Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад та форма випуску

Кленбутерол виготовляється у формі безбарвного сиропу. Активна речовина – кленбутерол.

Показання

Кленбутерол застосовується в терапії бронхіальної астми, а також хронічної обструктивної хвороби легень.

Протипоказання

Не можна використовувати Кленбутерол, якщо у пацієнта був виявлений інфаркт міокарда, прискорене серцебиття, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, феохромоцитома, тиреотоксикоз, закритокутова глаукома. Препарат не використовується при непереносимості кленбутеролу, у терапии дітей молодше шести років, вагітних у І та ІІІ триместрі та періоді грудного вигодовування.

Кленбутерол з обережністю призначається пацієнтам після перенесеного інфаркту, при нирковій або печінковій недостатності, пороках мітрального клапана, гіпокаліємії, міокардиті, а також декомпенсованому або нестабільному цукровому діабеті.

При призначенні Кленбутеролу слід враховувати те, що в його складі міститься гліцерол, який при прийомі у високих дозах може викликати головні болі, подразнення шлунка та діарею.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Кленбутерол заборонено використовувати в терапії годуючих та вагітних, оскільки не проводилося вивчення впливу препарату на розвиток плода та новонародженого.

Кленбутерол не підходить для використання в терапії пацієнтів, які мають вроджену непереносимість фруктози, у зв'язку з присутністю в його складі сорбітолу.

Спосіб застосування та дози

Кленбутерол приймається перорально. Дітям старше 12 років і дорослим пацієнтам препарат призначається по 0,01 або 0,02 мг двічі на добу. Якщо у пацієнта спостерігається виражений бронхоспазм, то добову дозу можна збільшити до 0,08 мг. Після того, як буде досягнуто необхідного терапевтичного ефекту, доза препарату може бути зменшена до стартової.

У педіатричній практиці добова доза препарату становить 0,012 мг на кг маси тіла, розділених на два або три прийоми. Діти від 6 до 12 років повинні приймати по 0,015 мг двічі на добу, від 4 до 6 років - по 0,01 мг двічі на добу, до 4 років - по 0,005 мг двічі на добу, від 2 до 4 л 12 до 16 кг - по 0,075 мг двічі на добу, від 8 до 24 місяців з масою тіла від 8 до 12 кг - по 0,005 мг двічі на добу, до 8 місяців з масою тіла від 4 до 8 кг - по 0 двічі на добу.

Передозування

Передозування Кленбутеролом супроводжується тремором пальців рук, головним болем, підвищеним потовиділенням, тахікардією. У особливо тяжких випадках у пацієнтів можливе виникнення колапсу, судом та коми.

Для стабілізації стану хворому призначають промивання шлунка, активоване вугілля, симптоматичне лікування та форсований діурез.

Побічні ефекти

Прийом Кленбутеролу може супроводжуватися дрібним тремором м'язів, головними болями, занепокоєнням, лабільним артеріальним тиском, шлуночковою екстрасистолією, тахікардією, набряком обличчя, висипанням на шкірі, кропив'янкою, сухістю слизової рота, нудотою, порушенням сечовипускання, діяч. Усі побічні ефекти не вимагають спеціального лікування та проходять самостійно через 1 або 2 тижні після початку терапії.

Умови та термін зберігання

Кленбутерол слід зберігати у недоступному для дітей та захищеному від світла місці. Термін зберігання препарату – 3 роки.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії