Інформація є узагальнюючою і не може бути використана для лікування, без рекомендації лікаря.

Форма випуску та основна діюча речовина

Кожна таблетка має жовту плівкову оболонку з ледь помітним коричневим відтінком. Коронавір таблетки мають двоопуклу округлу форму. Колір ядра препарату в поперечному розрізі може змінюватись від білого до злегка жовтуватого.

В одній таблетці Коронавір міститься фавіпіравіра 200 мг.

Надходить у продаж в упаковках по 10 та 50 шт.

Фармакологічні особливості

Застосування Коронавіру показано у разі виникнення загрози виникнення, безпосереднього виникнення та усунення наслідків надзвичайних ситуацій. Коли розроблялася інструкція Коронавіра, спеціалісти мали обмежену кількість інформації та клінічних даних щодо його використання. Інструкція може бути змінена у разі отримання нової інформації. У зв'язку з недостатньою вивченістю Коронавіру його застосовують лише в умовах стаціонару, де можливе надання негайної кваліфікованої медичної допомоги.

Коронавір - противірусний лікарський засіб.

ATX код: J05AX27.

Фавіпіравір застосовується при зараженні штамами вірусу грипу А та грипу В. Досягнення терапевтичного ефекту відзначається при ЕС50 (максимально ефективної половинної концентрації) у плазмі крові 0,014 – 0,55 мкг/мл.

Доведено ефективність фавіпіравіру в лікуванні хворих, інфікованих штамами вірусів, що не реагують на лікування адамантом, осельтамівіром або занамівіром за умови, що ЕС50 варіюється від 0,03-0,94 мкг/мл до 0,09-0,83 м.

Фавіпіравір – основна діюча речовина Коронавіру – гальмує розмноження вірусу SARS-CoV-2, що є збудником нової коронавірусної інфекції (COVID-19), при цьому ЕС50 у клітинах Vero Е6 досягає 61,88 мкмоль, що дорівнює 9,7 л.

Коли лікар може призначити Коронавір

Коронавір – препарат, що застосовується в терапії пацієнтів, інфікованих SARS-CoV-2.

Особливості режиму дозування

Лікування Коронавір проводиться в лікарняних умовах, якщо є можливість надання екстреної медичної допомоги.

Хворий Коронавір таблетки повинен приймати за півгодини перед вживанням їжі. Таблетки перед ковтанням не слід розжовувати.

Першу добу хворі, у яких вага нижче 75 кг приймають по 1600 засобу вранці та ввечері, а надалі – по 1200 мг на день, розділених на два прийоми. Тривалість лікування – десять днів.

Хворі, у яких вага від 75 кг першу добу приймають по 1800 мг вранці та ввечері, надалі – по 1600 мг, розділених на два прийоми. Тривалість прийому – десять днів.

Тривалість терапії в середньому становить десять днів або до отримання перших негативних результатів ПЛР-тесту. У разі більш ранньої елімінації вірусу лікування припиняється після отримання двох негативних ПЛР-тестів, при цьому інтервал між проведеннями досліджень не повинен бути меншим за сорок вісім годин.

У кожному конкретному випадку лікар підбирає дозування індивідуально. При лікуванні Коронавіром пацієнт повинен суворо дотримуватися всіх призначень лікаря, що допоможе уникнути розвитку побічних ефектів.

Чи може Коронавір використовуватись у лікуванні дітей та вагітних жінок

Під час проведення доклінічних досліджень було встановлено, що препарат має тератогенну дію. Такі висновки були зроблені на підставі того, що при використанні фавіпіравіру в дозах, наближених до клінічних, або нижчих за них на початковому етапі вагітності ембріон гинув.

Лікарський засіб не призначається вагітним. Перед початком прийому Коронавір слід переконатися, що у жінки відсутня вагітність. Коли лікування припиняється, проводиться повторне дослідження на наявність у пацієнтки вагітності. Якщо жінка проходила лікування Коронавіром, то під час лікування и протягом тридцяти днів після його закінчення пацієнтці рекомендують застосовувати надійні способи контрацепції. У зв'язку з тим, що фавіпіравір проникає в сперму, чоловікам рекомендовано застосування контрацептивів після останнього прийому засобу протягом наступних трьох місяців.

Якщо ліки Коронавір призначаються жінкам на стадії лактації, пацієнтці рекомендують відмовитися від нього на час терапії. У зв'язку з тим, що фавіпіравір проникає в грудне молоко відновлення вигодовування можливе не раніше ніж через сім днів після останнього прийому медикаменту.

Коронавір – ліки, які не застосовують у лікуванні дітей до 18 років через відсутність клінічних даних.

У яких випадках застосування Коронавіру протипоказано

Таблетки Коронавір не можуть бути призначені, якщо у хворого була виявлена ​​непереносимість фавіпіравіру, тяжка форма печінкової або ниркової недостатності, а також якщо у хворого відзначається тяжка форма хронічної ниркової недостатності при СКФ нижче 30 мл/хв. Лікарський засіб протипоказаний при вагітності, плануванні зачаття, в період лактації та особам молодше вісімнадцяти років.

Необхідна підвищена обережність, якщо хворий страждає на подагру або у нього в анамнезі зафіксовані випадки виникнення гіперурикемії, оскільки прийом препарату може стати причиною збільшення в крові кількості сечової кислоти і, отже, загострення захворювання. Також буде потрібна обережність при його призначенні літнім особам і тим, хто страждає середнім ступенем тяжкості печінкової недостатності.

Які побічні ефекти можливі при прийомі Коронавіру

Іноді прийом Коронавіру може супроводжуватися виникненням

- нейтропенії, лейкопенії, лейкоцитозу, моноцитозу, ретикулоцитопенії;

- гіперурикемії, гіпертригліцеридемії, глюкозурії, гіпокаліємії;

- кропив'янки, екземи, сверблячки;

- болю у горлі, бронхіальної астми, назофарингіту, риніту;

- проносу, нудоти, а важких випадках і блювоти, болю в епігастральній ділянці, неприємних відчуттів чи болю у животі, виразки шлунку і ДПК, калу з кров'ю, запалення слизової шлунку;

- посилення активності печінкових ферментів, лужної фосфатази, підвищення кількості білірубіну у крові.

Іноді при прийомі Коронавіру може виникати неприродна поведінка, виявлятися в сечі кров, відзначатися поява поліпів у гортані, гіперпігментації, гематом, нечіткості зору, болю в очах, запаморочення, загрудинних болів. Можлива поява надшлуночкових екстрасистол.

Чим небезпечний спільний прийом Коронавіру з іншими препаратами

Основний компонент препарату не піддається метаболізму ізоферментами системи цитохрому P450. Переважно його метаболізм відбувається під впливом альдегідоксидази та частково ксантиноксидази. Гальмує альдегідоксидазу та ізофермент CYP2C8, але не активує ізоферменти системи цитохрому P450.

При спільному використанні з теофіліном може збільшуватися вміст у крові фавіпіравіру та виникати побічні ефекти, характерні для його прийому; з піразинамідом іноді відзначається розвиток гіперурикемії, що зумовлена ​​прискоренням реабсорбції сечової кислоти в ниркових канальцях; з репаглінідом може відзначатись у крові підвищення його рівня та розвиток побічних ефектів, характерних для цього препарату; з фамцикловіром або суліндаком може спостерігатися зниження їхньої фармакологічної активності, за рахунок пригнічення фавіпіравіром активності альдегідоксидази, що супроводжується зниженням їх концентрації в крові.

Це важливо

При необхідності використання медикаменту хворого попереджають про те, що у разі виникнення будь-яких не описаних побічних ефектів в інструкції Коронавіру він зобов'язується повідомити про них у відповідному порядку лікарю і в органи фармаконагляду.

Перед початком прийому медикаментозного засобу пацієнта слід ознайомити з інформацією що до його ефективності та можливих ризиків, що виникають при його прийомі, а також про особливості його впливу на плід або ембріон. На початку лікування хворий повинен дати письмову згоду на застосування препарату Коронавір у його терапії.

Протокол лікування

Інструкція по застосуванню створена на основі офіційної інструкції виробника та представлена виключно в ознайомчих цілях. Займатись самолікування не рекомендується.

Популярні лікарі

Лабораторії