Хлорофіліпт - препарат рослинного походження, що має виражену протимікробну дію.
Препарат Хлорофіліпт являє собою суміш хлорофілів, які отримують із листя евкаліпта.
Лікарський засіб Хлорофіліпт має виражену протизапальну та антибактеріальну (бактеріостатичну і бактерицидну) дію. Препарат демонструє високу активність щодо стафілококів, зокрема штамів, які мають високу резистентність до антибіотиків.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: Евкаліпта листя екстракт (Eucalypti foliorum extract)
Препарат виготовляється у вигляді олійного розчину: в 1 мл розчину міститься Хлорофіліпту екстракту густого (у перерахунку на 100% вміст сухої речовини) - 0,02 г.
Показання
Хлорофіліпт – лікарський засіб, що використовується у складі комплексного лікування опіків, ран, що довго не загоюються, та трофічних виразок кінцівок. Крім цього, цей лікарський засіб ефективно використовується в лікуванні ерозії шийки матки, а також у період грудного вигодовування для попередження виникнення тріщин сосків.
Препарат Хлорофіліпт ефективно використовують у лікуванні ангін, фарингітів, тонзилітів і фаринголаринготрахеїтів, а також під час санації носоглотки у носіїв стафілококової інфекції.
Протипоказання
Олійний розчин Хлорофіліпту не використовується в терапії осіб, у яких раніше була виявлена гіперчутливість до компонентів препарату.
Даний лікарський засіб не застосовується в терапії пацієнтів, яким не виповнилося вісімнадцяти років.
При застосуванні препарату Хлорофіліпт у терапії літніх пацієнтів та осіб, які страждають на дисфункцію печінки або нирок корекція дози не проводиться.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Препарат Хлорофіліпт у вигляді масляного розчину не використовується в терапії вагітних, тому що невідомо чинить він чи ні негативний вплив на розвиток плода.
Цей лікарський засіб може використовуватися в профілактичних цілях у жінок на стадії лактації. Препарат слід наносити після кожного годування і змивати теплою водою перед тим, як запропонувати дитині груди.
Спосіб застосування та дози
Хлорофіліпт у вигляді олійного розчину застосовується для місцевого нанесення, його використовують у лікуванні опіків, трофічних виразок і ран кінцівок, що довго не загоюються. У цьому разі просочені олійним розчином Хлорофіліпту марлеві пов'язки накладають на ранову поверхню. Для отримання максимального ефекту накладення пов'язок, просочених олійним розчином, можна чергувати з накладенням пов'язок, що просякнуті 1 % спиртовим розчином Хлорофіліпту, попередньо розведеним 0,25 % розчином новокаїну у співвідношенні 1:5. У цьому разі тривалість лікування може варіюватися від двох до трьох тижнів.
Перед початком використання розчин Хлорофіліпту слід ретельно збовтати.
Під час використання цього засобу розчином змащують уражену ділянку за допомогою тампона. Тривалість аплікації та курсу лікування підбирається фахівцем індивідуально з урахуванням тяжкості ушкодження і тяжкості стану хворого.
Під час лікування ерозій шийки матки слід ретельно проспринцювати піхву розчином ромашки, після чого просушити тампоном усі піхвові складки та піхвову частину шийки матки. Після цього необхідно ввести в піхву тампон, просочений олійним розчином Хлорофіліпту, на п'ятнадцять або двадцять хвилин. Цю маніпуляцію слід повторювати щодня один раз на день протягом десяти днів. У тому разі, якщо після застосування препарату відбулася неповна епітелізація ерозії, то за рішенням лікаря лікування можна продовжити.
Для запобігання утворенню тріщин сосків у жінок на етапі лактації, жінці рекомендують змащувати соски олійним розчином Хлорофіліпту після кожного годування, а перед тим, як запропонувати дитині груди, лікарський засіб слід змити теплою кип'яченою водою.
Перед початком використання препарату Хлорофіліпт слід зробити пробу на алергію. У цьому разі після першого використання засобу роблять паузу тривалістю від шести до восьми годин. Якщо після першого нанесення в ділянці використання не відмічається появи висипання, печіння, гіперемії чи свербіння, а також утрудненого дихання, набряку зіву, носоглотки та губ, то лікарський засіб може використовуватися далі. Якщо у пацієнта з'явилися будь-які симптоми, що вказують на розвиток алергічної реакції, то хворому слід забезпечити прийом протиалергенних засобів і призначити інший лікарський засіб, аналогічний за дією.
Передозування
У зв'язку з тим, що препарат Хлорофіліпт призначений для місцевого використання і при нанесенні на ділянку шкіри його компоненти практично не проникають у загальний кровотік, випадки передозування при його використанні не зафіксовані.
При випадковому пероральному прийомі олійного засобу у пацієнта може виникнути діарея, в цьому випадку хворому слід провести промивання шлунку, забезпечити йому прийом активованого вугілля, а також призначити коректну симптоматичну терапію.
Побічні ефекти
Лікарський засіб Хлорофіліпт – препарат, що добре переноситься хворими, проте в осіб з підвищеною індивідуальною чутливістю до його компонентів можуть виникнути місцеві або загальні алергічні реакції, що можуть проявляється почервонінням ділянки тіла, розвитком лущення, свербіння та гіперемії, контактними дерматитами, печінням, подразненням ділянки тіла, на яку наносився препарат.
Умови та терміни зберігання
Медикаментозний засіб Хлорофіліпт слід зберігати в оригінальному упакуванні в місцях, що захищені від світла та недоступні для дітей, за температури довкілля не більше 25 °С. Тривалість зберігання препарату становить два роки. Після закінчення терміну придатності, який вказаний на упаковці, використання препарату в лікувальних цілях стає неможливим.