Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Хлорпротиксен належить до групи антипсихотичних препаратів. Препарат має помірну антидепресивну, виражену седативну, а також антипсихотичну, аналгетичну, протиблювотну і протисвербіжну дію. Сприяє усуненню тривоги, психомоторного збудження, обсесії, галюцинацій, занепокоєння, марення, безсоння, та інших психотичних симптомів.

Форма випуску, склад

Хлорпротиксен випускають на виробництві у вигляді двоопуклих, вкритих плівковою оболонкою таблеток оранжевого кольору (таблетки 15 мг) або від світло-жовтого до світло-коричневого кольору (таблетки 50 мг).

Одна таблетка містить у своєму складі хлорпротиксен гідрохлорид 15 мг та 50 мг.

Допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль кукурудзяний, кальцію стеарат, сахароза, тальк.

Склад оболонки: макрогол, гіпромелоза, тальк, барвник жовтий і червоний.

Упаковка: у пачці з картону 1, 3 або 5 блістерів по 10 таблеток; полімерна банка з контролем першого розкриття по 30 або 60 таблеток.

Показання до застосування

Препарат Хлорпротиксен показаний при таких захворюваннях і станах:

- психози, зокрема шизофренія, маніакальні стани, які протікають з ажитацією, психомоторним збудженням, тривогою;

- дратівливість, гіперактивність, збудження, а також сплутаність свідомості у людей похилого віку;

- абстинентний синдром, "похмільний", у разі алкоголізму та вживання наркотиків;

- порушення поведінки у дітей;

- безсоння;

- неврози, депресивні стани, психосоматичні розлади;

- болі (у комплексному лікуванні з анальгетиками).

Протипоказання

Препарат Хлорпротиксен не застосовують у разі коматозних станів, феохромоцитоми, захворювань органів кровотворення, індивідуальної непереносимості компонентів, які входять до складу, судинного колапсу, пригнічення центральної нервової системи будь-якої етіології, включно спричиненого прийомом барбітуратів, алкоголю або опіатів.

Період вагітності та грудного вигодовування

Під час вагітності та грудного вигодовування прийом препарату не рекомендується, застосування можливе тільки у разі крайньої необхідності.

Спосіб застосування

При психозах, у тому числі маніакальних станах і шизофренії терапію розпочинають з 50 -100 мг/добу, після чого дозу поступово збільшують до досягнення позитивного ефекту, як правило, до 300 мг/добу. Іноді дозу можуть підвищувати до 1200 мг/добу. Звичайна доза для підтримання – 100-200 мг/добу. Добова доза препарату ділиться на 2-3 прийоми, з урахуванням седативної дії Хлорпротіксена, у денний час бажано призначати меншу частину, а ввечері більшу частину добової дози.

При похмільному абстинентному синдромі, наркоманіях та алкоголізмі застосовують 500 мг на добу. Дозу ділять на 2 прийоми. Тривалість терапії 7 днів. Після того, як симптоми абстинеції зникають, дозу поступово знижують.

Добова доза, розділена на 2-3 прийоми, становить 500 мг. Курс лікування зазвичай триває 7 днів. Після зникнення проявів абстиненції доза поступово знижується. Доза для підтримки 15-45 мг/добу, яка стабілізує стан і знижує ризик розвитку чергового запою.

Літнім людям за наявності дратівливості, гіперактивності, сплутаності свідомості, збудження призначають 15-90 мг/добу. Добову дозу зазвичай ділять на 3 прийоми.

При порушенні поведінки у дітей препарат призначають із розрахунком 0.5-2 мг на кг маси тіла.

У разі неврозів, депресивних станів, психосоматичних розладів, які супроводжуються тривогою, призначають до 90 мг/добу препарату, зазвичай дозу ділять на 2-3 прийоми.

У разі безсоння препарат застосовують за одну годину до сну в дозі по 15-30 мг.

Для лікування пацієнта з болями препарат призначають у комплексі з аналгетиками в дозах від 15 мг до 300 мг.

Препарат не викликає звикання, тому його можна застосовувати тривалий час.

Передозування

Симптомами передозування є: сонливість, гіпер- або гіпотермія, судоми, екстрапірамідні симптоми, шок або кома. У разі отруєння препаратом промивають шлунок, приймають сорбенти і застосовують симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні реакції

Прийом таблеток Хлорпротиксен може спричинити прояв таких побічних реакцій: сонливість, сухість у роті, тахікардія, утруднення акомодації, надмірна пітливість, які, зазвичай, виникають на початку лікування та часто зникають самостійно по мірі його продовження.

Також можуть спостерігатися: запаморочення, шкірні висипання, дисменорея, закрепи та екстрапірамідні симптоми.

При застосуванні препарату у високих дозах можливі: ортостатична гіпотензія, холестатична жовтяниця, гінекомастія, галакторея, зниження лібідо або потенції, збільшення маси тіла та підвищення апетиту.

У поодиноких випадках може виникнути транзиторна доброякісна лейкопенія, гемолітична анемія, зниження судомного порога.

Умови зберігання

Зберігати препарат Хлорпротиксен слід в оригінальному та закритому упакуванні, при температурі +25 °С, поза доступом дітям, без потрапляння вологи та прямих сонячних променів.

Термін придатності вказаний на упаковці від виробника і становить 36 місяців.

Відпуск в аптеці можливий тільки за надання рецепту.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії