Карсил : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Карсил
Виробник:
Софарма, АО, Болгария
Діюча речовина:
Силимарин (Silymarin)
ATX-класифікація:

A05BA03 - Силибинин

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Випускається Карсил у вигляді таблеток по 22,5 mg.

Діюча речовина цих ліків: силімарин.

Інші інгредієнти: моногідрат лактози, пшеничний крохмаль, повідон К25, мікрокристалічна целюлоза, стеарат магнію, тальк, маніт Е421, полісорбат 80, кросповідон, гідрокарбонат натрію, ацетилфталат целюлози, діетилфталат, акація, сахароза, желатин, опалюкс AS26586 коричневий, титану діоксид Е171, макрогол 6000, гліцерин.

Показання

Карсил – рослинні ліки для підтримки роботи печінки. Рослинний активний компонент Карсила силімарин, який отримують з екстракту плодів Silybum marianum (розторопші плямистої), чинить гепатопротекторну (захищає печінку від несприятливих впливів) та антиоксидантну (протиокислювальну) дію. Він гальмує проникнення токсинів у гепатоцити (клітини паренхіми печінки), a також сприяє фізико-хімічній стабілізації оболонки гепатоцитів, обмежуючи або запобігаючи втраті розчинних компонентів (у т.ч. трансаміназ).

Антиоксидантний ефект ліків зумовлений взаємодією силібініну з вільними радикалами в тканинах печінки, перетворенням їх на менш шкідливі сполуки. Таким чином переривається процес окислення жирів і не відбувається подальше руйнування структур гепатоцитів. У результаті цього токсини фізіологічним шляхом знешкоджуються. Також ці ліки стимулюють продукцію білків (функціональних і структурних), a також фосфоліпідів в уражених гепатоцитах, нормалізуючи ліпідний обмін. Ліки захищають клітини печінки від шкідливих впливів і сприяють їх відновленню. При цьому покращується загальний стан пацієнтів із захворюваннями печінки, зменшується вираженість симптомів (таких як відчуття важкості або дискомфорт у правому підребер'ї, слабкість, втрата апетиту, блювота, шкірний свербіж), поліпшуються лабораторні показники (знижується активність гамма-глутамілтрансферази, трансаміназ, лужної фосфатази, рівень білірубіну). Тривале застосування препарату достовірно підвищує виживаність людей, хворих на цироз печінки.

Призначається Карсил у разі токсичного ураження печінки: для підтримуючого лікування y пацієнтів із хронічними запальними процесами печінки, цирозом печінки.

Протипоказання

Не можна призначати Карсил у разі алергії на силімарин, допоміжні компоненти, a також у разі гострого отруєння будь-якої причини. Через можливий естрогеноподібний ефект цих ліків їх слід застосовувати з обережністю y пацієнтів із гормональними порушеннями (ендометріоз, міоматоз матки, карцинома матки, молочної залози або яєчника, карцинома передміхурової залози). B таких випадках потрібно проконсультуватися c лікарем.

Не рекомендується застосовувати ці ліки y дітей до 12 років.

Таблетки містять як допоміжну речовину крохмаль із пшениці, що може містити глютен, але в незначній кількості, тому ліки вважаються безпечними для пацієнтів із целіакією (глютеновою ентеропатією).

До складу допоміжних речовин входить моногідрат лактози, тому людям із рідкісною непереносимістю галактози, дефіцитом ферменту лактази Лаппа, глюкозо-галактозною мальабсорбцією (порушенням всмоктування цих речовин) не слід приймати ці ліки.

Таблетки містять сахарозу в оболонці, тому людям зі спадковою/набутою непереносимістю фруктози, синдромом мальабсорбції глюкози-галактози, сахаразо-ізомальтазним дефіцитом не можна приймати ці ліки.

B складі оболонки таблеток присутній пропілпарагідроксибензоат Е216, метилпарагідроксибензоат Е218, які здатні викликати алергічну реакцію.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Дані щодо ефективності та безпеки застосування ліків у ці періоди відсутні.

Спосіб застосування та дози

Таблетки приймають перорально (внутрішньо через рот) цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини. Дозування y дорослих і дітей >12 років: при захворюваннях легкого/середнього ступеня – по 1-2 таблетці х 3 рази/добу; при тяжких формах захворювань дозування можна подвоїти (2-4 таблетки х 3 рази/добу). Курс лікування визначає лікар індивідуально залежно від перебігу хвороби. Середня тривалість курсу лікування – три місяці.

Особливі вказівки: лікування печінкових уражень буде ефективним тільки за умови дотримання дієти, відмови від алкоголю.

У разі розвитку жовтяниці потрібно проконсультуватися з лікарем для корекції дозування.

Карсил не впливає на здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами, роботі з механізмами. Однак людям із вестибулярними порушеннями необхідно з обережністю застосовувати ліки при необхідності керування транспортними засобами, роботі з іншими механізмами.

Взаємодії

При застосуванні Карсилу одночасно з пероральними контрацептивами та гормональними препаратами, що застосовуються для естрогензамісної терапії, a також тамоксифену, можливе зниження лікарської ефективності останніх.

Препарат пригнічує систему цитохрому Р450 у печінці, тому здатен посилювати дію антиалергічних ліків (фексофенадину), діазепаму, антикоагулянтів (клопідогрелю, варфарину), алпразоламу, кетоконазолу, аторвастатину, ловастатину, вінбластину.

Рослинні засоби із силімарином широко використовують як гепатопротекторну терапію в онкологічній практиці одночасно з цитостатиками. Важливо враховувати, що дослідження свідчать про невисокий ризик можливої фармакокінетичної взаємодії силімарину (як інгібітора ферментів CYP3A4, UGT1A1) і цитостатиків, які є субстратами для цих ферментів.

Передозування

Немає повідомлень про випадки передозування.

При випадковому/навмисному прийомі високої дози слід промити шлунок (або індукувати блювання), вжити поглинаючі засоби (ентеросорбенти), за необхідності проводять симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

Ці ліки добре переносяться.

Розлади з боку травної системи: діарея (рідкі та часті випорожнення) внаслідок посилення роботи печінки, жовчного міхура, a також нудота, зниження апетиту, здуття (метеоризм), печія.

Розлади з боку імунної системи: рідко, при індивідуальній гіперчутливості, можливі алергічні реакції, включаючи свербіж, шкірні висипання, анафілактичний шок.

Розлади з боку органів слуху, лабіринту: посилення існуючих вестибулярних порушень.

Розлади з боку дихальної системи: порушення дихання, задишка.

Розлади з боку сечовидільної системи: посилене сечовипускання.

Розлади з боку шкіри, шкірних придатків: посилення облисіння (алопеції).

Побічні дії скороминущі, вони зникають після припинення прийому таблеток без вжиття будь-яких спеціальних заходів.

Умови та терміни зберігання

Слід зберігати і транспортувати Карсил у фабричній упаковці. Оптимальна температура для зберігання: не вище 25°C. Термін придатності таблеток – 2 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії