Гепа-Мерц : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Гепа-Мерц
Виробник:
Мерц Фармасьютикалс ГмбХ, Германия
Діюча речовина:
L-орнитин-L-аспартат (L-Ornithine-L-aspartate)
ATX-класифікація:

A05BA - Гепатотропные препараты

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина Гепа-Мерц – орнітин. Випускається у вигляді гранул (порційні пакетики для приготування розчину, що застосовується перорально) та у вигляді концентрату для виготовлення розчину для інфузій.

Показання

Препарат Гепа-Мерц призначається для лікування пацієнтів, які мають хвороби та їхні ускладнення, що спричинені порушенням здатності печінки до детоксикації (зокрема, таких захворюваннь, як цироз печінки, гепатити, в т.ч. токсичні). Захворювання може супроводжуватися симптомами печінкової енцефалопатії, прекоми, коми. Також препарат ефективний під час лікування наслідків переїдання та алкоголізму.

Протипоказання

Протипоказаний, якщо у пацієнта спостерігається надмірна чутливість до L-орнітину-L-аспартату, тяжка ниркова недостатність.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У вагітних жінок, яких лікували Гепа-мерцем, не спостерігалося негативних наслідків для розвитку плода. Однак з метою обережності препарат слід вводити тільки під суворим наглядом лікаря.

Спосіб застосування та дози

При прийомі всередину гранули з одного або двох пакетиків Гепа-Мерц розчиняють у 150-200 мл рідини. Приймається всередину під час їжі або відразу після, до 3 разів на день.

При краплинному інфузійному введенні ліків Гепа-Мерц максимальна доза – не більш як 4 ампули, тобто, до 40 мілілітрів на день. При виведенні пацієнта з прекоми або коми допустиме введення до восьми ампул (тобто до 80 мілілітрів) протягом 24 годин. Більш точну дозу і час введення встановлює лікар.

Для приготування інфузійного розчину речовину з ампули (ампул) розчиняють у 500 мілілітрах інфузійного розчину. Не рекомендується розводити за одну процедуру більше ніж 6 ампул у порції розчину.

При проведенні інфузії розчин Гепа-Мерц не можна вводити швидше ніж 5 г/год, що приблизно рівнозначно введенню вмісту однієї ампули препарату.

Тривалість лікування Гепа-Мерц встановлює лікар, спираючись на перебіг хвороби конкретного пацієнта.

Передозування

Передозування не фіксувалося. Як повідомляється, його можливими симптомами можуть виявитися порушення з боку роботи шлунку і кишківника. Лікування передозування за таких обставин слід сфокусувати на лікуванні симптомів та виведенні препарату.

Побічні ефекти

Не спостерігався розвиток побічних дій. Теоретично іноді можуть розвинутися алергія і диспепсія (блювота, діарея, та інші порушення роботи шлунково-кишкового тракту).

Умови та терміни зберігання

Гепа-Мерц зберігається за температури навколишнього середовища не вище +25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії