Кардіомагніл Форте : cклад, показання, дозування, побічні ефекти
- Виробник:
- Такеда Австрия Гмбх, Австрия
- Діюча речовина:
- Магния гидроксид (Magnesium hydroxide)
- ATX-класифікація:
B01AC06 - Кислота ацетилсалициловая
B01AC06 - Кислота ацетилсалициловая
Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.
Кардіомагніл є антитромботичним засобом, який використовують у складі первинної профілактики захворювань серця та судин. Застосування препарату допомагає попередити утворення тромбів за допомогою інгібування ЦОГ тромбоцитів при атеросклеротичному ураженні судин серця. До складу препарату входить ацетилсаліцилова кислота, яка попереджає утворення тромбів і гідроксид магнію, що захищає слизову оболонку органів травлення від негативного впливу ацетилсаліцилової кислоти.
Крім цього, магній – це мікроелемент, який позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи.
Склад та форма випуску
Ацетилсаліцилова кислота + Магнію гідроксид (Acetylsalicylic acid + Magnesium hydroxide).
Препарат виготовляється у формі таблеток, покритих плівковою оболонкою у дозуванні по 150 мг+30,39 мг.
Показання
Кардіомагніл – це препарат, який використовується в терапії гострої та хронічної ішемічної хвороби серця. Його використовують у профілактиці повторного тромбоутворення, первинній профілактиці тромбозів, а також серцево-судинних патологій, наприклад, гострого коронарного синдрому у осіб старше п'ятдесяти років з ризиком розвитку серцево-судинних патологій, які страждають на артеріальну гіпертонію, гіперхолестеринемією, цукровим діабетом, ожирінням з індексом маси тіла понад 30, а також тих, у кого у спадковому анамнезі є схильність до інфаркту міокарда віком до 55 років.
Протипоказання
Кардіомагніл не призначається особам з гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти, а також до його допоміжних компонентів та інших нестероїдних протизапальних засобів. Він протипоказаний пацієнтам за наявності у них крововиливів у головний мозок, схильності до кровотеч, асоційованих з дефіцитом вітаміну К, тромбоцитопенією, геморагічним діатезом.
Його не призначають хворим з бронхіальною астмою, що виникла на фоні прийому саліцилатів і нестероїдних протизапальних препаратів, повним або частковим поєднанням бронхіальної астми, рецидивуючого поліпозу носа і приносових пазух, виразково-ерозивного ураження травного тракту в гострій фазі, шлунково-кишковими кровотечами, тяжкій дисфункції печінки, тяжким порушенням в роботі нирок, хронічній серцевій недостатності, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Кардіомагніл не призначається жінкам у третьому триместрі вагітності. У першому та у другому триместрі та в періоді грудного вигодовування використання препарату можливе за рішенням лікаря.
Спосіб застосування та дози
Кардіомагніл – препарат для прийому внутрішньо. Його використовують у терапії гострої та хронічної серцевої недостатності по 150 мг на день, у підтримуючому дозуванні по 75 мг на день.
Хворі, що перенесли гострий інфаркт міокарда і страждають на нестабільну стенокардію, отримують від 150 до 450 мг з перших секунд появи негативної симптоматики.
Для запобігання розвитку повторного тромбоутворення хворі отримують по 150 мг засобу на добу, у підтримуючому дозуванні по 75 мг на день.
Хворі з метою первинної профілактики тромбозів та серцево-судинних патологій таких, як гострий коронарний синдром у пацієнтів віком понад п'ятдесят років, у яких є ризик розвитку серцево-судинних патологій отримують засіб по 75 мг на день.
Таблетки слід ковтати повністю, для більш швидкого ефекту їх можна розжувати або розчинити в незначній кількості води.
Передозування
Виникнення симптомів передозування можливе при вживанні ацетилсаліцилової кислоти у дозі понад 150 мг на кілограм ваги.
У пацієнтів із хронічним передозуванням ацетилсаліцилової кислоти можуть виникати запаморочення, шум у вухах, зниження слуху, підвищена пітливість, диспепсичні порушення, головний біль.
При тяжкому передозуванні препаратом Кардіомагніл у хворих може виникати гіпервентиляція легень, підвищення температури тіла, респіраторний алкалоз, метаболічний ацидоз, пригнічення свідомості, зупинка дихання та колапс.
Таким хворим показано промивання шлунку, призначення ентеросорбентів, контроль водно-електролітного балансу, проведення форсованого діурезу, гемоперфузії та гемодіалізу.
Побічні ефекти
При прийомі препарату Кардіомагніл можливий розвиток таких небажаних симптомів, як кровотечі різної локалізації, зниження агрегації тромбоцитів, анемія, гіпоглікемія.
Іноді прийом таблеток Кардіомагніл може стати причиною виникнення головного болю, порушення режиму сну, безсоння, підвищеної сонливості в денний час, геморагічних інсультів, дзвону та шуму у вухах, оборотної дозозалежної втрати слуху.
У деяких пацієнтів навіть нетривалий прийом даного медикаменту може негативно впливати на роботу травної системи, що проявляється гастроезофагеальним рефлюксом, печією, блюванням, нудотою, диспепсичними явищами, ерозивним ураженням слизової оболонки верхніх відділів травного тракту, порушенням стільця. У деяких хворих прийом препарату в терапевтичних дозах викликає розвиток пептичних виразок шлунку, шлунково-кишкових кровотеч, перфорації шлунково-кишкового тракту, езофагіту, стоматиту, виразкового коліту та посилення симптомів синдрому подразненого кишечника.
Лікування Кардіомагнілом може викликати підвищення рівня печінкових трансаміназ і лужної фосфатази, розвиток гострого оборотного дозозалежного гепатиту середнього ступеня тяжкості, алергічних реакцій, що проявляються алергічним ринітом, кропив'янкою, геморагічним васкулітом, пурпурою, синдромом Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла, бронхоспазмом, анафілактичним шоком, ангіоневротичним набряком.
Умови та термін зберігання
Кардіомагніл – ліки, які слід зберігати у недоступних для дітей місцях, при температурі навколишнього середовища не більше 25 °C. Тривалість зберігання лікарського засобу становить три роки з моменту його виготовлення.
Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.
Всі лабораторії - в одному місці. Зручне розташування і відповідний графік роботи, все це дозволить вам не витрачати зайвий час на пошуки.
Знайти лабораторію