Кеторолак Велфарм : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Кеторолак Велфарм
Діюча речовина:
Кеторолак (Ketorolac)
ATX-класифікація:

M01AB15 - Кеторолак

S01BC05 - Кеторолак

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Кеторолак Велфарм є анальгетиком ненаркотичної групи. Чинний інгредієнт виявляє нестероїдну протизапальну активність. Його застосовують для зняття запалення та зниження температури.

Фармакологічна активність полягає в інгібуванні синтетичних процесів простагландинів, що зумовлює аналгетичний ефект периферичної дії. Кеторолак Велфарм не виявляє переважної активності щодо рецепторів опіатного ряду. Застосування цього лікарського засобу не викликає пригнічення дихальної системи та не звужує зіниці.

Постійна концентрація препарату спостерігається на 4 добу медикаментозної терапії за умови чотириразового прийому на день.

Склад та форма випуску

Кеторолак Велфарм виробляється у формі і'єкційних розчинів. Ефективним інгредієнтом фармакологічного засобу є кеторолак трометаміну.

В 1 мл ін'єкційного розчину міститься 30 мг речовини, що діє.

До складу додаткових інгредієнтів ін'єкційного розчину входять безводний етанол, хлорид натрію, динатрію едетат, октоксинол 9, гідроксид натрію, пропіленгліколь, ін'єкційна вода.

Показання

Кеторолак Велфарм є ненаркотичним анальгетиком, його призначають з метою зняття болю сильної та середньої виразності та різного походження.

Ліки можуть призначатися при болях у онкохворих і в післяопераційному періоді, оскільки не пов'язані з опіоїдними рецепторами.

Протипоказання

Кеторолак Велфарм протипоказаний при наявності в анамнезі пацієнта аспіринової тріади, алергії на трометаміну кeторолак та інші нестероїдні антизапальні препарати, ангіоневротичного набряку, гіповолемії, ерозивних та виразкових уражень органів травного тракту на етапі загострення та печінкової недостатності, порушень кровотворної функції, високих ризиків розвитку кровотеч, діатезу геморагічного походження.

Також препарат не використовують одночасно з низкою інших медикаментів:

  • нестероїдними антизапальними препаратами (з урахуванням виборчих інгібіторів циклооксигенази);

  • ацетилсаліциловою кислотою;

  • пентоксифіліном;

  • пробенецидом чи солями літію.

Не можна застосовувати цей засіб протягом від 8 до 12 діб після використання міфепристону.

Медикамент не можна призначати у дитячому віці до 16 років включно.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У терапії вагітних жінок і тих, хто годує грудьми, Кеторол не застосовується.

Препарат також не слід використовувати жінкам у дітородному віці, тим, хто планує вагітність або обстежується з метою планування вагітності.

Спосіб застосування та дози

Дозування при ін'єкційному застосуванні Кеторолаку Велфарм визначається строго індивідуально і ґрунтується на відповіді організму хворого. Ін'єкційне застосування Кеторолу дає можливість знизити дозування аналгетиків опіоїдного походження.

Якщо пацієнту менше 65 років, Кеторолак Велфарм призначають внутрішньом'язово в діапазоні 10-30 мг із частотою 4 або 6 годин. Хворим віком понад 65 років, його вводять по 10-15 мг кожні 4 або 6 годин. Таке дозування та режим введення застосовуються, якщо у пацієнта порушено функції нирок.

Максимальна доза Кеторолак Велфарм на добу для хворих віком до 65 років становить 90 мг на кг маси тіла. У віці понад 65 років, а також у разі ниркової дисфункції дозування не повинно перевищувати 60 мг на кг маси тіла.

При необхідності заміни парентеральної форми препарату на пероральну, в день доза Кеторолак Велфарм не може бути більше 30 мг, для пацієнтів до 65 років – не більше 90 мг, а для тих, хто перебуває у віці понад 65 років або має порушення функції нирок – 60 мг .

З метою уникнення побічних ефектів, ліки рекомендується призначати в найменшому ефективному дозуванні.

Допускається одночасне призначення Кеторолак Велфарм з аналгетиками опіоїдного походження, якщо це не впливає на функції дихальної системи та не пригнічує активність опіоїдів.

Передозування

Якщо доза Кеторолак Велфарм перевищить рекомендовану, можуть спостерігатися нудота, абдомінальний біль, блювотні явища, симптоми виразки, виразково-ерозивні ураження слизової органів ШКТ, ниркова дисфункція та явища метаболічного ацидозу.

Щоб усунути симптоми передозування, необхідно провести шлункове промивання, забезпечити прийом препаратів, що адсорбують, і симптоматичну терапію. Використання діалізних методів при отруєнні Кеторолом є малоефективним.

Побічні ефекти

Використання ін'єкційної форми Кеторолак Велфарм може спричинити почервоніння, припухлість, болючість, свербіж у місці введення, синдром Стівенса-Джонсона.

Після використання лікарського засобу можуть спостерігатися болі в спині, ниркова дисфункція, метеоризм, епігастральні болі, диспепсичні розлади, перфорація шлунково-кишкового тракту, криваве блювання, діарея, кривавий пронос, коліт, панкреатит, хвороба Крона, гепатит, жовтяниця.

Також можливі такі явища як сонливість, запаморочення, головний біль, порушення смаку, сухість у роті, порушення зору, неврити, підвищення стомлюваності.

Застосування Кеторолак Велфарм іноді викликає тимчасову втрату слуху, дзвін у вухах.

Також на прийом препарату може реагувати сечовидільна система у вигляді таких симптомів як підвищення частоти сечовипускання, олігурії, гострої ниркової недостатності, гіпонатріємії, гіперкаліємії, гемолітичного уремічного синдрому, болю в боках, підвищення вмісту в сироватці крові сечовини та креатиніну, інтерстиціальний нефротичний синдром, ниркова недостатність.

При неправильному застосуванні препарату у постопераційних хворих можливі рясні кровотечі, поява гематом та набряків.

Часте використання Кеторолак Велфарм може призвести до безпліддя у жінок.

Умови та термін зберігання

Кеторолак Велфарм повинен знаходитись у недоступному для дітей місці. Це місце має бути сухим і захищеним від потрапляння прямих сонячних променів.

Термін придатності складає 2 роки від дати випуску. Зберігати лікарський засіб слід в оригінальній упаковці.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії