Хлорпротиксен : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Ферринг-Лечива а.с., Чешская РеспубликаЛечива а.с., Чешская Республика
- Діюча речовина:
- Хлорпротиксен (Chlorprothixenum)
- ATX-класифікація:
N05AF03 - Хлорпротиксен
N05AF03 - Хлорпротиксен
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Хлорпротиксен належить до групи антипсихотичних препаратів. Препарат має помірну антидепресивну, виражену седативну, а також антипсихотичну, аналгетичну, протиблювотну і протисвербіжну дію. Сприяє усуненню тривоги, психомоторного збудження, обсесії, галюцинацій, занепокоєння, марення, безсоння, та інших психотичних симптомів.
Форма випуску, склад
Хлорпротиксен випускають на виробництві у вигляді двоопуклих, вкритих плівковою оболонкою таблеток оранжевого кольору (таблетки 15 мг) або від світло-жовтого до світло-коричневого кольору (таблетки 50 мг).
Одна таблетка містить у своєму складі хлорпротиксен гідрохлорид 15 мг та 50 мг.
Допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кальцію стеарат, сахароза, тальк.
Склад оболонки: макрогол, гіпромелоза, тальк, барвник жовтий і червоний.
Упаковка: у пачці з картону 1, 3 або 5 блістерів по 10 таблеток; полімерна банка з контролем першого розкриття по 30 або 60 таблеток.
Показання до застосування
Препарат Хлорпротиксен показаний при таких захворюваннях і станах:
- психози, зокрема шизофренія, маніакальні стани, які протікають з ажитацією, психомоторним збудженням, тривогою;
- дратівливість, гіперактивність, збудження, а також сплутаність свідомості у людей похилого віку;
- абстинентний синдром, "похмільний", у разі алкоголізму та вживання наркотиків;
- порушення поведінки у дітей;
- безсоння;
- неврози, депресивні стани, психосоматичні розлади;
- болі (у комплексному лікуванні з анальгетиками).
Протипоказання
Препарат Хлорпротиксен не застосовують у разі коматозних станів, феохромоцитоми, захворювань органів кровотворення, індивідуальної непереносимості компонентів, які входять до складу, судинного колапсу, пригнічення центральної нервової системи будь-якої етіології, включно спричиненого прийомом барбітуратів, алкоголю або опіатів.
Період вагітності та грудного вигодовування
Під час вагітності та грудного вигодовування прийом препарату не рекомендується, застосування можливе тільки у разі крайньої необхідності.
Спосіб застосування
При психозах, у тому числі маніакальних станах і шизофренії терапію розпочинають з 50 -100 мг/добу, після чого дозу поступово збільшують до досягнення позитивного ефекту, як правило, до 300 мг/добу. Іноді дозу можуть підвищувати до 1200 мг/добу. Звичайна доза для підтримання – 100-200 мг/добу. Добова доза препарату ділиться на 2-3 прийоми, з урахуванням седативної дії Хлорпротіксена, у денний час бажано призначати меншу частину, а ввечері більшу частину добової дози.
При похмільному абстинентному синдромі, наркоманіях та алкоголізмі застосовують 500 мг на добу. Дозу ділять на 2 прийоми. Тривалість терапії 7 днів. Після того, як симптоми абстинеції зникають, дозу поступово знижують.
Добова доза, розділена на 2-3 прийоми, становить 500 мг. Курс лікування зазвичай триває 7 днів. Після зникнення проявів абстиненції доза поступово знижується. Доза для підтримки 15-45 мг/добу, яка стабілізує стан і знижує ризик розвитку чергового запою.
Літнім людям за наявності дратівливості, гіперактивності, сплутаності свідомості, збудження призначають 15-90 мг/добу. Добову дозу зазвичай ділять на 3 прийоми.
При порушенні поведінки у дітей препарат призначають із розрахунком 0.5-2 мг на кг маси тіла.
У разі неврозів, депресивних станів, психосоматичних розладів, які супроводжуються тривогою, призначають до 90 мг/добу препарату, зазвичай дозу ділять на 2-3 прийоми.
У разі безсоння препарат застосовують за одну годину до сну в дозі по 15-30 мг.
Для лікування пацієнта з болями препарат призначають у комплексі з аналгетиками в дозах від 15 мг до 300 мг.
Препарат не викликає звикання, тому його можна застосовувати тривалий час.
Передозування
Симптомами передозування є: сонливість, гіпер- або гіпотермія, судоми, екстрапірамідні симптоми, шок або кома. У разі отруєння препаратом промивають шлунок, приймають сорбенти і застосовують симптоматичну та підтримуючу терапію.
Побічні реакції
Прийом таблеток Хлорпротиксен може спричинити прояв таких побічних реакцій: сонливість, сухість у роті, тахікардія, утруднення акомодації, надмірна пітливість, які, зазвичай, виникають на початку лікування та часто зникають самостійно по мірі його продовження.
Також можуть спостерігатися: запаморочення, шкірні висипання, дисменорея, закрепи та екстрапірамідні симптоми.
При застосуванні препарату у високих дозах можливі: ортостатична гіпотензія, холестатична жовтяниця, гінекомастія, галакторея, зниження лібідо або потенції, збільшення маси тіла та підвищення апетиту.
У поодиноких випадках може виникнути транзиторна доброякісна лейкопенія, гемолітична анемія, зниження судомного порога.
Умови зберігання
Зберігати препарат Хлорпротиксен слід в оригінальному та закритому упакуванні, при температурі +25 °С, поза доступом дітям, без потрапляння вологи та прямих сонячних променів.
Термін придатності вказаний на упаковці від виробника і становить 36 місяців.
Відпуск в аптеці можливий тільки за надання рецепту.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію