Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Гептрал – препарат, що має гепатопротекторну та антидепресивну активність. Лікарський засіб має холеретичну та холекенетичну дію, а також демонструє високі детоксикаційні, регенеруючі, антиоксидантні, антифібринолітичні та нейропротекторні властивості. Він заповнює дефіцит адеметіоніну в організмі та стимулює його вироблення в різних органах (насамперед у печінці, головному та спинному мозку). Адеметіонін – це речовина, яка міститься практично у всіх тканинах та фізіологічних рідинах організму.

Особлива хімічна структура адеметіоніну робить препарат не тільки донором метильної групи в реакціях трансметилювання, але і перетворює його в основу багатьох біохімічних тіолових сполук (цистеїну, таурину, коензиму А та інших речовин) у процесі транссульфування, попередником поліамінів (путресцину, спермідину, структуру рибосом), стимулює регенерацію клітин.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Адеметіонін (Ademetionine).

Препарат виготовляється у вигляді ліофілізату для приготування розчину для внутрішньовенного та внутрішньом'язового введення у дозуванні по 400 мг.

Показання

Гептрал застосовується в терапії внутрішньопечінкового холестазу при передциротичних та циротичних станах, які виникають при жировій дистрофії печінки, хронічному гепатиті, токсичному ураженні печінки різного генезу, в тому числі алкогольному, вірусному, лікарському (асоційованому з прийомом антибіотиків, протипухлинних, протитуберкульозних та противірусних засобів, трициклічних антидепресантів та пероральних контрацептивів), хронічного безкам'яного холециститу, холангіту, цирозу печінки, енцефалопатії, у тому числі і асоційованої з печінковою недостатністю, внутрішньопечінкового холестазу у вагітних, а також при виникненні симптомів депресії.

Протипоказання

Гептрал не призначається пацієнтам, у яких в анамнезі зафіксовано непереносимість адеметіоніну, а також допоміжних компонентів препарату.

Застосування лікарського засобу протипоказане особам з генетичними порушеннями, що впливають на метіоніновий цикл або викликають гомоцистинурію або гіпергомоцистеїнемію, пов'язану з дефіцитом бета-синтази цистатіоніну, порушенням метаболізму ціанокобаламіну.

Гептрал не застосовується у терапії пацієнтів із біполярними розладами, а також осіб, яким не виповнилося вісімнадцяти років.

Слід з обережністю поставитися до призначення препарату жінкам у першому триместрі вагітності, а також лактуючим жінкам.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час клінічних досліджень було встановлено, що використання адеметіоніну у третьому триместрі у високих дозах не супроводжувалося розвитком жодної небажаної симптоматики. Незважаючи на це застосування лікарського засобу в терапії жінок у першому триместрі вагітності та на стадії лактації можливе лише за суворими медичними показаннями.

Спосіб застосування та дози

Використання препарату Гептрал слід розпочинати з парентерального введення з подальшим переходом на використання лікарського засобу у таблетованій формі.

Перед введенням ліофілізат розчиняють у спеціальному розчиннику, що йде в комплекті з ним. При внутрішньовенному введенні препарату після розчинення ліофілізату в розчиннику його відразу змішують з 250 мл фізрозчину або 5% розчином глюкози. Внутрішньовенне введення препарату здійснюється внутрішньовенно краплинно, при цьому тривалість інфузії варіюється від однієї до двох годин.

Гептрал заборонено розводити у лужних розчинах або розчинах, що містять іони кальцію. Від використання ліофілізату слід відмовитись, якщо флакон з препаратом має будь-які пошкодження.

На початку лікування введення препарату здійснюється внутрішньовенно або внутрішньом'язово у дозі від 5 до 12 мг на кілограм маси тіла на добу. Тривалість лікувального курсу становить 14 днів. У початковій дозі хворі одержують лікарський засіб по 500 мг на день, причому загальна добова доза не повинна перевищувати 1000 мг.

У підтримуючому дозуванні хворі отримують лікарський засіб у формі таблеток у дозуванні, встановленому лікарем. Тривалість лікування залежить від тяжкості симптомів та загального стану організму хворого.

Передозування

На даний момент випадки передозування Гептралом спостерігалися досить рідко, через брак інформації неможливо скласти клінічну картину, що виникає при інтоксикації препаратом. При прийомі препарату в дозах, що значно перевершують максимально допустимі хворому, слід призначити симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Іноді при застосуванні Гептралу хворі скаржаться на виникнення болю у животі, розвиток диспепсичних розладів, підвищення сухості слизової рота, розвиток метеоризму, шлунково-кишкових кровотеч, порушення випорожнень, езофагіт.

У поодиноких випадках в області введення лікарського засобу може виникати набряк та почервоніння.

У деяких хворих при прийомі Гептралу відзначається розвиток реакцій гіперчутливості які проявляються шкірним свербіння, шкірними висипамі, еритемою, кропив'янкою, дерматитом, бронхоспазмом, ангіоневротичним набряком і анафілактичним шоком. Також у хворих можлива поява болів у спині, зниження або підвищення артеріального тиску, зміна частоти серцевих скорочень, інфекційне ураження сечостатевих органів, м'язових судом, артралгій, головного болю, запаморочень, парестезій, тривожності, ажитації, безсоння, сплутаності свідомості, набряку та суїцидальних думок.

Умови та термін зберігання

Гептрал у формі ліофілізованого порошку повинен зберігатися в недоступному для дітей місці при температурі навколишнього середовища не більше 25 °С. Тривалість зберігання лікарського засобу становить три роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії