Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – карбамазепін, також є допоміжні речовини. Випускається в таблетованій формі, в різних дозуваннях - Фінлепсин, а також Фінлепсин 200 і 400 (ретард), тобто пролонгованої дії.

Показання

Ефективний антиконвульсант. Застосовують при епілепсії, зокрема при сильних нападах, які супроводжуються психомоторними реакціями. Призначають для лікування тригемінальної та глософарингеальної невралгії, нейропатії, спричиненої цукровим діабетом, у разі психозів і психоафективних розладів. Попереджає появу судом при абстинентному синдромі, спричиненому алкоголізмом.

Основна діюча речовина, карбамазепін, являється похідною іміностильбену. Є антиконвульсантом, антидепресантом, анальгетиком і нормотиміком. Знімає болі при невралгіях.

Протипоказання

Не призначається у разі, якщо пацієнт страждає від алергії на один із компонентів препарату. Протипоказаний у разі порушень кровотворення, серцевої провідності (за винятком пацієнтів, у яких встановлений водій ритму). Не вживається одночасно з інгібіторами моноаміноксидази.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Категорично заборонено приймати ці ліки в першому триместрі, у другому і третьому – застосовуються з особливою обережністю і за крайньої необхідності.

Спосіб застосування та дози

Починають прийом з невеликої дози, 0,2-0,3 грама на день, яка поступово підвищується до 0,6-1,2 грама. Максимум на день можна прийняти не більше 1,6 грама в сумі. Добове дозування приймають у 3-4 прийоми (пролонговані форми приймають один-два рази на день).

Дитяче дозування призначається з дитячого віку з розрахунку 20 мг на один кілограм ваги (пролонгована форма до 6 років не призначається), а з віку 6 років – починаючи з 400 грамів на день, поступово доза підвищується до 600 міліграмів на день (у віці від 6 до 10 років), і до 0,6 – 1 грама на день.

Передозування

Передозування ліками, що розглядаються, проявляється насамперед у пригніченні роботи серцево-судинної системи, а також системи дихання. Може бути також порушена система кровотворення, функцій нирок, аж до виявлення ацетону в сечі. Показано промивання шлунку, прийняття сорбентів, проносних засобів, лікування симптоматики.

Побічні ефекти

Застосування Фінлепсину може викликати головний біль, галюцинації, невмотивовану агресію, нудоту, блювання, стрибки артеріального тиску, брадикардію. У крові можуть зменшитися тромбоцити, лейкоцити, нейтрофіли.

Сечовидільна система іноді реагує нефритом, олігоурією, гематурією, порушенням сечовипускання, нирковою недостатністю, набряками, пульманітом. Може виникнути галакторея, знизитися статева функція, у чоловіків – виникнути гінекомастія. Можливі шкірні алергічні реакції.

Умови та терміни зберігання

Зберігається до 4 років за температури до 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії