Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Діюча речовина – гексетидин. Виробляється у формі розчину 0,1% (об'ємом 100 або 200 мл) та аерозолю 0,2% (об'єм - 100 мл). Перша форма має як допоміжні речовини евкаліптову, гвоздичну та анісову олії, сахарин, олію, етанол (96%), олію м'яти перцевої, тощо. Аерозоль має у складі лимонну кислоту, сахарин, гліцерин, азот, діоксид натрію, м'ятний аромат.

Показання

Даний препарат має антисептичну, протимікробну, аналгетичну, гемостатичну, обволікаючу та дезодоруючу дію. Застосовують у разі запальних і мікозних (грибкових) захворювань, також під час проведення операцій гортані, рота, для попередження розвитку суперінфекцій. Призначають для лікування таких захворювань, як стоматит (зокрема афтозний), глосит, гінгівіт, пародонтопатія, пародонтоз, інфікування альвеол і зубних ліній, тонзиліт, фарингіт, ангіна, зокрема ангіна Плаута-Венсана. Ефективно бореться з грибковими ураженнями гортані та рота, кровоточивістю ясен.

Застосовується в симптоматичному лікуванні під час ГРВІ, як профілактика під час проведення операцій. Використовується як дезодорувальний і гігієнічний засіб для догляду за ротовою порожниною.

Активний компонент препарату гексетидин має здатність руйнувати утворення сполук, що формують мембрани грибків, клітинні оболонки мікроорганізмів (грампозитивних і грамнегативних), що тягне за собою їхню загибель.

Протипоказання

Не призначається при індивідуальній непереносимості навіть до одного з компонентів препарату, а також під час лікування дітей віком до 3-х років, тому що не існує достатнього досвіду застосування в педіатрії.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не рекомендується у зв'язку з відсутністю впевненості в його безпеці.

Спосіб застосування та дози

Вживається для проведення лікувальних процедур у чистому вигляді, без попереднього розведення, 2 рази на день, після їжі. Застосовують як розчин для полоскання горла або рота, нанесення на уражену ділянку шкіри за допомогою тампона. Процедура триває до півхвилини. На 1 процедуру використовують 10-15 мілілітрів розчину.

У вигляді аерозолю (спрею) необхідно розпорошувати на уражені ділянки протягом 2 секунд.

Передозування

У разі проковтування надмірної кількості препарату може з'явитися нудота, болі в епігастрії, що супроводжуються блюванням, та інші диспепсичні розлади. Оскільки проковтування препарату викликає блювання, то надходження в кров його речовин малоймовірне. При проковтуванні дитиною може виникнути алкогольна інтоксикація.

В цьому разі слід промити шлунок, призначити сорбенти, провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Окрім звичайних алергічних реакцій (шкірний висип, набряклість), препарат може спричинити порушення смакових відчуттів. При тривалому застосуванні може вплинути на колір зубної емалі.

Умови та терміни зберігання

Зберігається до 2 років за температури до 30°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії