Карсил Форте : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Карсил Форте
Виробник:
Софарма, АО, Болгария
Діюча речовина:
Силимарин (Silymarin)
ATX-класифікація:

A05BA03 - Силибинин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Засіб відносять до групи препаратів, що застосовуються у терапії захворювань печінки та жовчних проток. Є ліпотропною речовиною, яка є незамінною в нормалізації обміну ліпідів і холестерину в організмі. Забезпечує стимулювання біосинтезу білків та фосфоліпідів. Препарат має властивості гапатопротектора, надаючи антитоксичну дію. Засіб притуплює активність токсинів, уповільнює їхнє проникнення в клітини печінки, знешкоджуючи їх фізіологічним шляхом. Активна речовина ліків – Силимарин, є екстрактом розторопші плямистої (Silybum marianum). Відомий своєю високою ефективністю захисту клітин печінки від несприятливих чинників (токсинів, вірусів, радіації).

Склад та форма випуску

Препарат випускають у твердих капсулах. 90 мг. У картонній упаковці 30 капсул.

1 тверда капсула лікарського засобу містить: силімарин 90 мг. Допоміжні компоненти: молочний цукор (лактози моногідрат), МКЦ (мікрокристалічна целюлоза), пшеничний крохмаль, повідон, полісорбат 80, діоксид кремнію колоїдний безводний, маніт (Е 421), кросповідон, харчова сода (настіра карб , желатин, харчовий барвник (Е 171), заліза оксиди (Е 172)

Показання

Показаннями для застосування препарату Карсил форте є:

ураження печінки токсичного характеру;

наслідки гострого гепатиту;

хронічний гепатит не вірусного характеру;

жирова інфільтрація печінки (стеатоз);

цироз печінки;

профілактика ураження печінки (тривале медикаментозне лікування, алкогольна інтоксикація).

Протипоказання

Протипоказано застосування препарату за наявності підвищеної сенситивності до якогось із компонентів ліків, а також:

дітям віком до 12 років;

пацієнтам з непереносимістю лактози;

пацієнтам з глютеїновою ентеропатією (ціліакія);

Слід з обережністю призначати препарат при наявності у пацієнтів захворювань, які супроводжують гормональні порушення (ендометріоз, доброякісні пухлини матки, рак (карцинома) молочної залози, яєчників, матки, передміхурової залози) через можливий прояв естрогеноподібної дії силімарину. Зазначається, що за умови застосування Карсі форте комбіновано із протизаплідними засобами, можливе зниження їх ефективності. Також при прийомі низки препаратів, таких як: кетоконазол, діазепам, вінбластин, алпразолам, ловастатин та Карсила форте, посилюється ефект перших.

Спосіб застосування

Капсули препарату приймають перорально, запиваючи достатньою кількістю води, у кількості 1 капсули 1-2 рази на день за умови легких випадків ураження печінки. У тяжких випадках дозу ліків слід збільшити до 1 капсули 3 рази на день. При профілактиці інтоксикації печінки достатньо приймати 1-2 капсули на день. Повний курс застосування препарату не повинен бути меншим за 3 місяці.

Передозування

Випадки передозування невідомі. При підозрі на передозування (якщо випадково було прийнято велику дозу ліків), слід усувати симптоматику в міру її настання (прийняти активоване вугілля, промити шлунок, спровокувати блювання).

Побічна дія

Побічні явища при прийомі препарату досить рідкісні і в деяких випадках виражаються в таких проявах, як: нудота, порушення випорожнень, дискомфорт в області шлунково-кишкового тракту, алопеція (в поодиноких випадках), шкірні висипання. Після припинення прийому препарату небажані явища зникають самостійно.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати у сухому, захищеному від сонячних променів місці, при температурі 25 градусів, яке недоступне для дітей.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії