми: 40 крапель хворий приймає перед відходом до сну і 20 крапель вранці.

При лікуванні препарату в педіатричній практиці доза Феністилу розраховується з урахуванням маси тіла дитини: 0,1 мг на кг маси тіла на добу. При розрахунку дози пам'ятайте, що 20 крапель препарату відповідає 1 мл, що дорівнює 1 мг диметиндену малеату. Якщо немає інших призначень, то діти до року отримують від 3 до 10 крапель 3 рази на день, від 1 до 3 років – по 10 або 15 крапель 3 р на день, від 3 до 12 років – по 15 або 20 крапель 3 рази в день.

Краплі мають приємний смак, тому їх прийом може здійснюватись у нерозбавленому вигляді.

Передозування

При передозуванні Феністилу у хворого можуть спостерігатися підвищене збудження центральної нервової системи, що виявляється галюцинаціями, судомами, лихоманкою та тахікардією. Також можливе виникнення підвищеної сонливості, вираженої слабкості, затримки сечі, атаксії, артеріальної гіпотензії та розвиток колапсу.

Лікування полягає у проведенні детоксикаційних заходів та симптоматичного лікування.

Побічні ефекти

При прийомі Феністилу можливе виникнення сонливості, сухості слизової рота, нудоти, депресії, запаморочень та головного болю.

Умови та термін зберігання

Феністил зберігають у захищеному від світла та прохолодному місці. Термін придатності до лікарського засобу – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії