Гепатромбін : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Гепатромбін
Виробник:
Хемофарм АД, Сербия
Діюча речовина:
Гепарин (Heparin)
ATX-класифікація:

C05BA03 - Гепарин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Препарат складається з комбінації кількох діючих речовин – гепарину натрію, алантоїну, декспантенолу. Випускається у формі прозорого гелю, що не має запаху, фасованого в алюмінієві туби в різному об'ємі – 100 і 150 грам.

Показання

Використовується як лікувальний і профілактичний протизапальний засіб місцевого застосування, зокрема для запобігання захворюванням вен – тромбозам, тромбофлебітам (утворенням згустків у судинах та їхнім запаленням унаслідок закупорки), варикозному розширенню вен, посттромобозним симптомам, поверхневому перифлебіту, флеботромбозу. У разі виразкових утворень на гомілках змащують краї виниклого нариву.

Застосовують для лікування гематом, що стали наслідком спортивних травм (ударів, розтягнень м'язів і зв'язок, судом), нещасних випадків, для поліпшення загоєння післяопераційних рубців, зокрема після операцій із видалення вен або тромбів. Ефективний при лікуванні інфільтратів і зовнішніх запальних процесах – лімфангіті, маститі, фурункулах і карбункулах.

Гепарин швидко всмоктується в шкіру, накопичуючись у підшкірній тканині, проникаючи потім у прилеглу тканину через стінки капілярів, покращуючи тим самим кровопостачання вогнища запалення. Також препарат здатний вимивати застійну тканинну рідину, а також шкідливі кінцеві продукти метаболізму, що накопичуються в тканинах. Своєю чергою, дві інші активні речовини – декспантенол і алантоїн, мають властивість посилювати вплив гепарину, покращувати його проникнення і водночас захищають шкірні покриви в місці нанесення.

Протипоказання

Не призначають за геморагічного діатезу (підвищеної кровоточивості), гемофілії (спадкова схильність до низького згортання крові, кровоточивості), тромбоцитопенії (падіння рівня тромбоцитів у крові, що погіршує її згортання), алергії на один із препаратів, що входять до складу.

Не застосовується в педіатрії через погану вивченість впливу на дитячий організм.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Застосування можливе виключно в короткі проміжки часу, за життєвими показаннями та під контролем лікаря.

Спосіб застосування та дози

Наноситься на ділянки шкіри, які потребують лікування, від 1 до 3 разів на день, а також на шкіру по периметру вогнищ хвороби. Наносять втираючими, легкими масажними рухами.

У разі запалення вен мазь не втирають, а лише наносять на поверхню шкіри над запаленою веною. Допустимо накласти легку пов'язку поверх запаленої ділянки.

У разі хворобливих станів на великих ділянках шкіри гель наносять у напрямку від нижніх частин ноги до верхніх. Наноситься речовина невеликими порціями, у міру необхідності, а не вся порція відразу.

Лікар може призначити на свій розсуд застосування еластичного бинта.

Під час лікування карбункулів і фурункулів гель наносять на марлеву пов'язку, якою покривають болючу ділянку. Пов'язка (компрес) змінюється з частотою 1 раз на день.

Тривалість лікування залежить від швидкості загоєння.

Передозування

Оскільки абсорбція дуже мала, вплив гепарину на системну роботу органів невеликий. У разі передозування слід нейтралізувати дію гепарину за допомогою протаміну сульфату.

Побічні ефекти

Можливі алергічні реакції при прояві індивідуальної непереносимості одного з компонентів (у вигляді свербіння, гіперемії, набряклості, у рідкісних випадках – утворення пухирців). У цьому випадку застосування цього лікарського засобу слід припинити. Вплив на внутрішні органи невеликий через низьку абсорбцію препарату в організмом.

Умови та терміни зберігання

Зберігати до 3 років при температурі не вище 25°С.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії