Флемоксин Солютаб – це протимікробний засіб, призначений для системного використання. Препарат відноситься до групи бета-лактамних антибіотиків та пеніцилінів широкого спектру дії.
Основна діюча речовина Флемоксину Солютаб – амоксицилін, який неактивний щодо патогенної флори, що продукує бета-лактамазу, наприклад Pseudomonas, Klebsiella, індол-позитивних штамів Proteus та штамів Enterobacter. Слід враховувати, що резистентність у чутливих до препарату мікроорганізмів може сильно відрізнятися на різних територіях.
Склад та форма випуску
Діюча речовина: Амоксицилін (Amoxicillin).
Препарат виготовляється у формі таблеток, що диспергуються, у дозуванні по 125 мг, 250 мг, 500 мг, 1000 мг.
Показання
Флемоксин Солютаб використовують у терапії інфекційних захворювань ЛОР-органів, які спричинені чутливими (бета-лактамазнегативними) ізолятами Streptococcus species (тільки альфа- та бета-гемолітичними ізолятами), Streptocoссus pneumoniаe, Staphyloсоccus sрр. або Naemorhilus influenzае, а також інфекцій сечостатевої системи, асоційованих з чутливими (бета-лактамазнегативними) ізолятами Essherichiа соli, Roteus mirabilis або Enteroсоссus faecalis. Препарат застосовують у терапії інфекційного ураження шкіри та підшкірної клітковини, які викликані чутливими (бета-лактамазнегативними) ізолятами Streptoсосus sрр. (Альфа-і бета-гемолітичні ізолятами), Staphyloсоссus sрр. чи E.Соli.
Флемоксин Солютаб – препарат, який показав високу ефективність при використанні його в терапії інфекційних захворювань нижніх відділів органів дихання, які спричинені чутливою до нього мікрофлорою (бета-лактамазнегативними) ізолятами Streptoсосus sрр. (тільки альфа-і бета-гемолітичні ізолятами), S. pneumoniае, Staphyloсоссus spp. або H.Influenzае; інфекції H.pylоri (у складі потрійної терапії із застосуванням кларитроміцину та лансопразолу або подвійної терапії із застосуванням лансопразолу в осіб з інфекцією H.pylоri та виразкою дванадцятипалої кишки з встановленою підвищеною чутливістю до кларитроміцину, або при підозрі на резистентність до кларитроміцину.
Протипоказання
Флемоксин Солютаб не призначається хворим, у яких зафіксовані випадки анафілаксії або синдром Стівенса-Джонсона, асоційовані із застосуванням амоксициліну або інших бета-лактамних антибактеріальних медикаментозних засобів, наприклад пеніцилінів або цефалоспоринів.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Використання препарату Флемоксин Солютаб у терапії жінок, які виношують дитину або вигодовують новонародженого грудьми, можливе лише в крайньому випадку, за суворими медичними показниками після ретельного співвідношення шкоди та користі.
Спосіб застосування та дози
Таблетки Флемоксин Салютаб мають приємний мандариново-лимонний смак, їх приймають цілком або розділеними на кілька частин, також їх можна при необхідності розжувати. Якщо хворий має проблеми з ковтанням таблетки її можна розвести в незначній кількості води.
Флемоксин Солютаб – ліки, які показані для використання у лікуванні легень та середньої тяжкості бактеріальних інфекцій. Дорослі отримують препарат у дозі від 0,5 до 2 г на добу, розділених на два прийоми.
Медикаментозний засіб може використовуватися в терапії дітей віком від одного року життя. Діти від року до трьох років отримують засіб по 0,125 г тричі на день, або по 0,25 г двічі на день. Діти від трьох до шести років отримують по 0,25 г тричі на день або по 0,375 г двічі на день.
Тривалість терапії може змінюватись від п'яти до семи днів. Якщо збудником захворювання є стрептококова інфекція, тривалість лікування може бути збільшена до десяти днів.
У середньому у педіатричній практиці доза препарату призначається з розрахунку 30 або 60 мг на кілограм маси тіла на день, розділені на два або три прийоми. У кожному конкретному випадку доза препарату підбирається індивідуально з урахуванням тяжкості перебігу захворювання та чутливості патогенної флори до амоксициліну.
При лікуванні рецидивуючих, хронічних та тяжких інфекцій препарат призначається у дозуванні від 0,75 до 1 г тричі на день, у педіатричній практиці по 60 мг на кілограм маси тіла хворого, розділених на три прийоми.
При призначенні Флемоксину Солютаб для ерадикації хелікобактерної інфекції препарат призначають по 2 г, розділених на два прийоми.
У терапії неускладненої гострої гонорейної інфекції хворі отримують по 3 г на прийом у комбінації з 1 г пробеницида.
Особам з дисфункцією нирок, якщо кліренс креатиніну нижче 10 мл на хвилину рекомендовано зниження дозування.
Лікування Флемоксин Солютабом має продовжуватись після зникнення симптомів інфекції протягом двох днів.
Передозування
При передозуванні Флемоксин Солютабом у хворих може виникати порушення роботи травного тракту, що виявляється нудотою, блюванням, діареєю, що може спричинити порушення водно-електролітного балансу. У особливо тяжких випадках у хворих відзначається розвиток кристалурії, що стає причиною розвитку дисфункції нирок.
При прийомі препарату у підвищених дозах хворому слід провести промивання шлунку, дати йому випити активоване вугілля, осмотичний проносний засіб або провести гемодіаліз. Також знадобиться контроль водно-електролітного балансу.
Побічні ефекти
Іноді прийом препарату Флемоксину Солютаб може супроводжуватися розвитком свербіння в області ануса, діареї, дрібнопухирчастих висипів, гемолітичної анемії, інтерстиціального нефриту, агранулоцитоза, псевдомембранозного коліта, набряка Квінке, анафілактичного шоку, поліморфної еритеми.
Умови та термін зберігання
Флемоксин Солютаб необхідно берегти в місцях, недосяжних для дітей, при температурі навколишнього середовища не більше 25 ° С протягом трьох років.