Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Клексан – медикаментозний засіб, головною діючою речовиною якого є еноксапарин. Еноксапарин – це антикоагулянт прямої дії, що входить до групи низькомолекулярних гепаринів. Молекулярна маса еноксапарину не перевищує 4500 дальтонів. Має виражену антитромботичну дію і демонструє активність щодо фактора Xa і набагато меншу активність щодо фактора IIa.

Склад та форма випуску

Діюча речовина: Еноксапарин натрію (Enoxaparin sodium).

Лікарський засіб виготовляється у формі розчину для парентерального введення: 1 мл розчину містить еноксапарину натрію 10 000 анти-Ха МО, що дорівнює 100 мг еноксапарину натрію.

Показання

Клексан може використовуватися в терапії дорослих для запобігання розвитку тромбоемболічних венозних ускладнень у хірургічних хворих з помірним та високим ризиком, особливо у осіб, яким планується проведення ортопедичних або загальнохірургічних оперативних втручань, у тому числі хірургічних втручань щодо онкопатологій.

Препарат використовують для попередження розвитку венозних тромбоемболічних ускладнень у терапевтичних хворих з гострими патологіями, такими як гостра серцева або дихальна недостатність, ревматичні патології та тяжкі інфекційні захворювання, а також у осіб зі зниженою руховою активністю, з підвищеним ризиком розвитку венозної тромбоемболії.

Клексан – ліки, що використовуються в терапії тромбозу глибоких вен та тромбоемболії легеневої артерії. Винятком є ​​патології, у яких може виникнути у проведенні тромболітичної терапії чи хірургічного втручання.

Його застосовують у профілактиці формування тромбів в екстракорпоральному кровообігу під час проведення гемодіалізу.

Клексан – препарат, який використовують у лікуванні коронарного синдрому в терапії нестабільної стенокардії та інфаркту міокарда без підвищення сегменту ST (NSTEMI) при спільному введенні з ацетилсаліциловою кислотою.

Також використання препарату актуальне в терапії гострого інфаркту міокарда, при якому відзначається підвищення сегменту ST (STEMI), у тому числі й у осіб, які потребують медикаментозної терапії або подальшого коронарного втручання.

Протипоказання

Клексан не призначається хворим з гіперчутливістю до еноксапарину натрію, гепарину та його похідним, а також інших низькомолекулярних гепаринів та допоміжних компонентам лікарської речовини.

Препарат не призначається особам в анамнезі яких є відомості про те, що пацієнт переніс за останні три місяці імуноопосередковану гепариніндуковану тромбоцитопенію або якщо у нього в крові є циркулюючі антитіла.

Медикаментозний засіб не призначається хворим з активними кровотечами, геморагічним інсультом, виразковим ураженням шлунку та кишечника, злоякісними новоутвореннями, які асоційовані з високою ймовірністю кровотечі.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У зв'язку з відсутністю достовірної інформації щодо впливу еноксапарину натрію на ембріогенез застосування препарату в терапії цієї категорії хворих виправдане лише у крайньому випадку за серйозних медичних показань.

Невідомо проникає чи ні еноксапарин натрію в грудне молоко, проте абсорбція речовини в кишечнику новонародженого малоймовірна, тому використання Клексана в терапії жінок, що лактують, можливе за рішенням лікаря.

Спосіб застосування та дози

Клексан – препарат, показаний винятково для підшкірного введення.

При профілактиці розвитку тромбозів при хірургічних абдомінальних утручаннях хворі отримують від 20 мг до 40 мг на добу. Перша доза лікарського засобу вводиться за дві години до операції.

При хірургічних ортопедичних утручаннях хворі отримують по 40 мг один раз на день. Перша доза вводиться за дванадцять годин до операції.

Тривалість лікування варіюється від семи до десяти днів, при необхідності введення препарату здійснюється до моменту збереження ймовірності розвитку тромбозу.

Для запобігання розвитку тромбоемболій та венозних тромбозів у разі потреби обмеження рухливості хворі отримують препарат по 40 мг один раз на день протягом від шести до чотирнадцяти днів.

У кожному даному випадку доза препарату підбирається індивідуально.

Передозування

Виникнення передозування малоймовірне. Антидот еноксапарину натрію – це протаміну сульфат. Якщо після введення Клексана пройшло менше восьми годин, то для нейтралізації 1 мг еноксапарину натрію хворому показано введення 1 мг протаміну сульфату, якщо ж пройшло більше восьми годин достатньо 0,5 мг протаміну сульфату, якщо пройшло більше дванадцяти годин, то введення протаміну сульфату не проводиться.

Побічні ефекти

При використанні Клексана у хворих може відзначатися розвиток кровотеч, крововиливів у зачеревний простір або порожнину черепа, гематом, оборотне підвищення рівня трансаміназ, клінічно не значущої тромбоцитопенії, шкірних або системних алергічних реакцій. Іноді у місцях введення лікарського засобу може відзначатися формування щільних інфільтратів та еритематозних бляшок з подальшим утворенням ділянок нікрозу. Якщо введення препарату відбувається на тлі проведення катетеризації або епідуральної анестезії, то можливе утворення спинномозкових гематом, що супроводжуються виникненням, відповідних неврологічних порушень, паралічів та парезів.

Умови та термін зберігання

Клексан слід зберігати в місцях, які недоступні для дітей за температури навколишнього середовища не більше 25 °C. Препарат категорично протипоказано заморожувати. Тривалість зберігання лікарського засобу до розтину флакона два роки, після розтину – двадцять вісім днів. Після закінчення терміну придатності лікарський засіб заборонено використовувати.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії