Фезам : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Фезам
Виробник:
Балканфарма-Дупница АД, Болгария
Діюча речовина:
Циннаризин (Cinnarizine)
Пирацетам (Piracetam)
ATX-класифікація:

N06BX - Прочие психостимулирующие и ноотропные средства

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Фезам виробляється у капсулах. У складі препарату є пірацетам і циннаризин.

Показання

Фезам застосовується в терапії порушення мозкового кровообігу, яке спричинене атеросклерозом судин головного мозку, геморагічним інсультом, травмами головного мозку та енцефалопатією різної етіології. Також використання препарату можливе у відновлювальний період після ішемічного інсульту.

Його застосовують у терапії захворювань центральної нервової системи, які характеризуються інтелектуально-мнестичними розладами, що супроводжуються порушенням пам'яті, нездатністю довго концентрувати увагу та емоційною лабільністю.

Крім цього, Фезам призначають для лікування психоорганічного синдрому, синдрому Меньєра, лабіринтопатії та відставання інтелектуального розвитку у дітей. Також препарат застосовують для профілактики розвитку нападів мігрені та кінетозів.

Протипоказання

Фезам не використовується, якщо пацієнт має непереносимість пірацетаму або циннаризину, паркінсонізм, важку дисфункцію нирок або печінки. Лікарський засіб не застосовують у лікуванні дітей віком до п'яти років, які годують і вагітних.

При необхідності призначення Фезаму пацієнтам, у яких виявлено хворобу Паркінсона або підвищений внутрішньоочний тиск, необхідно ретельно зважити всі "за" та "проти".

Крім цього, Фезам не призначають спортсменам перед важливими змаганнями, так як циннаризин, що входить до складу препарату, може дати позитивну реакцію при проходженні допінг-тесту.

Прийом Фезаму несумісний із прийомом алкоголю.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Вагітність є важливим протипоказанням для призначення Фезаму.

Якщо препарат призначається жінці на стадії лактації, її інформують про те, що вона повинна відмовитися від грудного вигодовування.

Спосіб застосування та дози

Дорослі повинні приймати Фезам по 1 або 2 капсули три рази на добу від 1 до 3 місяців. Тривалість курсу лікування визначає лікар, ґрунтуючись на тяжкості симптомів захворювання. При необхідності курс лікування можна повторювати від 1 до 3 разів на рік.

Фезам може використовуватися в терапії дітей віком від 5 років. Дітям призначають по 1 або 2 капсули від 1 до 2 разів на добу. Тривалість лікування – від 1 до 3 місяців.

Передозування

На даний момент поки немає офіційно зареєстрованих даних про випадки передозування Фезамом, оскільки навіть при прийомі препарату в підвищеній дозуванні не спостерігається будь-яких клінічно значущих симптомів, що вимагають припинення лікування. Головним симптомом передозування є виражені абдомінальні болі.

Щоб швидко стабілізувати стан хворого йому проводять промивання шлунка та призначають коректне симптоматичне лікування. У важких випадках показано проведення гемодіалізу.

Побічні ефекти

Як правило, лікування Фезамом добре переноситься хворими, проте при тривалому прийомі препарату у збільшених дозах у хворого можуть розвинутися гіперкінезія, посилена нервозність, підвищена сонливість, запаморочення, депресія, головні болі, дезорієнтація в просторі, атаксія, безсоння, тривожність, галюцинації і свербіж, посилене слиновиділення, абдомінальні болі, диспепсичні розлади, підвищений сексуальний потяг.

Умови та терміни зберігання

Фезам слід зберігати в сухому та захищеному від світла та дітей місці. Термін придатності препарату Фезам – 5 років.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії