Кальцію хлорид : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Галичфарм, ПАО, г.Львов, УкраинаФармстандарт - Биолек, ПАО, г.Харьков, Украина
- Діюча речовина:
- Кальция хлорид (Calcium chloride)
- ATX-класифікація:
B05XA07 - Кальция хлорид
B05XA07 - Кальция хлорид
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Склад і форма випуску
Діюча речовина – кальцій хлористий. Містить також допоміжні речовини. Виробляється в різних формах – порошку, розчину в ампулах для ін'єкцій (10%), розчину для перорального прийому (5 і 10%).
Показання
Кальцій відіграє важливу роль у життєдіяльності організму, насамперед – роботі центральної нервової системи, а також внутрішніх органів і систем, скорочення мускулатури, зокрема міокарда, формування кісток, згортання крові. Зокрема, препарат призначають у разі недостатності паращитоподібних залоз, шкірних алергій на ліки, плевриті, пневмонії, аднекситі, ендометриті, променевій хворобі, запальних процесах, що характеризуються виділенням ексудату, як засіб, що зменшує проникність судин, геморагічному васкуліті.
Ефективний при лікуванні паренхіматозного гепатиту, інтоксикації печінки, нефриту, еклампсії, а також як кровоспинний засіб у разі легеневої, шлунково-кишкової, носової, маткової кровотечі. Може бути використаний під час підготовки проведення операцій для підвищення швидкості згортання крові, у разі отруєння солями магнію, фтору, і солями щавлевої кислоти. Застосовують також у комбінованій терапії при стимулюванні пологової діяльності.
При пероральному прийомі спрацьовує як діуретик, близький за механізмом своєї дії до кислотоутворювальних діуретиків. Застосовується для поповнення вмісту кальцію при гіпокальціємії.
Протипоказання
Протипоказано внутрішньом'язове і підшкірне введення через великий ризик виникнення некрозу тканини в місці введення через його сильну подразнювальну дію. Не призначається при небезпеці або схильності пацієнта до утворення тромбів, атеросклерозі, гіперкальціємії.
Не слід призначати одночасно з препаратами тетрациклінового ряду.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Застосування під час вагітності можливе за життєвими показаннями, коли ризик його застосування нижчий, ніж його користь.
Спосіб застосування та дози
При внутрішньовенному введенні застосовується краплинно (6 крапель на хвилину, розчинивши в натрію хлорі або глюкозі), або струминно (максимально повільно, не менше 5 хвилин), можливе застосування способом електрофорезу.
Пероральну форму приймають після їжі, 2-3 рази на день. Дорослим – столова ложка, дітям – 1-2 чайних.
При лікуванні алергічних реакцій застосовується в комбінації з антигістамінними препаратами.
Передозування
У разі передозування можливе посилення дії побічних ефектів, пригнічення серцевої діяльності, тахікардії. Призначається симптоматичне лікування.
Побічні ефекти
Побічні ефекти включають в себе болі в епігастрії, печію, брадикардію (при внутрішньовенному введенні). Занадто швидке введення викликає фібриляцію серцевих шлуночків. Природними реакціями організму на внутрішньовенне введення препарату, незалежно від способу, є відчуття жару, яке відчувається спочатку на слизових, потім поширюється по всьому тілу.
Умови та терміни зберігання
Зберігають до 5 років за температури від 15 до 25°С.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію