Фіасп ФлексТач : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Ново Нордиск, А/Т, Дания
- Діюча речовина:
- Инсулин аспарт (Insulin aspart)
- ATX-класифікація:
A10A - Инсулин и его аналоги
A10A - Инсулин и его аналоги
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Основою препарату Фіасп ФлексТач є речовина, аналогічна до інсуліну людини з короткою дією. Препарат виробляється біотехнологічними методами з урахуванням рекомбінантної ДНК. У процесі виробництва використовується штам Saccharomyces cerevisiae.
Активна речовина має гіпоглікемічний ефект за рахунок підвищення зв'язування глюкози в тканинах. Ця активність обумовлена зв'язуванням інсуліну та рецепторів у м'язах і жирових клітинах, і одноразовим зниженням виробництва глюкози у печінці.
Діюча речовина виявляє свою активність вже в перші 4 години після їди. Воно діє швидше і сильніше звичайного інсуліну.
Склад та форма випуску
1 мл розчину міститься 100 ОД інсуліну аспарту (це відповідає 3,5 мг). Діюча речовина вироблена за технологією рекомбінантної ДНК в Saccharomyces cerevisiae.
У 1 попередньо заповненій шприці-ручці, наповненій 3 мл розчину, міститься 300 ОД інсуліну аспарту.
До складу допоміжних речовин входять: фенол; метакрезол; гліцерин; ацетат цинку; гідрофосфат натрію, дигідрат; гідрохлорид аргініну; нікотинамід (вітамін В3); хлористоводнева кислота (необхідна для корекції рН); гідроксид натрію (необхідний для корекції рН); вода для ін'єкцій.
Препарат упакований у картриджі з поршнем та гумовим диском. Шприц-ручка знаходиться у коробці без голки.
Показання
Фіасп ФлексТач застосовується для лікування пацієнтів з цукровим діабетом І типу, інсулінозалежним.
Препарат після підшкірного введення починає діяти через 10-20 хвилин. Найбільший ефект після введення можна спостерігати через 1-3 години після введення. Ефект спостерігає протягом 3-5 годин.
Метаболізм лікарського препарату є абсолютно ідентичним натуральному інсуліну, метаболіти, що утворюються після його застосування, повністю виводяться з організму.
Протипоказання
Абсолютними протипоказаннями для призначення лікарського засобу є підвищена чутливість до активного інгредієнта або до будь-якого з компонентів, що входять до складу допоміжних речовин.
Лікарський засіб слід обережно застосовувати в комбінації з пероральними протидіабетичними препаратами, інгібіторами моноамінооксидази (МАО), бета-адреноблокаторами, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), саліцилатами, анаболічними стероїдами, анаболічними стероїдами.
Використання пероральних контрацептивів, тіазидів, глюкокортикоїдів, гормонів щитовидної залози, симпатоміметиків, гормонів росту, даназолу, бета-блокаторів може приховувати ознаки гіпоглікемії.
Препарати октреотиду/ланреотиду можуть впливати на потребу пацієнта в інсуліні.
Вживання алкоголю може викликати як підвищення, так і зниження цукрознижувальної активності інсуліну.
Препарат не можна змішувати чи розчиняти з іншими лікарськими засобами.
Медикамент протипоказаний до застосування у дитячому віці до 1 року.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Дані про вплив медикаменту на перебіг вагітності, стан ембріона чи плода відсутні. Однак рівень глюкози слід контролювати ретельніше у всіх триместрах вагітності.
Застосування лікарського засобу в період годування груддю не становить небезпеки для дитини, але може виникнути потреба у коригуванні дози.
Спосіб застосування та дози
Фіасп ФлексТач є інсуліном для підшкірного введення. Його слід застосовувати за 2 хвилини до їди. Однак, існує можливість введення препарату протягом 20 хвилин після початку їжі.
Дозу препарату підбирають індивідуально. Його слід поєднувати з інсулінами середнього або тривалого терміну дії.
Зміна фізичної активності, дієти, поява нових захворювань або їх лікування також відбивається на дозі інсуліну, необхідної конкретному пацієнту.
На ефективність дії лікарського засобу впливають місце введення, активність кровотоку, загальна температура тіла. Якщо пацієнти забувають про режим їжі, їм слід контролювати рівень глюкози для визначення необхідної дози інсуліну.
Якщо у пацієнта виявлено діабет 1го типу, починати терапію слід з дози 50%.
Для пацієнтів з діабетом 2-го типу початкова доза становить 4 ОД.
Передозування
Найбільш поширеним ефектом передозування Фіасп ФлексТач є гіпоглікемія.
Для усунення симптомів передозування легкого або середнього ступеня тяжкості слід або прийняти всередину глюкозу, або з'їсти продукти, що містять цукор.
Якщо має місце важка форма гіпоглікемії, коли пацієнт не в змозі сам вжити заходів щодо зняття її симптоматики, необхідно ввести глюкагон у дозі від 0,5 до 1,0 мг внутрішньом'язово або підшкірно. Також можна внутрішньовенно запровадити розчин глюкози.
Побічні ефекти
Найчастіше зустрічаються такі побічні ефекти:
гіпоглікемія (холодний піт, блідість шкірних покривів, підвищена стомлюваність, нервозність або тремор, відчуття тривоги, незвичайна втома або слабкість, порушення орієнтації, зниження концентрації уваги, сонливість, виразне почуття голоду, порушення зору, головний біль, нудота та прискорене серцебиття);
кропив'янка, висипання на шкірі, почервоніння, запалення, роздратування, біль, синці і свербіж;
порушення рефракції; діабетична невропатія;
ліподистрофія, амілоїдоз – впливають на швидкість всмоктування препарату;
реакції у місці введення.
Умови та термін зберігання
Фіасп ФлексТач повинен знаходитись у недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8 °С (холодильник). Термін придатності складає 30 місяців із дня випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці в захищеному від прямого сонячного проміння місці. Препарат не можна заморожувати.
Якщо препарат був розкритий та пацієнт його носить із собою, температура зберігання не повинна перевищувати 30 °С не більше 28 днів. Розкритий препарат повинен зберігатися обов'язково з ковпачком.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію