Імодіум : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Янссен Силаг С.п.А. для "МакНил Продактс Лтд", Франция/Соединенное Королевство
- Діюча речовина:
- Лоперамид (Loperamide)
- ATX-класифікація:
A07DA03 - Лоперамид
A07DA03 - Лоперамид
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад та форма випуску
Імодіум виготовляється в капсулах і таблетках для розсмоктування. Діюча речовина – лопераміду гідрохлорид.
Показання
Імодіум застосовують у терапії дорослих та дітей, яким виповнилося 5 років. Препарат використовується для нормалізації стільця при гострій та хронічній діареї різної етіології, за винятком порушення випорожнень, викликаного прийомом антибіотиків.
Крім цього, Імодіум призначають хворим з ілеостомою для нормалізації випорожнень та урідження частоти актів дефекації.
Протипоказання
Призначення Імодіуму неможливе, якщо у хворого непереносимість лопераміду гідрохлориду. Крім цього, від застосування препарату краще відмовитися, якщо у пацієнта є:
гостра дизентерія;
гострий виразковий колит;
бактеріальний ентероколіт;
псевдомембранозний коліт, спровокований прийомом антибіотиків;
паралітичний ілеус або інші патологічні стани, що характеризуються порушенням перистальтики кишечника;
схильність до запорів;
період лактації;
непереносимістю лактози.
У терапії дітей, яким не виповнилося 6 років, застосування Імодіуму можливе лише під суворим медичним наглядом.
З особливою обережністю слід поставитися до призначення препарату вагітним та хворим, у яких є порушення роботи печінки.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосування Імодіуму у терапії вагітних можливе лише під наглядом лікаря. При необхідності використання Імодіуму в терапії жінок, які перебувають на стадії лактації, прийом препарату можливий тільки після відмовлення від грудного вигодовування.
Спосіб застосування та дози
Тривалість лікування та дозу Імодіуму підбирає лікар індивідуально з урахуванням тяжкості захворювання.
При лікуванні хронічної та гострої діареї дорослі хворі отримують Імодіум по 2 капсули на один прийом, дітям старше п'яти років препарат призначають по 1 капсулі на один прийом. При підборі підтримуючого дозування частота дефекацій має перевищувати 1 чи 2 разів на добу, але при цьому хворий не повинен отримувати більше 6 капсул на добу.
Максимальна добова доза для дорослих 8 капсул, дитяча – 3 капсули. За відсутності вираженого терапевтичного ефекту після 48 годин лікування Імодіумом, прийом препарату слід припинити та звернутися на консультації до лікаря.
Передозування
Для гострого отруєння Імодіумом характерний розвиток у пацієнта пригнічення центральної нервової системи, порушення координації рухів, підвищеної сонливості, пригнічення дихання, судом і втрати свідомості.
При передозуванні як антидот призначається налоксон.
Побічні ефекти
При прийомі Імодіуму у деяких хворих можуть виникнути запаморочення, порушення сну, підвищена стомлюваність, сухість слизової рота, кишкова непрохідність, абдомінальні болі, метеоризм, кропив'янка, синдром Стівена-Джонсона, запори, затримка сечі, нудота, анафілічний
Якщо прийому Імодіуму в калових масах з'явилися згустки крові чи слизу, то прийом препарату слід негайно припинити і звернутися до лікаря.
Умови та термін зберігання
Імодіум необхідно зберігати в сухому та недоступному для дітей місці. Термін придатності 5 років.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію