Склад і форма випуску
Активними речовинами є ібупрофен і парацетамол. Форма випуску – таблетки.
Показання
Ібуклін Юніор є комбінованим препаратом, НПЗЗ (нестероїдним протизапальним засобом).
Даний препарат проявляє аналгетичну (знеболювальну), антипіретичну (жарознижувальну), протизапальну дії.
Ібуклін Юніор показаний при:
Також цей засіб може використовуватися як допоміжний під час лікування гарячкового та больового синдрому в разі тонзиліту, синуситу, фарингіту, трахеїту тощо.
Протипоказання
Забороняється використання препарату Ібуклін Юніор при гіперчутливості до його складових та до інших НПЗЗ, загостренні виразкової хвороби шлунку/дванадцятипалої кишки, бронхіальній астмі, тяжкій нирковій недостатності, запальних захворюваннях кишківника, ураженнях зорового нерву, захворюваннях системи крові, дефіциті ензиму глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, тяжкій печінковій патології, гіперкаліємії (підвищення калію в крові), шлунково-кишковій кровотечі, дітям віком до трьох років.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Якщо застосування цього препарату під час вагітності/грудного вигодовування необхідне, лікарю необхідно ретельно оцінити очікувану користь його застосування для жінки і потенційну загрозу для здоров'я плода/дитини.
Спосіб застосування та дози
Ібуклін Юніор приймають всередину. Таблетку перед вживанням потрібно розчинити в чайній ложці води.
Добову дозу препарату потрібно розділити на два-три прийоми. Перерва між прийомами цього препарату має становити не менше чотирьох годин.
Разова доза становить одну таблетку. Добова доза для дитини 3-6 років становить до трьох таблеток, 6-12 років до шести таблеток.
Не можна приймати Ібуклін Юніор довше п'яти днів як знеболювальний і довше трьох днів як жарознижувальний засіб без контролю лікаря.
Передозування
Симптоми передозування препаратом Ібуклін Юніор такі: біль у животі, діарея, нудота, відсутність апетиту, блювання, внутрішня кровотеча, порушення серцевого ритму, загальмованість, зниження артеріального тиску, шум у вухах, порушення свідомості, головний біль, сонливість, ураження нирок і печінки, судоми.
У разі передозування препаратом Ібуклін Юніор необхідно протягом перших чотирьох годин виконати промивання шлунку. Рекомендовано лужне пиття. Пацієнту подаються ентеросорбенти. Проводиться форсований діурез.
Показано введення метіоніну через вісім-дев'ять годин після передозування цим лікарським засобом і N-ацетилцистеїну перорально (всередину) або внутрішньовенно через дванадцять годин.
Також пацієнту подають антацидні препарати (що знижують кислотність шлунку), проводять гемодіаліз і симптоматичну терапію.
Побічні ефекти
Побічні явища, які можуть розвиватися на тлі застосування препарату Ібуклін Юніор, включають такі: диспептичні явища, шкірні висипання, свербіж, кропив'янку. Також можливі зміни крові: тромбоцитопенія (зниження кількості тромбоцитів), лейкопенія (зменшення кількості білих клітин крові), панцитопенія (зниження кількості всіх видів кров'яних клітин).
Умови та терміни зберігання
Ібуклін Юніор зберігають у темному та сухому місці за температури нижче +25°С.
Термін придатності таблеток Ібуклін Юніор становить п'ять років.