Колларгол : cклад, показання, дозування, побічні ефекти

Колларгол

Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Склад і форма випуску

Препарат Колларгол містить в своєму складі до 70% колоїдного срібла і приблизно 30% білка альбуміну, який з'єднує між собою молекули срібла і підтримує їх в активному стані.

Колларгол випускається в наступних лікарських формах:

- розчин для зовнішнього використання 0,2%, 1%, 2%;

- порошок (для приготування розчину);

- мазь 15%;

- краплі очні 2%, 3%, 5%.

показання

Колларгол є лікарським препаратом, яке виготовляється на основі срібла і має антисептичну, протизапальну, бактерицидну і в'язким (знижує утворення слизу) ефектами.

Застосовують препарат Колларгол при таких захворюваннях, як кон'юнктивіт (запалення слизової оболонки ока), гнійні рани, бленнорея (гострий гнійний кон'юнктивіт, найбільш часто викликається гонококами), риніт (запалення слизової оболонки носової порожнини), бешиха (інфекція шкіри, викликана стрептококами) та т.п.

Протипоказання

Препарат Колларгол протипоказаний людям з гіперчутливістю до його інгредієнтів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Рішення про доцільність використання даного лікарського препарату у жінок в зазначені періоди приймає лікуючий лікар.

Спосіб застосування та дози

Лікарська форма, в якій застосовується Колларгол, визначається локалізацією патологічного процесу. Так, при лікуванні пацієнтів з гнійними ранами використовується Колларгол в формі 0,2 – 2% розчину, який застосовується зовнішньо. У пацієнтів з бленореєю, гнійними кон'юнктивіту даний лікарський засіб застосовується у формі 2 – 3% очних крапель або мазі. При риніті зазвичай закопують в ніс 2 – 5% краплі Колларгол.

При бешиховому запаленні, гнійних ранах і т.п. лікарський препарат Колларгол використовується зовнішньо, як правило, у вигляді 5 – 15% мазі.

Передозування

При використанні даного препарату в неправильній (високої) дозуванні, а також при його застосуванні не за призначенням відбувається накопичення срібла в організмі. Це призводить до розвитку патологічного стану – аргіроз.

Аргіроз (синонім: аргирия) являє собою патологічний стан, який викликається тривалим відкладенням в організмі срібла, його з'єднань або срібною пилу. Аргіроз характеризується сильною і незворотною пігментацією шкіри і слизових оболонок, які приймають синювато-сірий або сріблястий відтінок. Також накопичення срібла у внутрішніх органах викликає порушення їх функції.

Надходження в організм великих доз колоїдного срібла здатне привести до розвитку набряку легенів, гемолізу, коми. Також внаслідок прийому високих доз колоїдного срібла може спостерігатися пригнічення функції кісткового мозку.

При використанні Колларгола згідно інструкції і рекомендацій лікаря, передозування розвиватися не повинна.

Побічні ефекти

При використанні лікарського засобу Колларгол у людей, що мають гіперчутливість до його складових, можуть розвиватися алергічні реакції.

Також при тривалому і безконтрольному застосуванні даного лікарського препарату можуть виникати незворотні і сильні порушення пігментації слизових оболонок і шкіри, порушення функції внутрішніх органів (пов'язані з розвитком аргіроз).

Умови та термін зберігання

Зберігати препарат Колларгол потрібно в скляних щільно закритих пляшках оранжевого кольору. Даний лікарський засіб потрібно зберігати в темному місці.

Термін придатності даного препарату при дотриманні правил його зберігання становить п'ять років.

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії